Metoda akrylowa na formie krok po kroku.doc

(335 KB) Pobierz
Metoda akrylowa na formie krok po kroku

Metoda akrylowa na formie krok po kroku

grudzień 13th, 2008

Metoda akrylowa obok żelowej to jedną z najbardziej popularnych metod przedłużania paznokci. Główną różnicą tej metody jest to, że do utwardzenia nie potrzebujemy tu lampy, gdyż akryl wysycha samoczynnie.

Opisane tutaj metody mają jedynie na celu skrótowe przedstawienie przebiegu procesów przedłużania paznokci, z jakimi powinnyśmy spotkać się w salonie stylizacji paznokci. Metoda akrylowa obok żelowej to jedną z najbardziej popularnych metod przedłużania paznokci. Główną różnicą tej metody jest to, że do utwardzenia nie potrzebujemy tu lampy, gdyż akryl wysycha samoczynnie. Metoda ta jest nieco trudniejsza od żelowej, gdyż wymaga tutaj dość intensywnego piłowania. Dużym minusem jest bardzo nieprzyjemny, nawet czasami duszący zapach płynu akrylowego - Liquidu, który wiąże ze sobą proszki akrylowe. Zaletą zaś jest piękny wygląd paznokci, który możemy zachować do ok. 5 tygodnia od założenia. Akryl przede wszystkim polecany jest osobom obgryzającym paznokcie.

TEN SKRÓCONY OPIS ABSOLUTNIE NIE JEST KURSEM!!!

szablony

SZABLONY/ FORMY

Przedłużanie paznokci na szablonie metodą żelową lub akrylową szczególnie jest polecane osobom o bardzo krótkiej płytce paznokciowej lub obgryzającym paznokcie. Nie stosuje się tu tipsów, gdyż tipsy źle się przyklejają do takich powierzchni.

WYKONANIE:

Aby zamaskować niedoskonałości płytki lub lekko ją wydłużyć (sposób często wykorzystywany na mistrzostwach), można użyć specjalnie do tego przeznaczonego akrylu kryjącego (cover). W przeciwnym razie wykorzystujemy do tego celu akryl przeźroczysty.

 

16

1. Dezynfekcja dłoni własnych i klientki. Warto dla pełnego bezpieczeństwa założyć rękawiczki jednorazowe, które zagwarantują nam utrzymanie higieny.2. Ocena stanu paznokci klientki

26

 3. Odsunięcie skórek kopytkiem metalowym.

44

 4. Zmatowienie płytki paznokcia, najlepiej pilnikiem o ziarnistości 180/180. Należy pamiętać by czynność ta była wykonana bardzo dokładnie, jednocześnie uważając by nie uszkodzić płytki. Mamy ją zmatowić, czyli pozbawić naturalnego nabłyszczenia ale nie przepiłować!

35

 5. Nadanie kształtu wolnemu brzegowi paznokcia.

54

 6. Bardzo dokładne usunięcie pyłu, który powstał podczas matowienia płytki i nadawania kształtu.7. Przemycie płytki za pomocą odłuszczacza.8. Po wyschnięciu odłuszczacza, na płytkę paznokcia należy nałożyć primer. Delikatnie osuszając pędzelek, nakładać primer tylko na środek płytki, tak by sam się po niej rozpłynął i nie podrażnił skóry.

 

PAMIĘTAJ - Nie nakładaj primer gdy masz już założony szablon, zbyt duża jego ilość może spłynąć po szablonie i dostać się pod paznokieć, co w rezultacie może spowodować oddzielenie się płytki paznokcia od łożyska, gdyż primer to preparat na bazie kwasu metaakrylowego!

64

9. Gdy primer dokładnie wyschnie należy podłożyć szablon.* palec lekko zgięty ku dołowi* formujemy tunel na odlepionym z rolki szablonie, przekładając go z palca na palec

* łapiemy boki paznokcia, forma lekko skierowana ku dołowi i delikatnie podnosząc do góry, podsuwamy pod paznokieć

*sklejamy boki formy i delikatnie dopasowujemy do paznokcia, tak by nie zgiąć formy!

 

Budowanie konstrukcji paznokcia. 

Istnieją dwie metody budowania paznokcia.

* French akrylowy 2 metodami

Metoda 1

10. Jeśli paznokieć wymaga użycia akrylu kryjącego, to na płytkę paznokcia nanosimy kulkę akrylu w miejscu gdzie chcemy, aby zaczął kryć. Można nim pokryć całość paznokcia razem z obłączkiem lub tylko do miejsca w którym się zaczyna. Akrylem kryjącym również należy wykonać przedłużenie płytki. W tym celu kulkę akrylu przeciągamy delikatnie na formę (przedłużona część przypomina kształtem migdałek)

11. Na formę nakładamy biały akryl, aby uformować wolny brzeg paznokcia. Należy pamiętać, by rozciągnąć akryl i zgarniać go z boku pędzelkiem, tworząc tym samym krawędzie wolnego brzegu.

PAMIĘTAJ! Staraj się dociskać kulkę akrylu białego na środku i przeciągaj ją do siebie, przyciskaj prawą stronę pędzelka do lewego boku i posuwaj ku górze .

 

83

12. Czystym pędzelkiem oczyścić linię uśmiechu, tak by była wyraźna.13. Aby uwydatnić uśmiech linii, należy dodać po bokach z obu stron, po małej kuleczce białego akrylu.14. Jeżeli powierzchnia jest nierówna, to dodając w podobny sposób białego akrylu, należy ją wyrównać, by później podczas nakładania akrylu przeźroczystego, uniknąć cieni i wrażenia nierówności.

92

 15. Kulkę akrylu przeźroczystego lub przeźroczystego różu, należy nałożyć nad linię uśmiechu i dociskając ją pędzelkiem, rozprowadzać z jednej i drugiej strony wyrównując powierzchnie paznokcia.

102

 16. Kolejną taką kulkę, lekko spłaszczonym pędzelkiem należy rozprowadzić w okolicy skorek, przeciągając akryl na wcześniej nałożoną masę.17. Jeśli na powierzchni paznokcia istnieją jakieś nierówności należy je wyrównać odpowiednia ilością akrylu, uważając by paznokieć nie był zbyt gruby. Upewnij się, że paznokieć jest wzmocniony na linii stresu!

112

 18. Należy zdjąć formę…

122

 …i docisnąć paznokcia równomiernie z obydwu stron, by uzyskać równy kształt krzywej C - tunelu, w tym celu można się posłużyć specjalną rurką, na której można jeszcze dokładniej docisnąć paznokcia już przedłużonego.

141

 19. Gdy paznokcie już dokładnie wyschną, należy wmasować oliwkę odżywczą na skórki 

151

 …oraz paznokcia w celu wybłyszczenia paznokcia.

161

 20. Efekt końcowy.

 

Metoda 2.10. Za pomocą kulki z akrylu przezroczystego należy utworzyć szkielet paznokcia, formując jego kształt. Niektórzy styliści w tym momencie wyrównują powierzchnie paznokcia i tworzą tunel.

10*. Ewentualnie nałożyć kulkę białego akrylu tuż po podłożeniu formy i ukształtować linię uśmiechu

Dalsza część przedłużania jak w metodzie pierwszej.

Zdobienie podczas przedłużania paznokci metoda akrylową na formie.

Wykonanie czynności od 1 do 9.

10. Jeśli zamierzeniem jest wtopić ozdoby, należy wykonać jedynie cienki szkielecik za pomocą akrylu przeźroczystego.

11. Ozdoby należy nabierać za pomocą maleńkich kuleczek akrylu i układać nimi w dany wzór.

* jeśli wykonywany ma być brokatowy frencz, to należy postępować jak w normalnym frenchu w metodzie 1 lub w metodzie 2.

Dalsza część przedłużania jak w/w metodach

 

PODSTAWOWE KROKI PIŁOWANIA

1311. Skracanie paznokci. Pilnik należy przykładać prostopadle do paznokcia. Przykładając pilnik pod odpowiednim kątem można nadać owalny kształt.

2. Nadawanie kształtu ścian bocznych paznokcia. Pilnik należy przyłożyć równolegle do paznokcia, najpierw do jednej, a potem do drugiej ściany, tak by wypiłować wolny brzeg zgodnie z szerokością płytki paznokcia.

3. Piłowanie powierzchni paznokcia. Kierując pilnik od zewnętrznej strony paznokcia do środka, należy wypiłować jego boki na wolnym brzegu.

4. Piłowanie okolicy skorek. Należy piłować delikatnymi półokrągłymi ruchami.

5. Nadawanie kształtu środkowej części paznokcia. Czynność tę należy wykonywać półokrągłymi ruchami, by uniknąć później widocznych śladów pilnika. Często błędy te popełniają osoby początkujące. Należy piłować środkową część paznokcia, zaczynając od zewnątrz i podążając ku środkowi.

6.Piłowanie wolnego brzegu paznokcia. Należy piłować wolny brzeg paznokcia, trzymając pilnik lekko ku dołowi, od jednej do drugiej strony, tak by zachować odpowiedni kształt widocznego tunelu.

Dobra rada: Pamiętaj by używać pilników od największej ziarnistości do najmniejszej, by idealnie wygładzić powierzchnie. Również pożyteczne jest użycie polerki (dostępna w rożnych ziarnistościach) i preparatu nabłyszczającego.

 

 POWODZENIA W PRACY!!!!!!!!!

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin