DOKUMENTACJA TECHNICZNO RUCHOWA.doc

(36 KB) Pobierz

 

DOKUMENTACJA  TECHNICZNO  RUCHOWA

 



Jeżeli jest znany producent maszyn to trzeba zwrócić się do niego o DTR. A jeżeli nie jest to możliwe, to niestety trzeba samemu opracować, przynajmniej instrukcję użytkowania.

Powinni to zrobić specjaliści znający konstrukcję maszyny.

Jeżeli maszyna nie ma oznaczenia CE to należy sporządzić również deklarację zgodności z wymaganiami zasadniczymi określonymi w Dyrektywie maszynowej UE./Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 20 grudnia 2005r. w sprawie zasadniczych wymagań dla maszyn i elementów bezpieczeństwa ./Dz. U. Nr 259, poz. 2170//. Gdy będą trudności to mogę służyć pomocą.



behapowiec po ktorym pzrejełam dzialke opracował tylko deklracje, mi sie wydaje ze same deklaracje zgodnosci to za mało. musza byc DTR.
jestem wlasnei na etapie poszukiwania DTR, czy ma moze ktos DTR do maszyn do obrobki drewna, chetnie wymienie sie z kims dokumentacją

Producent lub jego upoważniony przedstawiciel nie może wystawić "deklaracji zgodności CE" bez instrukcji.

Na nasz rynek obowiązuje instrukcja w języku polskim.

Ta instrukcja jest w pełni wystarczającą DTR jeżeli jest sporządzona zgodnie z wymogami systemu oceny zgodności.
Kto wprowadza na rynek ......; kto oznacza maszynę, a nie ........ ; ........ - podlega karze do 100 000 zł.
Maszyny nabyte przed 2003 r należało dostosować do minimalnych wymagań zgodnie z rozporządzeniem ......... - patrz było już tyle na Forum na ten temat.

wszytko ładnie pieknie, ale napewno w kazdej firmie sa jakies starsze maszyny do ktorych nie ma DTR, ja równiez poszukuje takiej dokumentacji do kilku maszyn. może ma ktos odstapić xero DTR maszyn do obr obróbki drewna

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin