Scenariusz balu karnawałowego w grupach przedszkolnych.doc

(30 KB) Pobierz

Scenariusz balu karnawałowego w grupach przedszkolnych

 

Cel ogólny:
- Stworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela.

Cele operacyjne:
Dziecko potrafi:
- Podejmować spontaniczne działania
- Tańczyć samo, z innymi i przed innymi
- Swobodnie spontanicznie poruszać się
- Rozwiązywać zagadki muzyczne
- Odbierać wrażenia na własny temat.

Pomoce:
kasety z nagraniami muzycznymi, balony, bibuła, tekturowy klucz, serpentyna, worki na śmieci, krzesła, papier szary, mazaki, chrupki;

Przebieg balu karnawałowego:
1. Uroczyste otwarcie sali balowej.
Wręczenie pani dyrektor „klucza” od „sali balowej”.

2. Powitanie wszystkich uczestników (ustawione dzieci w kole) okrzykiem:
„hip, hip, hura”, np. „Witam wszystkie wróżki „ hip, hip, hura”, „Witam wszystkie królewny „ hip, hip, hura”.

3. Taniec w parach przy muzyce „ chłopcy proszą dziewczynki.

4. Utworzenie dwóch kół „ wspólna zabawa „Lambado”.

5. Konkurs „ „taniec par obwiązanych serpentyną” „ po 2 pary z każdej grupy.

6. Konkurs „ „taniec par na rozłożonej bibule” „ po 3 pary z każdej grupy.

Przerwa na poczęstunek dla dzieci.

7. Zabawa przy muzyce „ wspólne pląsy.

8. Konkurs z balonami „ odbijanie balona jak w siatkówce, utrzymanie balona jak najdłużej w powietrzu.

8. Zabawa przy muzyce „ swobodny taniec.

9. Konkurs „ „skoki w workach”, po 4 osoby z grupy.

10. Prezentacja strojów „ dzieci grupami ustawiają się w rzędzie, każda grupa po kolei przy muzyce tanecznym krokiem obchodzi dookoła salę (w ten sposób dzieci prezentują swoje stroje) pozostałe grupy oklaskami nagradzają swoich kolegów.

12. Zabawa przy muzyce „ wspólne pląsy: pociąg, jadą misie itd.

13. Konkurs „ „tańczące krzesła” „ 2 pary z każdej grupy. Przy dźwiękach muzyki dzieci chodzą dookoła krzeseł ustawionych na środku sali, przy czym zawsze mamy o jedno krzesło mniej w stosunku do osób chcących zająć miejsca. Dziecko, które nie zdąży usiąść na przerwę w muzyce, odpada z dalszej zabawy. (nagrody otrzymują wszyscy)

14. Zabawy przy muzyce.

15. Zabawa z pedagogiki zabawy „ dzieci ustawiają się w dwóch kołach.

Sprawdzamy czy z balu wrócimy cali i zdrowi, czy zabraliśmy:
- Ręce (machamy)
- Nogi (tupiemy)
- Głowę ( potrząsamy)
- Bioderka (kręcimy).

16. Taniec wyciszający „ utworzenie dwóch kół „ wspólny pląs przy piosence „bo nasze przedszkole to jedna rodzina”.

17. Rozejście się grup do swoich sal

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin