OGÓLNE ZASADY PRZYGOTOWANIA I ZŁOŻENIA W DZIEKANACIE maj 2010.doc

(35 KB) Pobierz
OGÓLNE ZASADY PRZYGOTOWANIA I ZŁOŻENIA W DZIEKANACIE

OGÓLNE ZASADY PRZYGOTOWANIA I ZŁOŻENIA W DZIEKANACIE

PRACY MAGISTERSKIEJ

ORAZ ORGANIZACJA  I PRZEBIEG EGZAMINU MAGISTERSKIEGO

NA WYDZIALE OPIEKI ZDROWOTNEJ

ŚLĄSKIEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W KATOWICACH

 

 

I.                   PRZYGOTOWANIE PRACY MAGISTERSKIEJ

 

1.      Terminy wyboru promotora pracy, zgłoszenia tytułu pracy magisterskiej oraz terminu jej złożenia określa Regulamin Studiów.

2.      Praca magisterska powinna zostać napisana zgodnie z „Zasadami redagowania prac magisterskich” obowiązującymi na Wydziale Opieki Zdrowotnej.

3.      Objętość pracy powinna wynosić od 40 do 100 stron wydruku komputerowego.

·         tekst zamieszczony tylko na jednej stronie kartki

·         szerokość marginesów: górny, dolny i prawy – 2,5cm; lewy – 3,5 cm

·         numeracja stron cyframi arabskimi

Zaleca się używanie czcionki Arial lub Times New Roman o wymiarze 12,                          z zachowaniem 1,5 wierszowego odstępu między kolejnymi wierszami.

4.      Występowanie do Komisji Bioetycznej SUM o zgodę na realizację pracy magisterskiej jest wymagane jeżeli:

·        praca ma charakter eksperymentu medycznego

·        badania ankietowe zawierają pytania ingerujące w sferę osobowości respondentów lub dotyczące informacji intymnych.

Odpowiedzialność za złożenie właściwych dokumentów spoczywa w tym przypadku  na promotorze pracy.

We wszystkich badaniach ankietowych lub opartych na analizie dokumentacji medycznej należy uwzględnić zapisy Ustawy o Ochronie Danych Osobowych.

5.      Student, przed złożeniem pracy dyplomowej promotorowi, wypełnia oświadczenie               o samodzielnym przygotowaniu przez niego pracy magisterskiej i zgodności wersji elektronicznej z wydrukiem komputerowym.

6.      Promotor dokonuje kontroli identyczności tekstów wydruku komputerowego oraz pliku elektronicznego i wypełnia oświadczenie „kontroli identyczności tekstów”.     W przypadku stwierdzenia przez promotora różnic pomiędzy tekstami, praca nie zostaje dopuszczona do procedury antyplagiatowej i jest zwracana studentowi.

7.      Po stwierdzeniu przez promotora identyczności przedłożonych przez studenta wersji prac, student – na co najmniej trzy tygodnie przed przewidywanym terminem obrony – przedkłada operatorowi systemu w Dziekanacie Wydziału 3 egzemplarze pracy magisterskiej w wersji papierowej (w tym 1 egzemplarz drukowany dwustronnie,                    w miękkiej oprawie) oraz 1 egzemplarz w wersji elektronicznej umieszczony                               w zaklejonej kopercie, opieczętowanej przez promotora. Dołącza oświadczenie                         o samodzielnym przygotowaniu pracy oraz oświadczenie promotora o dokonanej kontroli tekstów.

8.      Operator systemu – pracownik Dziekanatu, wprowadza pracę magisterską do systemu antyplagiatowego, a następnie dokonuje analizy wydruków raportów podobieństwa wygenerowanych przez system.

9.      Na podstawie analizy raportu podobieństwa praca może zostać uznana za niebudzącą wątpliwości lub wymagającą dodatkowej oceny promotora pracy. Jeżeli z oceny tej wynika, że zapożyczenia wykryte w pracy nie noszą znamion plagiatu, operator systemu przekazuje Dziekanowi raport zaparafowany przez promotora oraz protokół oceny pracy, do podpisu.

10.  Operator systemu dołącza do akt osobowych studenta raport podobieństwa i protokół oraz dodaje pracę do bazy danych systemu antyplagiatowego i elektronicznego zbioru prac Uczelni, a następnie przekazuje pracę do dalszego etapu procedury dyplomowania.

11.  Na podstawie propozycji przedstawionej na piśmie przez promotora pracy Dziekan wyznacza recenzenta pracy magisterskiej. Praca podlega ocenie przez recenzenta
i promotora. Średnia z powyższych ocen stanowi ostateczną ocenę pracy magisterskiej.

12.  Jeżeli na podstawie analizy raportu podobieństwa praca zostanie uznana za plagiat, student nie będzie dopuszczony do obrony pracy i wszczyna się wobec niego postępowanie dyscyplinarne zgodnie z art.214 ustawy z dn.25 lipca 2005 r. Prawo o Szkolnictwie Wyższym (Dz. U. nr 164, poz. 1365 z późn.zm.)

 

II.                EGZAMIN  MAGISTERSKI

1.      Termin egzaminu magisterskiego wyznacza Dziekan Wydziału Opieki Zdrowotnej.

2.      Egzamin magisterski odbywa się przed Komisją Egzaminacyjną, w skład której wchodzą: Dziekan lub Prodziekan (jako Przewodniczący Komisji) oraz promotor                    i recenzent.

3.      Przebieg obrony pracy magisterskiej i egzaminu magisterskiego

1)     Dziekan przedstawia magistranta (imię, nazwisko), jednostkę organizacyjną SUM, w której pracę zrealizowano, promotora i recenzenta pracy. Odczytuje ponadto tytuł pracy magisterskiej

2)     Kandydat przedstawia tezy  pracy magisterskiej przygotowane w postaci prezentacji multimedialnej (około 7 minut).

3)     Promotor i recenzent odczytują krótkie podsumowania recenzji oraz ostateczną ocenę pracy 

4)     Magistrant odpowiada na pytania wiążące się z zakresem pracy oraz przedmiotów kierunkowych, zadane przez członków Komisji

5)     Członkowie Komisji oceniają prezentację pracy i odpowiedzi na wszystkie pytania. Ocena końcowa z egzaminu magisterskiego jest średnią uzyskanych ocen z odpowiedzi

 

III.             POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1.      Postępowanie związane z koniecznością zmiany promotora lub tematu pracy magisterskiej, z uzyskaniem negatywnej recenzji pracy lub niedotrzymaniem przez studenta terminu złożenia pracy, określa Regulamin Studiów.

 

                                                                       

 

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin