Tipsy.doc

(32 KB) Pobierz
Tipsy - paznokcie akrylowe

Tipsy - paznokcie akrylowe

Metoda akrylowa obok żelowej jest jedną z popularniejszych metod przedłużania paznokci. Tak samo jak żel ma swoich zwolenników i przeciwników. Jedyne co na pewno można stwierdzić to fakt że daje ona większe możliwości niż metoda żelowa.

W skład podstawowego "startera" akrylowego wchodzą preparaty takie jak proszki akrylowe o standardowym kolorze (akryl różowy, akryl biały i bezbarwny) oraz cała gama proszków kolorowych, a także płyn akrylowy, tzw. LIQUID, w zależności od producenta szybko lub wolnoschnący.

Dobrej jakości akryl powinien być miałki, w połączeniu z płynem tworzyć plastyczną samopoziomującą się masę, oraz łatwo dać się opiłować. Kolejnym preparatem który musimy posiadać jest PRIMER (wytrawiacz płytki paznokcia), którego zadaniem jest zwiększyć przyczepność akrylu do płytki paznokcia. W tej metodzie posługujemy się także pędzelkiem o typowym dla tej metody kształcie (szpic), najlepiej jeśli będzie on wykonany z włosia dobrego gatunku - najlepiej naturalnego. Do metody akrylowej nie musimy posiadać lampy UV. Oznacza to, że akryl wysycha samoczynnie i dosyć szybko. To właśnie sprawia niemałe kłopoty zwłaszcza osobom początkującym, które w tak krótkim czasie nie potrafią ładnie i równo rozprowadzić masy akrylowej.

Wykonanie akrylu polega na łączeniu płynu z proszkiem bezpośrednio na pędzelku oraz naniesienie powstałej w ten sposób masy na płytkę, tipsa lub szablon, oraz uformowanie pędzelkiem w odpowiedni sposób zanim akryl zdąży zastygnąć. Metoda ta ze względu na swoją twardość rewelacyjnie sprawdza się w przypadku paznokci obgryzionych nie tylko jako odpowiednie zamaskowanie defektów płytki, ale również jako metoda pozwalająca oduczyć się dalszego obgryzania. Akryl można również zastosować w przypadku deformacji płytki, w celu zamaskowania nieodpowiedniego kształtu i ukształtowanie nowego - wręcz idealnego paznokcia.

Jedną z wad tej metody jest dość ostry i nieprzyjemny zapach płynu akrylowego (liquidu), zwłaszcza w gorszych jakościowo akrylach. Kolejną wadą jest to, że paznokcie akrylowe trzeba poddać dość intensywnej obróbce przy użyciu dobrego pilnika lub frezarki. Jak duża będzie to obróbka i ile czasu zajmie? Uzależnione jest to od tego, jak udało nam się uformować masę akrylową.

Nie można nie wspomnieć o akrylowym zdobieniu w postaci ozdób 3D (trójwymiarowych wypukłych) czyli kwiatuszków, listków itp. To jest właśnie to, co daje tak dużą możliwość artystycznego "wyżycia się", a co zarazem jest tak bardzo efektowne. Takie małe akrylowe cudeńka robią duże wrażenie na klientkach salonów manicure. Popularność tych zdobień szalenie wzrasta w okresie wiosenno - letnim również w postaci akrylowego pedicure. Idąc dalej, można powiedzieć że nie ma tego czego nie dało by się zrobić z akrylu. W zależności od żądanego efektu, mogą to być zdobienia mniej wypukłe, tworzone bezpośrednio na ukształtowanym wcześniej paznokciu akrylowym lub bardzo wypukłe, wręcz wyrastające z paznokcia. Bardzo wystające ozdoby należy wykonać odrębnie a następnie w preferowany sposób umieścić na paznokciu. Tego rodzaju zdobienie nadaje się jedynie na szczególną okazję lub paznokciowy konkurs - na co dzień jest mało praktyczne.

Na koniec warto podkreślić, że zdobienia typu 3D śmiało można wykonywać na paznokciach żelowych łącząc w ten sposób obie metody.

Paznokcie akrylowe to bardzo ciekawa i godna uwagi metoda, przede wszystkim dająca duże możliwości artystycznego rozwoju. Wymaga także zręczności, wprawy w posługiwaniu się narzędziami. Stąd istnieje konieczność odbycia odpowiedniego kursu, który wprowadza w technikę pracy.

Wykonując sztuczne paznokcie akrylowe bierzesz na siebie olbrzymią odpowiedzialność - możesz wyrządzić swojej klientce sporo krzywdy! Bez właściwego kursu stylizacji paznokci wraz z techniką akrylową i umiejętności potwierdzonej zawodowym certyfikatem i zaświadczeniem, wykonywanie paznokci akrylowych jest dużym ryzykiem!

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin