Piłka nożna - Zawody gry w piłkę nożną chłopców szkół ponadgimnazjalnych.DOC

(31 KB) Pobierz
KONSPEKT LEKCJI: 29

KONSPEKT LEKCJI:

 

 

DATA: 07.X.2004

 

DYSCYPLINA: PIŁKA NOŻNA

 

TEMAT: Zawody gry w piłkę nożną chłopców szkół ponadgimnazjalnych.

 

Miejsce zajęć: boisko sportowe „ HKS- SZOPIENICE „

 

Ilość uczestników: 4 drużyny

 

Klasa/ Płeć: I-IV szkoły średniej/ M

 

Czas trwania zajęć: 11.00 – 15.00

 

Przybory:  piłki

 

 

 

CELE GŁÓWNE LEKCJI :

 

 

1.Umiejętności: Uczeń potrafi skoncentrować się w zawodach i wykorzystać swoje umiejętności

 

2.Wiadomości : Uczeń zna przepisy gry w piłkę nożną

 

3.Sprawność motoryczna. : Siła NN , koordynacja

 

4.Akcent wychowawczy: współpraca w grupie, zdyscyplinowanie, podporządkowanie ustalonym regułom.

 

 

 

Imię i nazwisko prowadzącego:


 

Tok lekcji

Zadania szczegółowe

Dozow.

Uwagi organizacyjno-metodyczne

1.Część organizacyjna

1.Zbiórka

 

2.Powitanie

3.Sprawdzenie liczby ćwiczących.

2 min.

- w dwuszeregu wzdłuż linii bocznej boiska

 

- nie ćwiczący siadają na ławce

- kontrola obuwia i ubioru

2.Nastawienie do aktywnego udziału w lekcji

1.Podanie tematu.

2.Motywacja do aktywnego udziału w lekcji.

1 min.

 

3.Rozgrzewka, psychomotoryka i profilaktyka

1.       trucht dookoła sali

-          krążenia RR

-          cwał bokiem

-          przekładanka

-          bieg tyłem

-          w biegu skip A

-          w biegu skip C

2.stojąc w lekkim rozkroku RR w górze wykonujemy skony T w przód z pogłębieniem,

3.stojąc w rozkroku wykonujemy skłon T do NL i do NP.

4.w pozycji stojącej, NN razem złączone staramy się głową dotknąć kolan

5.krok skrzyżny (prawa noga w przód) skłon do nogi prawej, a  następnie zmiana nogi.

6.gra w tzw. „dziada”- trener dzieli zawodników po sześć osób. Na każdą szóstkę przypada jedna piłka. Z pośród szóstki wybieramy jednego, który będzie ustawiony w

środku. Natomiast pozostała piątka utworzy koło. Zawodnicy znajdujący się na

obwodzie koła podają do siebie piłkę, a zadaniem zawodnika znajdującego się w                                        środku jest jej przechwycenie, jeśli to się uda to wtedy następuje zmiana zawodnika.

 

 

- ustawienie w kole

 

 

 

- ustawienie w rozsypce, każdy z ćwiczących posiada piłkę

- NN muszą być wyprostowane w stawie kolanowym

-na początku zawodnicy podają do siebie piłkę na dwa kontakty, po pewny czasie następuje podanie piłki na jeden kontakt czyli tzw. „ z pierwszej”

 

 

 

4.Kształtowanie umiejętności i doskonalenie sprawności

Zawody w piłce nożnej chłopców, gdzie znajduje się cztery drużyny. Faza grupowa, mecze rozgrywane każdy z każdym w grupie. Dalej awansuje pierwsza drużyna z grupy. Zawody te sędziuje sędzia. Drużyny te to: II LO, ZSHM, ZSOiOdz., ZSH. System zawodów każdy z każdym w grupie. Sugerowany czas gry 2 x 20 min., maksymalna liczba zawodników na zawodach to 12 czyli 5 zawodników w polu + bramkarz, na boisku o wymiarach 40m na 25m, bramki 5m na 2m.

 

 

3 do 4godz.

 

 

Mecz prowadził sędzia.

Dalej awansuje drużyna ,która zajmie pierwsze miejsce w grupie.

5.Uspokojenie organizmu

1.Ćwiczący siad skrzyżny kręcą piłkę na palcu lewej i prawej ręki.

1 min.

Ustawienie w rozsypce,

6.Część organizacyjno-porządkowa

1.Zbiórka i sprawdzenie stanu liczebnego.

2.Omówienie lekcji, zwrócenie uwagi na błędy.

3.Pochwała uczniów najlepiej wykonujących ćwiczenie.

2 min.

- w szeregu na linii bocznej boiska

7.Nastawienie do aktywności ruchowej w czasie wolnym

1. Zachęcenie uczniów do samodzielnych ćwiczeń w czasie wolnym.

1 min.

 

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin