MASECZKI DOMOWEJ ROBOTY.doc

(51 KB) Pobierz
MASECZKI DOMOWEJ ROBOTY

MASECZKI DOMOWEJ ROBOTY

Ile razy wściekałaś się, że za zwykły peeling w drogerii zostawiasz blisko 20 zł? Ile razy przepłaciłaś za kosmetyk? Ile razy ów specyfik wywołał uczulenie?

Dobrym rozwiązaniem są maseczki, które możemy szybko, łatwo i tanim kosztem przygotować w domu. Czasem wystarczy kilka składników, aby stworzyć idealny dla naszej cery kosmetyk. Poniżej znajdziecie kilka dobrych przepisów na maseczki, peelingi, kremy i inne cudownie pachnące mieszanki. Nie zawierają chemikaliów, a zatem nie powinny wywoływać reakcji alergicznych.

 

Maseczka, do skóry suchej, z żółtka kurzego - Na twarz lub dekolt kładziemy ręcznik zwilżony wcześniej gorącą wodą (uwaga żeby się nie oparzyć!!). Ręcznik pozostawiamy na kilka minut aby dobrze rozgrzać skórę. Następnie zdejmujemy ręcznik i nakładamy świeże żółtko kurze. Okład pozostawiamy na ok. 30 minut. Zmywamy maseczkę chłodną wodą (najlepiej użyć wody przegotowanej)

Maseczka, do cery tłustej, z białka jaja kurzego - Pianę ubij na sztywno z jednego białka. Dodaj 3 krople olejku z drzewa herbacianego. Nałóż na twarz na około 20 minut, zmyj chłodną wodą.

Maseczka z jabłka do cery tłustej z trądzikiem - Utrzyj małe jabłko na tarce z gęstymi otworkami, wymieszać z łyżką mąki ziemniaczanej lub kukurydzianej i kilkoma kroplami soku z cytryny. Maseczkę nakładamy na twarz na 15 minut. Następnie zmywamy na przemian zimną i ciepłą wodą .

Maseczka z miodu, na spierzchnięte usta - Miękką szczoteczką do zębów masować przez minutę usta, następnie posmarować je miodem. Po 10 min. Zmyć ciepłą wodą i nałożyć pielęgnacyjny balsam lub pomadkę.

Peeling kawowy - do miseczki wsypujemy około 5 łyżek kawy mielonej, dodajemy 1 łyżkę soli, 1 lub 2 łyżeczki cynamonu. Całość zalewamy gorącą wodą, trzeba uważać z jej ilością- peeling nie może być zbyt wodnisty. Odstawiamy na około15-20 minut do ostygnięcia. Peeling nakładamy na całe ciało pod prysznicem. Działa wygładzająco, odświeżająco, usuwa martwy naskórek i pięknie pachnie!

Maseczka na dłonie, łokcie i pięty - 1 łyżeczka miodu, ź łyżeczki soku z cytryny, 1 łyżeczka oleju roślinnego. Wymieszać wszystkie składniki, wmasować w skórę rąk, łokci, stóp i pięt. Spłukać po 10 min. letnią wodą. Działanie: doskonale nawilża i wygładza suchą skórę.

Maseczka z drożdży, do cery trądzikowej - łyżkę drożdży wymieszać z przegotowaną zimną wodą, dodać kilkanaście kropli soku z cytryny. Papkę nałożyć na twarz i pozostawić do wyschnięcia. Następnie zwilżonymi opuszkami palców rozmasować maseczkę na skórze przez kilka minut. Zmyć.

Maseczka z porzeczek, do cery tłustej - zamyka pory. 2-3 kiście czerwonych i białych porzeczek, łyżeczka mąki ziemniaczanej. Rozgnieć porzeczki, odsączyć sok, zmieszać z mąką. Papkę nałożyć na twarz, zmyć po 20 min. UWAGA! Nie stosować przy cerze naczynkowej.

Maseczka ze śmietany i orzechów - Do dwóch łyżek słodkiej śmietany dodaj łyżeczkę soku z pomarańczy i wymieszaj z drobno roztartymi orzechami włoskimi (5-10 sztuk). Maseczkę nakładamy na twarz na 20 minut. Zmywamy mlekiem po 20 minutach. Maseczka ta świetnie uelastycznia i wygładza skórę.

Maseczka z ogórka zielonego - chyba najbardziej powszechna. Kilka plasterków ogóreczka połóż na twarz i powieki. Maseczka z ogórka działa wybielająco i zmiękcza naskórek.

Maseczka oczyszczająca z miodu i jabłek - wystarczy 1 łyżka płynnego miodu i 1 jabłko. Zetrzeć drobno jabłko i zmieszać z płynnym miodem. Przygotowaną masę nałożyć na twarz na 20 min., następnie spłukać letnią wodą.

Maseczka miodowa z białkiem - 2 łyżeczki płynnego miodu, 1 białko. Ubić luźno białko z miodem. Przygotowaną masę nałożyć na twarz na 25 min., następnie spłukać letnią wodą.
Maseczka działa przeciwzapalnie i kojąco.

Maseczka z banana i awokado do cery trądzikowej - 1 banan, 1 awokado, 2 łyżki jogurtu naturalnego oraz kilka kropel witaminy E. Miksujemy razem banana i awokado do uzyskania jednolitej masy, dodajemy jogurt i witaminę E miksujemy ponownie do uzyskania jednolitego koloru. Maseczkę nakładamy na umytą buzię i pozostawiamy na 10 do 25 minut (zależnie od wrażliwości naszej skóry). Zmywamy maseczkę z twarzy i po osuszeniu skóry nakładamy krem nawilżający.

 

Maseczka na czarne zaskórniki - 1/4 filiżanki gorącej wody, łyżeczka gorzkiej soli, 3 krople jodyny. Wymieszać wszystkie składniki i odczekać aż mieszanina ostygnie na tyle aby nie parzyła skóry. Rozgrzać skórę twarzy okładem z ręcznika rozgrzanego gorącą wodą (ręcznik nie powinien parzyć jak również nie powinien nadmiernie zmoczyć skóry). Ręcznik pozostawić na twarzy na 1 - 2 minuty. Wacikiem kosmetycznym nasączonym w przygotowanym płynie dokładnie przemywać miejsca z zaskórnikami. Przemycie skóry spowoduje że zaskórnik dadzą się łatwo wycisnąć bez nadmiernego podrażnienia skóry. Po usunięciu zaskórników przemyć twarz odkażającym tonikiem.

Maseczka z oleju lnianego, dla cery suchej z tendencją do zmarszczek - Świeży olej lniany rozprowadzamy na skórze cienką warstewką i pozostawiamy na ok. 20 - 30 minut. Maseczkę usuwamy wycierając delikatnie skórę miękkim ręczniczkiem. Resztki oleju same wchłoną się po kilkunastu minutach.

Maseczka z marchwi, dla skóry tłustej - Marchewkę ścieramy na drobnej tarce. Lekko odsączamy żeby sok nie ciekł lub do marchwi dodajemy trochę mąki żeby związać sok. Nakładamy na twarz i pozostawiamy na ok. 10 - 20 minut. Zmywamy wodą. Należy pamiętać, aby nie stosować zbyt często ponieważ maseczka ta silnie wysusza skórę. Daje efekt Jpięknej opalenizny

Maseczka ziemniaka - aby zmatowić skórę należy przygotować ziemniaka, mleko i cytrynę. Ziemniaczka ugotować i rozgnieść, dodać 2 łyżki zimnego mleka i kilka kropel cytryny. Rozetrzeć na buzi i zmyć po około 10 minutach.

Tonik do twarzy i dekoltu dla cery tłuste j- Do pół szklanki maślanki dodajemy jedną łyżkę stołową świeżego soku z cytryny i łyżeczkę od herbaty miodu pszczelego. Dokładnie mieszamy wstrząsając. Nakładamy tonik na skórę nasączoną watką lub tamponem kosmetycznym. Po około 10 minutach zmywamy wodą.

Maseczka dla opuchnięte oczka - kompres z rumianku lub czarnej herbaty.

Maseczka upiększająca i wzmacniająca rzęsy - stosować najlepiej na noc, nakładać na rzęsy olejek rycynowy

Maseczka na podkrążone oczy - Małe waciki kosmetyczne nasączyć w świeżym soku z ogórka (ogórek powinien być gruntowy). Kompresiki nałożyć na skórę pod oczami pozostawić na ok. 15 minut. Twarz przemyć chłodną wodą.

Peeling enzymatyczny z papai - Wykrawamy miąższ z owocu, usuwamy pestki, kroimy na małe kawałki i rozdrabniamy w mikserze do uzyskania jednolitej papki.
Uzyskana w ten sposób masa wystarczy na kilka zabiegów pod warunkiem że będzie przechowywana w lodówce. Do jednego zabiegu użyjemy nieco więcej niż pół łyżeczki od herbaty. Maseczkę rozprowadzamy równomiernie na skórze twarzy i pozostawiamy na 10 do 20 minut zależnie od wrażliwości naszej skóry im skóra wrażliwsza tym krótszy czas działania maseczki.

Maseczka jogurtowa - 1/2 kubka jogurtu, 1/2 szklanki mleka. Nałożyć jogurt na twarz i zostawić do wyschnięcia. Zmyć letnim mlekiem, a następnie zimną wodą.

Maseczka z maślanki -  1/2 szklanki maślanki, 1/2 szklanki mleka, 2 łyżki migdałowych otrębów, trochę świeżego soku z ogórków. Maślankę zmieszać z sokiem z ogórka i otrębami. Nałożyć na twarz, szyję i dekolt na pół godziny. Następnie dobrze spłukać i lekko natrzeć mlekiem.

Maseczka malinowa do cery trądzikowej - Ok. 10 malin rozgnieć na masę. Nałożyć na twarz i zmyć po 15 min. Przemyć twarz łagodnym tonikiem.

Maseczka cebulowa do skóry trądzikowej - maseczka z ugotowanej cebuli, roztartej na miazgę i wymieszanej z łyżką mąki ziemniaczanej. Maseczkę nałożyć na twarz na ok. 30-45 minut i zmyć herbata rumiankowa.

Domowy krem do stóp - 4 łyżki wazeliny, pół łyżeczki witaminy E. Wazelinę w rondelku podgrzewamy, po czym w momencie jej topnienia dodajemy witaminę i starannie mieszamy. Krem przelewamy do wyparzonego słoiczka, który szczelnie zamykamy.

Peeling oczyszczający z dodatkiem cytryny, migdałów i płatków owsianych -  1 łyżkę miodu wymieszaj z 2 łyżeczkami zmielonych migdałów i 2 łyżeczkami zmielonych płatków owsianych. Dodaj sok ze świeżej cytryny w ilości zapewniającej powstanie rzadkiej papki.  Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki i nakładając na oczyszczoną skórę twarzy wykonuj jej jednoczesny masaż, przez delikatne pocieranie przygotowaną papką. Po 10 minutowym masażu skóry, spłucz ją letnią wodą.

Maseczka nawilżająca z mlekiem lub śmietanką - 2 łyżki miodu wymieszaj z 2 łyżkami mleka lub gęstej, kremowej śmietanki. Wymieszaj dokładnie składniki i nałóż papkę na oczyszczoną skórę twarzy i szyi. Zmyj letnią wodą po 20 minutach.
Maseczka wzmacniająca z żółtkiem: Ubij mikserem lub zwykłą, domową trzepaczką 1 łyżkę miodu wymieszaj z 1 kurzym jajkiem. Dodaj 1 łyżeczkę gliceryny i taką ilość mąki, która zapewni utworzenie konsystencji pasty. Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki i nałóż pastę na oczyszczoną skórę twarzy i szyi. Zmyj letnią wodą po 15 minutach.

Peeling oczyszczający z dodatkiem cytryny i migdałów -  1 łyżkę miodu wymieszaj z 1 łyżeczką soku ze świeżej cytryny. Dodaj 2 łyżeczki zmielonych migdałów. Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki i nakładając na oczyszczoną skórę twarzy wykonuj jej jednoczesny masaż, przez delikatne pocieranie przygotowaną papką. Po 10 minutowym masażu skóry, spłucz ją letnią wodą.

Maseczka zmiękczająco – oczyszczająca z gliceryną i żółtkiem - 1 łyżkę miodu wymieszaj z 1 żółtkiem. Dodaj 1 łyżeczkę gliceryny. Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki i nałóż papkę na oczyszczoną skórę twarzy i szyi. Zmyj letnią wodą po 20 minutach.

Maseczka oczyszczająca z płatkami owsianymi i żółtkiem - 1 łyżkę miodu wymieszaj z 1 żółtkiem. Dodaj 1 łyżeczkę mąki owsianej lub drobniutko zmielonych płatków owsianych. Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki i nałóż papkę na oczyszczoną skórę twarzy. Zmyj letnią wodą po 20 minutach. Taką maseczkę możesz stosować nawet kilka razy dziennie.

Maseczka nawilżająca z twarożkiem i żółtkiem - 1 łyżkę miodu wymieszaj z 1 żółtkiem. Dodaj 3 łyżeczki naturalnego twarożku homogenizowanego. Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki i nałóż papkę na oczyszczoną skórę twarzy. Zmyj letnią wodą po 30 minutach.

Okład z miodu na spierzchnięte i popękane usta - rozsmaruj gesty miód na ustach i pozostaw do wyschnięcia. Taki okład chroni delikatna skórę warg i przyspiesza gojenie już istniejących podrażnień.

Maseczka przeciwłupieżowa - 1 litr wody, 20g rozmarynu, 20g szałwi i 20g macierzanki piaskowej. Mieszamy wszystkie składniki w butelce i odstawiamy na ok. 6 godzin.
Stosujemy roztwór codziennie wieczorem do nacierania skóry głowy

Maseczka nawilżająco - wzmacniająca z żółtkiem i śmietaną: 3 łyżki miodu wymieszaj z 2 żółtkami. Dodaj 2 łyżki śmietany. Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki i nałóż papkę na oczyszczoną skórę twarzy. Zmyj letnią wodą po 20 minutach.

Płyn odżywczo - oczyszczający z maślanką -  do ¼ l naturalnej maślanki dodaj 1 łyżkę płynnego miodu i dobrze rozmieszaj. Posmaruj płynem oczyszczoną skórę twarzy i szyi. Zmyj letnią wodą po 15 minutach.

Maseczka wygładzająco - nawilżająca z jabłkiem - 1 łyżkę miodu wymieszaj z 1 utartym jabłkiem, wcześniej umytym i obranym ze skórki. Wymieszaj dokładnie składniki i nałóż papkę na oczyszczoną skórę twarzy i szyi. Zmyj letnią wodą po 20 minutach.

Maseczka ściągająco – wzmacniająca białkiem kurzym - 1 łyżkę miodu wymieszaj z 1 kurzym białkiem. Dodaj 1 łyżkę pełnotłustego mleka. Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki i nałóż papkę na oczyszczoną skórę twarzy. Zmyj letnią wodą po 30 minutach. Potem opłucz chłodną woda i nałóż krem odpowiedni dla Twojego rodzaju cery.

Tonik zapobiegający powstawaniu wągrów z ogórkiem - umyj dokładnie jeden średni ogórek i utrzyj go. Po utarciu zalej wrzątkiem i pozostaw pod przykryciem na 3 godziny. Po tym czasie dodaj do odcedzonego wywaru 1 łyżkę miodu i dokładnie wymieszaj. Przemywaj skórę twarzy i odczekaj do jej wyschnięcia. Potem przemyj letnią wodą.

Krem odżywczo – wygładzający i ujędrniający z oliwą z oliwek - do 100 g miodu dodaj 100 g oliwy z oliwek. Dokładnie wymieszaj. Krem stosuj codziennie na noc, na oczyszczoną wcześniej skórę twarzy.

Naturalny tonik rozjaśniający - do 1 litra ciepłej wody dodaj 1 łyżeczkę miodu. Dokładnie wymieszaj. Jeśli Twój włosy są w kolorze blond, możesz dodać wyciśnięty z jednej, średniej cytryny sok. Wymieszaj. Po umyciu włosów zwykle stosowanym szamponem, spłucz je wodą, a następnie przygotowanym tonikiem. Nie spłukuj ponownie wodą!

Odżywka wzmacniająca włosy, dodająca im jedwabistego i błyszczącego wyglądu z oliwą z oliwek - 100 g miodu wymieszaj z 3 łyżkami oliwy z oliwek. Zwilż odżywka włosy od nasady na całej ich długości i nałóż na głowę czepek. Wcześniej nie myj włosów! Pozostaw tak na pół godziny. Po tym czasie umyj włosy zwykle stosowanym szamponem i spłucz dokładnie wodą.

Mydło nawilżająco – wygładzające - 1 kg zwykłego szarego mydła pokrój drobno i wstaw do emaliowanego garnka. Dolej szklankę wody o pozostaw, aż mydło rozmięknie.  Dodaj 100 g miodu, dokładnie wymieszaj i podgrzej do zagotowania. Odstaw, wymieszaj raz jeszcze i rozlej do przygotowanych wcześniej foremek. Pozostaw do stężenia i ostygnięcia.

Płukanka cytrynowa - 1 szklanka soku z cytryn oraz 1szklanka wody destylowanej. Przygotowane składniki należy wymieszać, a następnie wypłukać w nich włosy, po umyciu.

Płukanka piwna - 1 szklanka wody oraz 3 szklanki piwa. Przygotowane składniki należy wymieszać, a następnie spłukać włosy, po umyciu.

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin