Dobór i nakładanie podkładu.doc

(47 KB) Pobierz
Dobór i nakładanie podkładu

Dobór i nakładanie podkładu

Dobieranie podkładu

Fot. Shutterstock

Musi być niczym druga skóra. Idealnie dobrany pod względem koloru i konsystencji oraz działania. Sprawdź, jak dobierać podkłady.

Jaki podkład do jakiej skóry?

Do suchej i wrażliwej skóry:

- stosuj podkłady "mokre" o lekkiej konsystencji kremu; zawierają one składniki nawilżające oraz lipidy, które nie pozwalają wodzie parować z naskórka

- pudrowe podkłady nie są tu dobrym rozwiązaniem ze względu na to, że może sie on gromadzić w cienkich zmarszczkach i liniach wokół oczu (na skórze suchej są one o wiele bardziej widoczne

- dla młodych dziewczyn najlepsze są podkłady o wodnistej konsystencji, bo nie kryją mocno skóry, ale ją nawilżają i rozświetlają

Do skóry mieszanej i tłustej:

- najlepsze są podkłady o konsystencji prasowanego pudru

- jeśli masz skórę, która szybko zaczyna błyszczeć, wypróbuj kompakty, które skutecznie matują skórę

- jeśli Twoja skóra jest tłusta i ziemista, wybierz podkład matujący o właściwościach rozświetlających

- nie wybieraj podkładów z lśniącymi drobinkami, jeśli masz trądzik

Pamiętaj, żeby gąbeczkę do nakładania podkładu raz na dwa tygodnie wyprać w ciepłej wodzie z mydłem i dobrze wysuszyć!

Jak dobrać odpowiedni kolor?

Aby dobrać idealny odcień dla siebie, sprawdź go (w dziennym świetle) pod linią żuchwy. To pozwoli ci się upewnić, że podkład będzie niewidoczny na twarzy. Błędem jest sprawdzanie koloru na policzku czy dłoni, skóra jest tam zwykle ciemniejsza niż w innych częściach twarzy. Podkład powinien być idealnie dobrany do koloru skóry lub o ton jaśniejszy. Staraj się też dobrać odcień do karnacji. Ciepły odcień skóry źle znosi zimne kolory podkładu.

Jak nakładać?

Zanim przystąpisz do tej czynności upewnij się, że nawilżyłaś odpowiednio twarz. Jeśli skóra jest przesuszona, szybciej wchłonie podkład. Do skóry tłustej używaj "nawilżaczy" beztłuszczowych. Jesli masz problem z wypryskami lub cieniami pod oczami, zamaskuj je korektorem.

Podkład nakładaj gąbeczką najpierw na czoło, następnie na środek twarzy. Kieruj się od środka na boki i w dół. Po nałożeniu podkładu zetrzyj jego nadmiar chusteczką higieniczną - unikniesz śladów na ubraniu. Następnie wygładź brwi patyczkiem higienicznym - to oczyści je z podkładu, który lubi chować się między włoskami.

Jeśli chcesz, by podkład perfekcyjnie stopił się ze skórą i wytrzymał np. całą noc nakładaj go taką techniką - gąbeczką wciskaj podkład w skórę miejsce przy miejscu. Zacznij od czoła, potem nos, broda, potem policzki i okolice oczu i ust.

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin