Makijaż okazyjny w kolorze khaki.doc

(266 KB) Pobierz
Makijaż okazyjny w kolorze khaki

Makijaż okazyjny w kolorze khaki

Przydymione spojrzenie i lekko rozmyte oko to dominujące propozycje makijażu na ten sezon karnawałowy. Do wykonania tego makijażu potrzebujesz cienie do powiek w kolorach:

kropka  srebrno-niebieskim
kropka  szarym i jasnozielonym
kropka  czarny tusz do rzęs

Zdjęcie: Przykład makijażu okazyjnego w kolorze khakiZdjęcie: Makijaż okazyjny - khaki

Krok pierwszy
Nałóż na górną powiekę srebrno-niebieski cień sięgając aż do linii brwi. W załamaniu górnej powieki, prowadząc pędzelek ukośnie do góry, szarym cieniem narysuj wyraźny trójkąt o miękkich konturach.

Krok drugi
Tym samym kolorem (szarym) podkreśl dolną powiekę.

Krok trzeci
Używając szarego i srebno-niebieskiego koloru wycieniuj całe oko.

Dobra rada: dla uzyskania intensywniejszego koloru dobrze jest nakładać cień lekko zwilżonym pędzelkiem.

Krok czwarty
Następnie nałóż jasnozielony cień w wewnętrznym kąciku oka na ruchomej części górnej powieki. Dolną powiekę podkreśl tym samym cieniem zaczynając od wewnętrznego kącika oka do połowy długości powieki.

Krok piąty
Na koniec pomaluj rzęsy czarnym tuszem.

Techniki makijażu - makijaż oka

Zdjęcie: Makijaż oka - kreskaKreska

Aby uzyskać bardziej ostry, wyrazisty kontur oka, a jednocześnie optycznie unieść opadające partie kącików zewnętrznych, należy naszkicować kreskę, która zbliży wygląd oka do uznawanego za idealny, harmonijnego kształtu migdała. Zdjęcie: Makijaż oka - kreska

Pamiętaj!

kropka  Jeżeli zakończysz kreskę zbyt wcześnie, wówczas optycznie skrócisz oko. Korzystniej jest delikatnie przedłużyć linię w kierunku skroni i zakończyć ostrym szpicem, uatrakcyjniając kształt oka.

kropka  Nie zapomnij delikatnie naciągnąć powiekę w kąciku zewnętrznym, dzięki czemu wykonanie idealnie równej linii bezpośrednio nad rzęsami będzie znacznie łatwiejsze.

kropka  Aby nadać oku kształt migdała, kreska w partiach wewnętrznego kącika powinna być bardzo cienka.

Zdjecie: Makijaz oka - cienieCienie do powiek

Do piwnego koloru oczu modelki, często spotykanego u szatynek o tzw. francuskim typie urody, niezwykle trudno dobrać właściwą gamę odcieni, które uwydatnią naturalny odcień tęczówki. Zdjecie: Makijaz oka - cienie

W niniejszym makijażu zdecydowaliśmy się na bogatą gamę ciepłych i chłodnych zieleni, łamiąc tym samym stereotypy mówiące o tym, iż nie należy stosować cieni w kolorze pokrewnym do barwy tęczówki.

Zdjecie: Makijaz oka - cienieMakijaż rozpoczęliśmy od aplikacji chłodnej, niebieskawej zieleni jodłowej wzdłuż linii zagłębienia powieki oraz wzdłuż nasady dolnych rzęs i w partiach kącików oczu (wewnętrznych i zewnętrznych).

Pod łukiem brwiowym roztarty został satynowy, szarozielony odcień, z rozświetlajacymi drobinkami. Zdjecie: Aplikacja niebieskawej zieleni

Zdjecie: Makijaz oka - cienieNad tęczówką, w środkowej strefie powieki ruchomej rozprowadzony został intensywny akcent w kolorze ciepłej, trawiastej zieleni, który ożywił całą kompozycję makijażu i uwydatnił piwny kolor oczu.

Dokładne roztarcie granic pomiędzy kolorami, zagwarantowało właściwy efekt cieniowania. Zdjecie: Akcent w kolorze trawiastej zieleni

Zdjecie: Makijaz oka - cienieNastępnie wzdłuż górnej nasady rzęs naszkicowano precyzyjną kreskę przy pomocy eye-linera w pisaku. Aby dodatkowo wzmocnić naturalną oprawę oczu doklejone zostały po 2-3 kępki sztucznych rzęs, wyłącznie w partiach zewnętrznych kącików.

Dzięki temu kształt oka został optycznie wydłużony zbliżając się jeszcze bardziej do formy migdała. Zdjecie: Eye-liner na górnej powiece

Rozprowadzona starannie na zakończenie makijażu czarna, pogrubiająca maskara zagwarantowała wyrazistość spojrzenia

 

 

Sposoby nakładania podkładu

 

 

1. Rozprowadzanie palcami

 Podkłady płynne najlepiej nakładać opuszkami palców  w ten sposób można dotrzeć do miejsc nieosiągalnych dla gąbki i uniknąć smug. Poza tym podkład lekko ogrzewa się w palcach, co ułatwia jego rozprowadzanie. Podkład starannie wcielamy w skórę, zwłaszcza w najbardziej zdradzieckich miejscach: wokół skrzydełek nosa, przy linii włosów i na styku policzków z szyją. Metoda ta ma jeszcze inne zalety: podkład dłużej pozostaje matowy, a także, dzięki wyczuciu w palcach pozwala na optymalne pokrycie cery.

Nasza rada: po dokładnym rozprowadzeniu podkładu dobrze jest oklepać lekko twarz wnętrzem dłoni- podkład rozkłada się wówczas na skórze bardziej równomiernie i jest trwalszy.

 

Pudry

Puder utrwala podkład i korektor, przedłuża trwałość makijażu i zapobiega błyszczeniu się skóry. Powinien być, tak jak korektor, dobrany odcieniem do koloru  podkładu. Jest kilka postaci pudru: puder sypki, w kamieniu lub kulkach. Do wykończenia makijażu w domu najlepszy jest puder sypki, nakładany przy pomocy dużego pędzla z włosia. Nakładając puder uważaj, aby nie przesadzić z ilością - za dużo pudru upodobni Twoją twarz do maski. Najlepiej lekko strzepnąć z pędzla nadmiar pudru przed jego nałożeniem.

Do poprawek makijażu w ciągu dnia i zmatowienia skóry praktyczniejszy jest puder w kamieniu ( prasowany) który nakładamy za pomocą gąbki lub puszka. Gąbka daje cieńszą, puszek - nieco grubszą warstwę pudru. Pamiętaj, by pudru prasowanego nigdy nie nanosić bezpośrednio pod oczy - mógłby uwydatnić siateczkę zmarszczek.

Puder w kulkach czyli tzw. "perełki" to kuleczki z pudrem w kilku różnych odcieniach, które zmieszane razem przez pociągnięcie pędzlem tworzą nowy, odrębny kolor. "Perełki" wyrównują koloryt karnacji, potrafią nadać cerze świetlistą promienność, a te z pudrem brązującym - naturalnie wygładzają opaleniznę.

Nasza rada: pędzle do pudru, gąbki i puszki należy systematycznie prać, by zapobiec osadzaniu się na nich warstwy tłuszczu i rozwojowi bakterii.

 

Oczy rozjaśnienie

Jasne kolory cieni do powiek stanowią bazę makijażu oczu. Biały lub inny jasny cień ożywia i optycznie "otwiera" oko, dodaje spojrzeniu blasku.

Jasny cień można nakładać na wiele sposobów:



Cienie do powiek - nakładanie
 

 

-na całej widocznej górnej powiece, by uwypuklić głęboko osadzone oczy

 


-tylko pod brwiami, by powiększyć oko, uzyskać efekt świeżego makijażu i podkreślić zarys brwi

             

-tuż nad źrenicą, jasny punkt na ciemniejszym kolorze, by rozświetlić oko

 

- w wewnętrznych kącikach, przy zbyt blisko osadzonych oczach

 

-nad zewnętrznymi kącikami, przy zbyt daleko osadzonych oczach a także, by zatuszować zmęczenie

 


Generalna zasad jest taka, że jasne cienie optycznie powiększają a ciemne pomniejszają oczy.

Nasza rada: Z białym lub jasnym cieniem można dowolnie eksperymentować, pod warunkiem, że nie będzie się zbyt wyraźnie odcinał od innych, ciemniejszych kolorów. Należy go delikatnie rozetrzeć, by nie był zbyt wyrazisty.

 

C  PODKREŚLANIE

Oczy

Kolorowe cienie do powiek, uwydatniają barwę tęczówki i kształt oka, Niewskazane jest stosowanie cienia w kolorze oczu; lepiej użyć odcienia kontrastowego, np. zgaszonego fioletu do oczu zielonych, oliwkowego do brązowych itd.

Cieniem w wybranym kolorze pokrywa się na ogół zewnętrzne kąciki oczu, oraz środkową część powieki (w miejscu gdzie załamuje się ona przy mruganiu). Smuga koloru powinna unosić się w kierunku łuku brwiowego. Istnieją, oczywiście, różnorodne techniki malowania oczu,  które pozwalają kolorem korygować kształt i wyraz oczu.



Oko można na przykład optycznie wydłużyć, jeżeli poczynając od

zewnętrznego kącika nałożymy ciemny cień poza powiekę i pociągniemy go do góry, aż po łuk brwiowy (rys.1).
Okrągły kształt oka można osiągnąć, jeżeli cieniem w ciemnym kolorze pokryje się cała dobrze widoczną powiekę wraz z jej zagłębieniem (rys.2).

Nasza rada: należy pamiętać, że cienie perełkowe czy błyszczące uwydatniają w świetle dziennym drobne zmarszczki wokół, dlatego lepiej jest używając ich tylko wyjątkowo na wieczór. Na dzień lepsze będą cienie matowe lub satynowe.

 D  KSZTAŁT

Twarz

Modelowanie twarzy różem

Umiejętnie stosowany róż potrafi zarówno ożywić cerę i dodać jej światła jak i skorygować kształt twarzy, złagodzić lub wyostrzyć rysy. Trzeba tylko uważać aby nakładać go oszczędnie - nadmiar różu nada twarzy nienaturalny, "rumiany" wygląd. Na ogół różem muskamy te miejsca, które chcemy wyeksponować, np. kości policzkowe czy linię czoła lub podbródka.

Oto przykłady korygowania owalu twarzy przy pomocy różu: 



 

 

TWARZ KWADRATOWA

1. Zyska przyjemną miękkość jeśli róż położony zostanie na kość policzkową, ale nieco z boku, poniżej. Dobrze jest także musnąć pędzlem kąty czoła. Optycznie zaokrąglą ją brwi średniej grubości, subtelnie wygięte w kierunku skroni ku środkowi ucha.

 



 

TWARZ TRÓJKĄTNA

2. Stanie się łagodniejsza, gdy nałożymy róż na najszersze miejsce kości policzkowej i stamtąd miękko poprowadzimy go w górę, tak żeby kończył się pod zewnętrznym kącikiem oka. Za szerokie czoło skorygują brwi wyraźnie zarysowane, z końcami lekko uniesionymi ku skroniom.



 

 

TWARZ OKRĄGŁA

3. Wyda się bardzie wyrazista, jeśli wycieniujemy najważniejsze miejsce między brwiami a nasadą włosów oraz gdy położymy lekki smugi różu od skroni do kącików ust. Najlepiej wyglądają łuki brwiowe lekko uniesione ku górze i łagodnie załamane w 2/3 długości.

 

 

Nasza rada: aby uzyskać efekt naturalnego rumieńca najlepiej nakładać róż na wypukłości tworzące się przy uśmiechu. Miękkim ruchem przeciągnij w tym miejscu pędzlem, kierując go ku żuchwie. Twarz będzie wyglądała naturalnie i zdrowo.

 

KSZTAŁT

Brwi

Dobra linia brwi w sposób istotny decyduje o rysunku twarzy, nadaj jej otwarty charakter, podkreśla oczy. Brwi powinny harmonizować z kształtem twarzy - idealne mają postać łagodnie wygiętego łuku. Przy pomocy kredek, konturówek oraz pęsety można nadać im pożądany rysunek i poprawić kontury twarzy.

Kredką czy konturówką można nie tylko poprawić kontur brwi, ale również optycznie zwiększyć ich ilość. Kolor ołówka do brwi nie możne być jednak zbyt ciemny i nigdy ciemniejszy od koloru włosów i rzęs.

 

 

Nasza rada: przyciemniając brwi nigdy nie rób kredką wyraźnej ciągłej linii. Narysuj nią małe kreseczki na całej długości brwi, a następnie rozetrzyj je pędzelkiem, szczoteczką lub palcem. Brwi możesz doskonale podkreślić także cieniem do powiek

 

 

Usta - szminki - błyszczyki - konturówki

Kolor na ustach i na paznokciach to dopełnienie całego makijażu. Przy wyborze odcienia szminki należy wziąć pod uwagę karnacje skóry, kolor włosów, zabarwienie zębów, a także kształt ust.


Kontórówka do ust
Warto nauczyć się poprawnego malowania ust, bo tylko wtedy osiągniemy zadowalające efekty.

1. Pokryj usta odrobiną podkładu i przypudruj.

2. Starannie obrysuj kredką kontury ust: najpierw górną wargę, od środka ku kącikom, potem dolną - ciągłą linią od lewego kącika do prawego.


Szmini i błyszczyki ust
 

3. Wypełnij wargi kolorem, nakładając szminkę bezpośrednio bądź przy pomocy pędzelka. Zaczynaj malować zawsze od środka warg, kierując się potem ku ich kącikom.


Szminka do ust
 

 

4. Utrwal kolor przykładając higieniczną, a potem przypudruj i jeszcze raz pomaluj usta, tą samą szminką bądź błyszczykiem. Umiejętnym operowaniem konturówką i szminką można także korygować kształt ust.

Powiększenie zbyt wąskich ust
Lekko przypudruj skórę wokół ust następnie obrysuj wargi, najlepiej poza ich normalny zarys. Powstałe nowe kontury wypełnij szminką, najlepiej w jasnym, połyskującym odcieniu.

Zmniejszanie zbyt wydatnych ust
Kontur ust pomaluj ok. 1 mm poniżej i powyżej krawędzi czerwieni wargowej - wewnątrz ust. Nowo narysowany zarys wypełnij szminką, najlepiej matową, o zdecydowanym kolorze.

Podniesienie opadających kącików
Kąciki ust zamazuj jasnym podkładem lub korektorem, przypudruj. Potem obrysuj wargi konturówką, zaznaczając kąciki ust nieco wyżej, niż są w istocie. Dolną wargę obrysuj po wewnętrznej stronie.

Nasza rada: jeżeli sam środek górnej i dolnej wargi rozświetlisz plamką błyszczyku, usta będą się wydawały pełniejsze i ponętniejsze.

 

Paznokcie - lakiery do paznokci

Do końca tego misterium, którym jest makijaż pięknej kobiety, pozostało jeszcze tylko pomalowanie paznokci. Jednakowy kolor szminki i lakieru do paznokci przestał być żelazną regułą eleganckiego makijażu. Nie mniej jednak wciąż obowiązuje zasada wybierania odcieni z tej samej Rodziny Kolorów.

 Przed pomalowaniem dobrze jest pociągnąć paznokcie dobrą odżywką, najlepiej w postaci przeźroczystego, bezbarwnego lakieru. Przedłużymy trwałość lakieru i utwardzimy paznokcie, jeśli nałożymy cienką warstwę tej samej odżywki ponownie, na już pomalowane paznokcie.

Na wzmocnienie i poprawę kondycji paznokci polecamy preparat ziołowy (Cheviton)

 

 

Nasza rada: jeśli chcesz, by Twoje paznokcie pasowały do każdej szminki i każdego stroju, naturalnie i świeżo wyglądający manikiur francuski. Pamiętaj, że zamiast beżowego lakieru możesz użyć każdego pastelowego.

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin