Skład ipierwiastki młodego jęczmienia.doc

(37 KB) Pobierz

-06-25 Musiałowicz Maciej

Skład i działanie młodego jęczmienia.


Sok z młodego jęczmienia odnawia równowagę kwasowo-zasadową. Jest dwa razy bardziej skutecznym niż szpinak, najbardziej całościowym, zasadowtwórczym pokarmem. Zawiera całą gamę witamin, które aktywują enzymy pomagające w prewencji chorób i stanów patologicznych. Młody jęczmień ma wysoką zawartość beta-karotenu, witaminy C, E i witamin z grupy B: B1, B2, B3, B6, biotyny, kwasu foliowego, kwasu pantotenowego i choliny, krewnej witaminy B. Zawartość witaminy C w świeżej startej rzodkiewce spada w powietrzu o połowę już po 5 min. Tymczasem w młodym jęczmieniu witaminy i pozostałe aktywne składniki pozostają prawie nie naruszone. Bez enzymów dochodzi do zaburzenia wszystkich funkcji życiowych – trawienia, oddychania, poruszania się itd. Ekstrakt z młodego jęczmienia zawiera więcej niż 20 enzymów, a badania odkrywają kolejne. 45% jego masy tworzą doskonale trawione białka (w białej mące jest ich tylko 10% ) Sok roślinny jest bogaty w cud przyrody – chlorofil. Uzdrowiciele stosują go do odżywiania krwi, a w medycynie, poza swoim działaniem przeciwzapalnym i dezynfekcyjnym ceniony jest za właściwości dezodorujące. Używa się go do odświeżania oddechu i do płukania ust.

W zielonym jęczmieniu są także m.in.:

- nadtlenek dysmutazy (SOD) – likwidator wolnych rodników,
- oksydaza cytochrmowa – enzym przyśpieszający oksydacje i redukcje,
- katalaza – rozkładająca nadtlenek wodoru na wodę i tlen atomowy, który bezpośrednio stymuluje siły obronne organizmu,
- oksydaza – niezbędna do przetwarzania kwasów tłuszczowych;

Szczególną frakcją nadtlenku dysmutazy (SOD) jest P4D1, który opóźnia niszczenie i mutacje komórek oraz wspomaga odnowę RNA/DNA. W jednym z badań wykazano, że P4D1 zaktywizował odnowę komórkowego DNA, uprzednio poważnie uszkodzonego przez promieniowanie rentgenowskie. P4D1 posiada wyjątkowe działanie przeciwzapalne, mocniejsze nawet od sterydów, takich jak kortyzon. To częściowo tłumaczy tak skuteczne działanie lecznicze w przypadku artretyzmu i innych stanów zapalnych. Ponadto w przeciwieństwie do sterydów czy leków przeciwbólowych, substancja ta nie wywołuje skutków ubocznych i nie wykazuje działania toksycznego.
Węglowodanowa struktura trawy zbożowej ma ten szczególny walor, że zawiera duże ilości mukopolisacharydów (MPs). Substancje te wzmacniają wszystkie tkanki, w tym serce i naczynia krwionośne. Ponadto obniżają poziom tłuszczu we krwi i działają przeciwzapalnie.
Również działanie chlorofilu, którego sporą ilość zawiera młody jęczmień wykazuje się szczególnymi właściwościami. Należy do nich zdolność do oczyszczania, gaszenia stanów zapalnych i odmładzania. 

- działanie oczyszczające przejawia się w powstrzymywaniu rozrostu bakterii w ranach oraz beztlenowych drożdży i grzybów w układzie pokarmowym. Chlorofil dezodoryzuje: usuwa nieprzyjemny oddech i usuwa przykry zapach ciała. Usuwa pozostałości po lekach i dezaktywuje wiele karcynogenów. Leczy próchnice zębów i infekcje dziąseł, 

- działanie przeciwzapalne polega na przeciwdziałaniu takim stanom zapalnym, jak: ból gardła, ropotok, zapalenie dziąseł, zapalenia i owrzodzenia błony śluzowej żołądka i jelit, wszelkie stany zapalne skóry, zapalenie stawów, zapalenie trzustki, 

- działanie odmładzające tom budowa krwi i odnowa tkanek. Chlorofil przeciwdziała szkodliwemu promieniowaniu, w tym wszechobecnemu promieniowaniu elektromagnetycznemu. Wspomaga rozwój korzystnej flory bakteryjnej jelit oraz poprawia funkcjonowanie wątroby. Aktywizuje również enzymy w kierunku wytwarzania witaminy A, E, K;

W 1992 r. Toshiko Osawa wraz z zespołem wyizolował z młodych zielonych pędów jęczmienia przeciwutleniacz 2”-0-Glikozyl izowiteksyna (2”-0-GIV) Substancja ta tłumi w naszych komórkach peroksydacje lipidów. Wydaje się, że jest skutecznym przeciwutleniaczem, jak na przykład beta karoten, witamina C, czy E. Tworzenie się czynników oksydacyjnych (powstających wskutek promieniowania UV) zmniejszyło się po wystawieniu na działanie 2”-0-GIV o 50 %. Ponadto 2”-0-GIV wspiera tworzenie tokoferolu i BHT, które są dwoma znanymi bojownikami w walce z rakiem.
Młody jęczmień odznacza się silnym działaniem utleniającym . Większość dostępnych na rynku preparatów enzymatycznych uzyskuje się z krwi, organów i tkanek zwierząt. Wielu fachowców ma wątpliwości co do tych źródeł i zaleca czysta „enzymoterapie roślinną”


A N A L I Z A  W A R T O Ś C I  O D Ż Y W C Z E J ***


Chlorofil: 300 mg/100 g
Białka: 280 mg/g
Cukry: 500 mg/g

Witaminy:
Beta karoten: 1370 IU/g
Witamina A: <50 IU/100 g
Witamina B1: 0,43 mg/100 g
Witamina B2: 2,41 mg/100 g
Niacyna: 6,63 mg/100 g
Witamina B5: 5,1 mg/100 g
Witamina B6: 17,8 mg/100 g
Witamina C: 457 mg/100 g
Witamina E: 5 IU/100 g
Witamina K: 0,78 mg /100 g
Biotyna: 0,8 mg/100 g
Kwas foliowy: 1,5 mg/100 g

Aminokwasy:
Alanina: 16,9 mg/g
Metionina: 3,6 mg/g
Arginina: 13,4 mg/g
Fenylalanina: 13,0 mg/g
Prolina: 14,8 mg/g
Seryna: 11,4 mg/g
Glicyna: 12,4 mg/g
Treonina: 115 mg/g
Histydyna: 5,22 mg/g
Tyrozyna: 8,29 mg/g
Izoleucyna: 18,2 mg/g
Walina: 13,0 mg/g
Leucyna: 18,2 mg/g
Lizyna: 14,6 mg/g
Kwas aspartamowy: 19,7 mg/g
Kwas glutamowy: 26,1 mg/g

Minerały:
Wapń: 6,79 mg/g
Potas: 40,5 mg/g
Magnez: 0,03 mg/g
Żelazo: 0,37 mg/g
Krzem: 0,04 mg/g
Sód: 6,41 mg/g
Fosfor: 3,94 mg/g
Bor: 58,0 mcg/g
Mangan: 0,14 mg/g
Miedź: 0,09 mg/g
Srebro: 0,50 mcg/g
Chrom: 1,09 mcg/g

A wszystko w naturalnych połączeniach, co ma wielki wpływ na przyswajalność.

*** dotyczy młodego jęczmienia firmy Green Ways s.r.o.

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin