Doskonalenie podań i przyjęć w ruchu..DOC

(46 KB) Pobierz
KONSPEKT LEKCJI: 29

KONSPEKT

 

 

DATA: 11.10.2007r.

 

DYSCYPLINA: Piłka nożna

 

Temat: Doskonalenie podań i przyjęć w ruchu.

 

Miejsce zajęć: boisko

 

Ilość uczestników: 15

 

Klasa/ Płeć: SKS/M

 

Czas trwania zajęć: 45 min.

 

Przybory:  piłki , pachołki , szarfy

 

 

 

CELE GŁÓWNE LEKCJI :

 

 

1.Umiejętności: uczeń potrafi podać i przyjąć piłkę w ruchu.

 

2.Wiadomości. : uczeń zna podstawowe przepisy gry w piłkę nożną..

 

3.Sprawność motoryczna. : koordynacja, siła NN.

 

4.Akcent wychowawczy: samokontrola, współpraca w zespole.

 

 

 

Imię i nazwisko prowadzącego: Zygmunt Biliński


 

Tok lekcji

Zadania szczegółowe

Dozow.

Uwagi organizacyjno-metodyczne

1.Część organizacyjna

1.Zbiórka

 

2.Powitanie

3.Sprawdzenie liczby ćwiczących.

2 min.

- w dwuszeregu wzdłuż linii bocznej boiska

 

- nie ćwiczący siadają na ławce

- kontrola obuwia i ubioru

2.Nastawienie do aktywnego udziału w lekcji

1.Podanie tematu.

2.Motywacja do aktywnego udziału w lekcji.

1 min.

 

3.Rozgrzewka, psychomotoryka i profilaktyka

1.„Berek parami”- Ćwiczący poruszają się w dwójkach trzymając się za RR

prowadząc piłkę przy nogach. Dwie dwójki oznaczone szarfami mają za zadanie

dotknąć pozostałych po czyn następuje zmiana berka.

2.A i B rzucają sobie rękami dwie piłki równocześnie.

3.A i B podają sobie 2 piłki równocześnie jedną rękami druga nogami..

4.A i B podają sobie nogami 2 piłki równocześnie.

5.Oboje podrzut piłki w górę i złapanie piłki partnera.

6.Siad skrzyżny odbicie piłki od parkietu złapanie piłki partnera.

7.Uderzenia piłki prostym podbiciem każdorazowo po jednym odbiciu od podłoża.

8.Uderzenia piłki prostym podbiciem każdorazowo po jednym odbiciu od podłoża

w miedzy czasie obrót o 360 st.

9.A uderza piłkę w miejscu pomiędzy wew. częściami stopy B co kilka sec.

Dorzuca mu piłkę na głowę.

10.A wykonuje skiping na piłce B co kilka sekund dorzuca mu piłkę do uderzenia

głową.

11.A i B żonglują piłką na sygnał próbują wymienić się piłkami bez ich upadku.

12.A i B żonglują piłką klaskając rękami raz z

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11 min.

Ustawienie w rozsypce. Rozpoczęcie

i zakończenie zabawy na sygnał

prowadzącego.

- w parach każdy z piłką.

A<------5m------->B

 

4.Kształtowanie umiejętności i doskonalenie sprawności

1.Prowadzenie i przekazanie piłki NP. i NL do partnera znajdującego się z przeciwnej strony. On po przyjęciu piłki wykonuje to samo.

2.j.w. prowadzenie piłki miedzy nogami.

3.j.w prowadzenie podeszwą.

4.Uderzenia piłki bezpośrednio do partnera NP  partner przyjmuje piłkę NL i podaje spowrotem do NP.

5.Prowadzenie piłki i wykonanie zwodu pojedynczego zagranie klepki z parnerem.

6.W parach prowadzenie piłki do partnera, obieganie go i powrót na sowje miejsce, po zatrzymaniu podanie do partnera

7.W parach podania „z pierwszej piłki” – bez przyjmowania

8.Podajemy do partnera stojącego po naszej prawej stronie i omijamy pachołek znajdujący się w środku koła.Inni uczniowie wykonują to samo.

9.Pierwszy z trójki trzyma piłkę w rękach i podrzuca ją do partnera znajdującego się po drugiej stronie, ten natomiast przyjmuje piłkę na klatkę piersiową i „gasi” ją do ziemi, następnie chwyta piłkę i wykonuje to samo.

10.Pierwszy z trójki wykonuje podanie, natomiast partner z przeciwnej strony wykonuje przyjęcie ze zwodem i podanie do partnera i dalej wykonuja to samo.

11.Gra szkolna 5x5.

 

 

 

 

23 min.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100 min.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ustawienie w kole.

 

Ustawienie w trójkach.

 

5.Uspokojenie organizmu

1.zabawa uspokajająca „kto zmienił miejsce”.

 

2 min.

Ustawienie w rozsypce,

6.Część organizacyjno-porządkowa

1.Zbiórka i sprawdzenie stanu liczebnego.

2.Omówienie lekcji, zwrócenie uwagi na błędy.

3.Pochwała uczniów najlepiej wykonujących ćwiczenie.

2 min.

- w szeregu na linii bocznej boiska

7.Nastawienie do aktywności ruchowej w czasie wolnym

1. Zachęcenie uczniów do samodzielnych ćwiczeń w czasie wolnym.

1 min.

 

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin