Zestaw ćw nr 10.doc

(40 KB) Pobierz

Zestaw ćw. gimnastycznych nr 10

 

Metoda: wydawania poleceń

Miejsce ćwiczeń: sala gimnastyczna

Przybory: krążki dla każdego w 4 kolorach, 2 chorągiewki (czerwona i zielona)

 

Cel główny:

Cele szczegółowe: ćw. równowagi, stanie jednonóż, doskonalenie skoczności i zwinności

 

 

1. Ćw. orientacyjno – porządkowe i wyprostne. Dzieci maszerują w kole i biorą krążek, kładą go na głowę i maszerują z krążkiem na głowie tak żeby im nie spadł na podłogę nie trzymając go.

2. Zabawa bieżna „Samochody”. Dzieci trzymają krążki jak kierownicę samochodu. N-lka podnosi zieloną chorągiewkę – samochody jadą w różnych kierunkach mijając się ostrożnie, aby nie było zderzenia, gdy podnosi czerwoną chorągiewkę – samochody zatrzymują się. Zabawę powtórzyć kilka razy.

3. Ćw. tułowia – skłony w przód. Dzieci stoją parami odwróceni tyłem do siebie w rozkroku, a odległości kroku. Zamieniają się krążkami podając je w skłonie między nogami, a potem oddają sobie krążki nad głową. Podają siebie krążki nie uginając kolan, kiedy skłaniają się w przód.

4. Ćw. zwinności „Kto pierwszy usiądzie” . Dzieci stoją w rozsypce, tak aby każdy miał dużo miejsca. Krążki leżą przed każdym dzieckiem na podłodze. Sygnał dzieci siadają na krążku skrzyżnie. Kto zrobi to najszybciej.

5. Ćw. tułowia – skłony boczne „Łódka”. Wszyscy siedzą skrzyżnie na krążkach, plecy proste, ręce oparte z boku na podłodze. Odpychanie się lewą ręką a potem prawą. I kołyszą się jak fala łódka na falach.

6. Rzuty „Rzuć i złap”. Marsz w różnych kierunkach podrzucając krążki do góry i łapanie ich. Potem bieg i podrzucanie krążków i łapanie ich.

7. Ćw. mięsni brzucha. Dzieci siedzą w rozsypce, krążek leży przed każdym dzieckiem , nogi postawione na krążku, ręce oparte mocno z boku, plecy proste. Odsuwanie krążka stopami i przysuwanie do siebie.

8. Toczenie krążka. Toczenie krążka przed sobą w różnych kierunkach. Na gwizdek zatrzymują krążki i siadają na nich skrzyżnie. Kto szybciej usiądzie i wyprostuje plecy.

9. Ćw. równowagi. Dzieci próbują położyć krążek na kolanie. Kto chwilkę potrafi stać z krążkiem na kolanie. Komu krążek spadł z kolana? Zróbcie to samo na drugiej nodze.

10. Zabawa z elementem biegu „Karuzela”. Ustawienie w kole. Każde dziecko swój krążek trzyma w prawej ręce a lewą trzyma krążek kolegi/ koleżanki. Cwał po obwodzie koła w jedną stronę na sygnał gwizdka  cwał w drugą stronę.

11. Ćw. mięśni grzbietu „Przeglądanie się w lusterku”. Leżenie przodem na brzuchu ręce wyciągnięte z krążkiem w przód. Na sygnał uniesienie wyciągniętych rąk z łokciami w górze – przeglądanie się w lusterku.

12. Ćw. mięśni brzucha „Jazda na krążku”. Dzieci siedzą na krążku nogi zgięte w kolanach stopy na podłodze. Odpychanie się pietami przesuwanie się w przód, rękami odpychają się z boku omijając się wzajemnie.

13.Skoki „Pochód pajacyków”. Ustawienie krążków wg kolorów w rzędach w odległości 1 kroku. Dzieci stoją w rzędach przed krążkami. Dzieci skaczą tak jak pajace między krążkami. Która grupa pierwsza skończy i dokładnie wykona cieczenie wygrywa.

14. Ćw. stóp „Obracanie naleśników”. Siad skulny w rozsypce. Dzieci chwytają w sposób dowolny stopami krążek i obracają go jak naleśnika.

15. Ćw. rytmu. Marsz po obwodzie koła z krążkiem w reku , drugą ręką wystukują rytm marszu równo wszyscy razem, tak jak n-lka na bębenku. Odkładanie krążków na wyznaczone miejsce.

 

Zmiany i utrudnienia:

a) Ćwiczenie nr 7 – przesuwanie krążka raz jedną a raz drugą nogą.

b) Ćwiczenie nr 9 – marsz z krążkiem na głowie

c) Ćwiczenie nr 11- nogi razem , utrzymanie krążka w powietrzu przez chwilkę

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin