konspekt 10 nauka strzalu na bramke po prowadzeniu.doc

(47 KB) Pobierz
Kurs nauki pływania – konspekt nr 10 Nauka kraulowych ruchów NN na grzbiecie

 

PIŁKA NOŻNA

Temat: Nauka strzału na bramkę po prowadzeniu

Cele główne  lekcji:                           

1.       Umiejętności: nauka strzału na bramkę

2. Motoryczność:  rozwijanie cech motorycznych poprzez ćwiczenia specjalistyczne, siła

3.  Wiadomości: wdrażanie do przepisów w piłkę nożną

4Akcent wychowawczy :  współpraca w grupie, przestrzeganie zasad BHP, dyscyplina

Miejsce zajęć:  sala gimnastyczna

Czas trwania:  45 min.

Klasa

Liczba ćwiczących: 

Przybory i przyrządy: piłki nożne, szarfy

 

Tok lekcji

Zadania szczegółowe

Dozow.

Uwagi organizacyjno - metodyczne

1.Czynności organizacyjno- porządkowe.

2.Motywacja do zajęć.

 

3.Rozgrzewka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.       Zbiórka  podanie tematu lekcji.

2.       Powitanie sportowe i  sprawdzenie obecności.

3.       Sprawdzenie gotowości do zajęć.

4.       Podanie tematu lekcji.

5.       N –el wprowadza podstawowe zasady gry w piłkę nożną.

 

 

 

1.      Zabawa ożywiająca „Berek zamrażacz”

 

2.       Gra w łapki w podporze przodem.

3.       Walka kogutów w przysiadzie.

4.       U. stoją tyłem do siebie, trzymają się za RR i wykonują skłony T z pogłębieniem.

5.       U. stoją twarzą do siebie trzymając N partnera i R, wzajemnie wykonują przysiad na jednej nodze.

6.       Siad rozkroczny w parach, u. wykonują skłon T w przód naprzemiennie.

7.       U. stoją naprzeciwko siebie i pchają piłkę głową omijając partnera i wracając na swoje miejsce. Zmiana.

8.       J.w. marsz w podporze tyłem z piłką na brzuchu.

9.       Zwis na drabinkach, osoby trzymają piłki między kostkami i ruchem bioder i NN podaje piłkę do partnera, zmiana.

10.   Naprzeciwko siebie chwytając się wzajemnie za LN i LR podskoki wokół własnej osi.

11.   Zab. „Kałuża” – w 6-cio osobowych zespołach u. stoją na obwodzie koła ograniczonego szarfami, próbują nawzajem wepchnąć się do środka, trzymając się za ręce. Wygrywa os. która najmniejszą ilość razy wpadła do kałuży.

 

 

 

 

 

3 min

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15 min

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dwuszereg             .

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyznaczony berek goni, każda złapana osoba staje w rozkroku z RR w bok, żeby ją wybawić trzeba przejść pod jej nogami.

 

Rozgrzewka w parach.

 

 

 

 

N-el rozdaje piłki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Część główna, realizacja zad. głównego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Ćwiczenia uspakajające.

 

 

 

6. Czynności organizacyjno- porządkowe.

 

7.Nastawienie do aktywności pozalekcyjnej.

 

 

1.       U. wykonują prowadzenie piłki prostym podbiciem do partnera i z powrotem, po 10 x zmiana, współćwiczący wykonuje w tym czasie przysiady. Zmiana.

 

2.       U. wykonują prowadzenie wewnętrzną częścią stopy, z powrotem zewnętrzną, w tym czasie współćwiczący wykonuje brzuszki w leżeniu tyłem. Po 10 x zmiana.

 

3.       U. prowadzą w dowolny sposób piłkę (zwracając uwagę, aby cały czas była przy stopie), omijając partnera i po dobiegnięciu na swoje miejsce wykonuje podanie do partnera.

 

4.       Jedna osoba stoi w rozkroku, druga wykonuje strzały, próbując trafić w przestrzeń między NN kolegi. Po 10x zmiana.

 

5.       U. wykonują w biegu dowolne podania, u. z prawej strony wykonują zatrzymanie piłki stopą i strzał na bramkę wewnętrzną częścią stopy. Zmiana tak aby każdy wykonał strzał na bramkę.

 

6.       J.w. u. wykonują podania w biegu połączone ze strzałem na bramkę.

 

7.       Gra w „chiński footbol”. U. w podporze tyłem poprzez podania piłki tylko stopami próbują wykonać strzał na bramkę (materac). Wyznaczeni bramkarze bronią bramki, lecz nie mogą dotknąć piłki rękami.

 

 

 

 

 

 

1.       Zabawa uspakajająca „Minutka”.

 

 

 

1. Omówienie zajęć.

2. Omówienie błędów i pochwała.

3. Zebranie sprzętu i pożegnanie grupy.

4. Zachęcenie do ćwiczeń samodzielnych w wolnym czasie

 

 

20 min.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 min

 

 

 

1 min

 

 

U. stoją w parach naprzeciwko siebie na całej długości sali.

Nauczyciel przypomina technikę wykonania prowadzenia piłki prostym podbiciem, wewn. i zewn. częścią stopy.

 

 

 

 

 

 

Staramy się poprawnie wykonać zadania.

N-el koryguje błędy.

 

U. ustawiają się w parach na linii końcowej boiska.

N-el pokazuje ćwiczenie.

 

 

 

 

U. podzieleni na dwa zespoły.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Korekcja postawy uczniów.

 

 

U. siedzą w siadzie skrzyżnym.

             

 

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin