Jak napisać list motywacyjny.rtf

(3 KB) Pobierz

Jak pisać List motywacyjny

 

List motywacyjny nazywany także podaniem o pracę jest rozwinięciem życiorysu zawodowego, które świadczy o przydatności danej osoby na stanowisko pracy. List motywacyjny ma na celu prezentacje Twoich najlepszych stron oraz daje pracodawcy znak iż kandydat naprawdę jest zainteresowany daną posadą oraz dysponuje niezbędnymi predyspozycjami. W liście motywacyjnym musimy uzasadnić dlaczego ubiegamy się o to stanowisko pracy właśnie w tej firmie i dlaczego akurat chcemy pracować na określonym stanowisku. Dobrze jest, aby z podania o pracę wynikało iż znamy firmę oraz wiemy czym ona się zajmuje. Należy powołać się na przydatne w danym miejscu pracy doświadczenia: wcześniejsze miejsca pracy, praktyki wakacyjne, rozwijane zainteresowania.

 

:: List motywacyjny - forma :.

 

* list motywacyjny zacznij pisać dopiero, gdy skończysz CV

* format A4 "jedna strona" papier biały dobrej jakości

* informacje zawarte w Cv nie powinny być tutaj ponownie wpisywane

* zamieść informacje o jakie stanowisko się ubiegasz oraz dlaczego chciałbyś pracować w tej firmie

* unikaj zbędnych dodatków, które utrudniają czytanie takie jak znaki wodne czy pochylona kursywa

* jeżeli odpowiadasz na ogłoszenie, należy odwołać się do wymagań w nim zawartych

* należało by zawrzeć informacje na temat zakresu obowiązków w obecnej, bądź byłej firmie

* powinien zawierać prośbę o spotkanie kwalifikacyjne – interview

* na końcu należy podać spis załączników (o ile takie istnieją).

 

:: Co powinien zawierać List motywacyjny :.

 

Wstęp:

Postaraj się przykuć uwagę czytającego, napisz na jakie stanowisko się ubiegasz oraz zwracaj się do konkretnej osoby nie do działu kadr. Jeżeli nie odpowiadasz na ogłoszenie, sprecyzuj o jaką prace się ubiegasz, dział, stanowisko .itp, zrób dobre wrażenie, dowiedz się jak najwięcej o firmie, utwierdź ich w przekonaniu iż będziesz dobrym pracownikiem.

 

Rozwiniecie:

W tej części postaraj się przekonać o atrakcyjności twojej kandydatury, nie rozpisuj się za bardzo gdyż dużo nie zawsze oznacza dobrze. Jeżeli nie spełniasz wymogów podanych w ofercie, zadeklaruj chęć zdobycia stosownych umiejętności lub uzupełnienia wykształcenia i wiedzy. Unikaj tutaj oklepanych zdań powtarzających się w setkach listów motywacyjnych takich jak: "jestem szczególnie zainteresowany podjęciem pracy w tak znanej i renomowanej firmie jak Państwa". Kwestie finansową zostaw na rozmowę kwalifikacyjną.

 

Zakończenie:

Na końcu zamieść zwrot grzecznościowy, własnoręczny podpis, spis załączników oraz klauzulę o prywatności.

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin