Scenariusz sytuacji edukacyjnej.doc

(29 KB) Pobierz
Scenariusz sytuacji edukacyjnej

               Scenariusz     sytuacji     edukacyjnej 

 

 

Rodzaj działalności dzieci: edukacja plastyczna

Metoda: naturalna nauka języka

Grupa wiekowa – 6 -latki 

Prowadząca : Marzanna Mazurek

 

Temat: „Wiosna”ekspresja plastyczna.

 

Cele operacyjne:

- dziecko zna pory roku,

- dziecko wie z czym kojarzy mu się wiosna,

- dziecko rozpoznaje symbole wiosny,

- dziecko potrafi zaplanować swoją pracę na dużym arkuszu papieru,

- dziecko umie samodzielnie namalować wiosną,

- dziecko potrafi opowiedzieć o swojej pracy,

- dziecko bierze udział w wypowiadaniu się w kręgu dyskusyjnym.

 

Pomoce: książka J.Cowley „Nasz pies Skunks” – Słoneczna Biblioteka, książka S. Romaniuk „Z czego składa się rok”, duże arkusze papieru, farby, makieta, ilustracje do makiety...

 

Przebieg:

 

1. „Z czego składa się rok?” – czytanie dzieciom książki S. Romaniuka.

    Szczególne zainteresowanie się wiosną.

2. „Co wiemy o wiośnie?” – krąg dyskusyjny, wyszukiwanie symboli wiosny,

   przyklejanie na jednej części makiety.

 

             Wiosna

 

                Lato

             Zima

               Jesień

 

3. „O pewnym piesku” – opowiadanie nauczycielki nawiązujące do książki

    ze Słonecznej Biblioteki „Nasz pies Skunks”.

4. Zabawa ruchowa „Pieski na spacerze”.

5. „Dlaczego nazwano psa Skunks?” – przewidywanie zakończenia książeczki

     pt. „Nasz pies Skunks”.

6. „Nasz pies Skunks”:

    - oglądanie i omawianie ilustracji,

    - czytanie dla dzieci,

    - czytanie z dziećmi.

7. Zabawa ruchowa „Pieski odpoczywają, pieski się bawią”.

8. „Wiosna” – aktywność twórcza. Malowanie farbami plakatowymi na dużym

    arkuszu papieru.

9. Autoprezentacja – opowiadanie o swoich pracach.

 

 

 

                                                                           Opracowanie:

                                                                    mgr Marzanna Mazurek

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin