cwiczenia silowe na obwodzie stacyjnym.doc

(50 KB) Pobierz
Kurs nauki pływania – konspekt nr 10 Nauka kraulowych ruchów NN na grzbiecie

 

Gimnastyka

Temat: Ćwiczenia siłowe na obwodzie stacyjnym.

Cele główne  lekcji:                           

1.      Umiejętności: ćwiczenia siłowe

2. Motoryczność:  rozwijanie cech motorycznych poprzez ćwiczenia specjalistyczne, siła,

3.  Wiadomości: Co to jest indywidualizacja ćwiczeń?

4Akcent wychowawczy :  współpraca z nauczycielem, dyscyplina

Miejsce zajęć:  sala gimnastyczna

Czas trwania:  45 min.

Klasa:  V

Liczba ćwiczących:  14 os.

Przybory i przyrządy: materace, skrzynia, ławeczki, skakanki, laski gimnastyczne, piłki koszykowe, roleksy

 

Tok lekcji

Zadania szczegółowe

Dozow.

Uwagi organizacyjno - metodyczne

1.Czynności organizacyjno- porządkowe.

2.Motywacja do zajęć.

 

3.Rozgrzewka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.       Zbiórka  podanie tematu lekcji.

2.       Powitanie sportowe i  sprawdzenie obecności.

3.       Sprawdzenie gotowości do zajęć.

4.       Podanie tematu lekcji.

5.       Pogadanka - Czemu służą ćwiczenia na obwodzie stacyjnym. Co to jest indywidualizacja ćwiczeń.

 

 

1.       Zabawa ożywiająca „Berek zamrażacz”

 

 

 

 

2.       U. biegają dookoła sali wykonując skip A,C.

3.       U. w biegu dookoła sali dotykają podłogi raz z jednej strony, raz z drugiej.

4.       U. w lekkim truchcie na sygnał wykonują obrót wokół własnej osi, na dwa sygnały przysiad i wyskok w górę, na trzy sygnały leżenie przodem.

5.       W rozkroku u. wykonują krążenia głową, ruchy potakiwania.

6.       Skłony T w przód z pogłębieniem.

7.       Skrętoskłony T z dotknięciem PR do LN i odwrotnie.

8.       W leżeniu tyłem U. z RR splecionymi na karku wykonują brzuszki.

9.       U. wykonują przysiady.

10.   U. wykonują skoki obunóż.

 

 

 

3 min

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15 min

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dwuszeregu.

 

 

 

U. siedzą w siadzie skrzyżnym.

 

 

 

Wyznaczona osoba łapie pozostałe osoby. Każda złapana osoba staje w rozkroku z RR w górze, żeby ją wybawić trzeba przejść między NN.

 

 

 

 

 

 

U. stoją w rozsypce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Część główna, realizacja zad. głównego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Ćwiczenia uspakajające.

 

 

 

6. Czynności organizacyjno- porządkowe.

 

7.Nastawienie do aktywności pozalekcyjnej.

 

 

1.       Obwód stacyjny. N –el objaśnia ćwiczenia na poszczególnych stacjach.

 

 

I stacja. Ślizgi na ławeczce na brzuchu.

II stacja. W siadzie prostym z trzymaniem laski gimnastycznej, przekładanie NN nad laską i z powrotem.

III stacja. Przy drabinkach U. wykonują leżenie przerzutne „ nietoperze”.

IV stacja. Rzuty piłką koszykową do celu.

V stacja. W leżeniu przodem podciąganie się RR na skośnie ułożonej ławeczce.

VI stacja. Przeskok jednonóż przez przeszkody (ringo). Zmiana nogi.

VII stacja. Przejście po listwie odwróconej ławeczki różnymi sposobami ( przodem, tyłem, z obrotem, na czworakach ).

VIII stacja. Z rozbiegu przeskok przez trzy części skrzyni, lądowanie na materacu.

IX. stacja. Podskoki przez skakankę.

X stacja. U. wykonuje brzuszki trzymając w rękach piłkę lekarską.

XI stacja. U. w podporze przodem jedzie roleksem starając się utrzymać proste NN w kolanach.

XII stacja. Dmuchanie piłeczki ping pongowej na obwodzie koła gimnastycznego. U. w klęku wykonuje ćw. oddechowe.

XIII stacja. Odbicia o ścianę piłką siatkową w siadzie skrzyżnym.

XIV stacja. U. wykonują przewrót w przód na materacu.  

 

 

 

1.       Zabawa uspakajająca „Bum”

 

 

 

 

1. Omówienie zajęć.

2. Omówienie błędów i pochwała.

3. Zebranie sprzętu i pożegnanie grupy.

4. Zachęcenie do ćwiczeń samodzielnych w wolnym czasie

 

 

20 min.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 min

 

 

 

 

 

2 min

 

 

Każdy uczeń ćwiczy na swojej stacji.

 

N – el tłumaczy zasady autoasekuracji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Staramy się poprawnie wykonać zadania.

N-el nadzoruje błędy i koryguje je.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

N-el asekuruje uczniów.

 

 

 

 

Korekcja postawy U. przez n –la.

 

 

 

U. siedzą w siadzie skrzyżnym.

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin