konspekt what's the time.docx

(18 KB) Pobierz

 

Scenariusz zajęć języka angielskiego

 

OPRACOWANIE I REALIZACJA          : Kinga Jóźwiak, Aneta Popławska

DATA                                                                                    : 7.01.2009

MIEJSCE                                                                      : Szkoła Podstawowa nr 23 w Płocku

KLASA                                                                      : 2F

OPIEKUN                                                                      : mgr Agata Rychlik

CZAS TRWANIA                                                        : 45 min

TEMAT DNIA                                                        : It's five past four.

 

CELE OPERACYJNE:

DYDAKTYCZNE

·         Uczeń zna strukturę określania czasu.

·         Uczeń zna słownictwo związane z określaniem czasu.

 

WYCHOWAWCZE

·         Uczeń zna i stosuje zasady obowiązujące podczas zajęć.

·         Uczeń współpracuje z nauczycielem w czasie zajęć.

·         Uczeń zachowuje porządek na ławce.

             

 

METODY AKTYWNOŚCI (wg R. Więckowskiego):

INFORMACYJNE:

·         wyjaśnienie werbalne

·         wyjaśnienie ilustrowane

·         opis z wykorzystaniem pomocy graficznych

HEURYSTYCZNE:

·         elementy dyskusji

·         elementy dialogu

FORMY AKTYWNOŚCI (wg R. Więckowskiego):

·         aktywność indywidualna jednolita

·         aktywność grupowa- z całą klasą

 

ŚRODKI DYDAKTYCZNE (wg R. Więckowskiego):

KONWENCJONALNE:

·         model zegara

·         ilustracje zegarów

·         karty pracy

·         podręcznik

·         ćwiczenia

 

TECHNICZNE:

·         magnetofon

·         płyta CD „Yes”

 

 

PRZBIEG:

 

I.              CZĘŚĆ WSTĘPNA

 

1.Czynności organizacyjno-porządkowe (powitanie, sprawdzenie listy obecności  

         oraz przygotowania do zajęć).

 

   II.              CZĘŚĆ GŁÓWNA

 

1.      Umieszczenie na tablicy hasła „What's the time?” (ZAŁACZNIK 1)

 

2.      Zamieszczenie na tablicy planszy przedstawiającej zegar. Przedstawianie na nim pełnych godzin i odczytywanie ich uczniom wraz z prośbą o powtórzenie za prowadzącym. Podobnie ze strukturąhalf past”, “quarter past” i “quarter to”. Następnie nauczyciel podaje uczniom strukturę odczytywania godziny z dokładnym podaniem minut. (ZAŁĄCZNIK 2)

 

3.      Umieszczenie na tablicy modelu zegara. Przedstawianie na nim odpowiednich zwrotów dotyczących podawania godzin (o'clock, past, half past, to). Przerysowanie diagramu przez uczniów. (ZAŁĄCZNIK 3)

 

4.      Powtarzanie przez dzieci za nagraniem odpowiednich zwrotów dotyczących godzin. ( P- ćwiczenie 3 strona 47)

 

5.      Umieszczenie na tablicy cyfrowego zapisu godzin, zapisanie słowne przez uczniów ich odpowiedników na tablicy i przepisanie do zeszytu. (ZAŁĄCZNIK 4)

 

6.              Rozdanie uczniom kart pracy. Wpisywanie przez uczniów odpowiedniego zapisu godziny. (ZAŁĄCZNIK 5- KARTA PRACY 1)

             

             

III.                CZĘŚĆ KOŃCOWA

              1.Podsumowanie zajęć. Wspólne odczytanie wszystkich poznanych zwrotów.

             

              2. Zadanie i wyjaśnienie pracy domowej (ZAŁĄCZNIK 6- KARTA PRACY 2).

             

              3. Podsumowanie aktywności i zachowania dzieci:

        Przyznanie plusów, ocen oraz „słoneczek” dla najbardziej aktywnych dzieci.               (ZAŁĄCZNIK 7)

             

              4. Pożegnanie.

 

 

 

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin