Konspekt 3-4 latki ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA 1.doc

(151 KB) Pobierz
KONSPEKT ZAJĘĆ W PRZEDSZKOLU

KONSPEKT ZAJĘĆ W PRZEDSZKOLU

w grupie  3- 4latków

 

 

Temat: Święto Pluszowego Misia

Cel główny:

-  Stworzenie różnorodnych sytuacji edukacyjnych służących rozwojowi mowy, wyobraźni sprawności motorycznej i wrażliwości słuchowej.

Cele szczegółowe:

Dziecko:

-     utrwala kolejne etapy mycia rąk

-         rozwija sprawność fizyczną

-         doskonali ekspresję ruchową, manualną i muzyczną

-         ćwiczy spostrzegawczość

-         nazywa podstawowe część ciała (oczy, uszy, ręce)

-         próbuje wyrażać słowami uczucia

-         próbuje opowiadać o swojej zabawce

-         poprzez maskotkę misia poznaje bliżej samego siebie

-         ćwiczy narządy mowy

-         naśladuje ruchy inscenizujące treść opowiadania

-         odtwarza ruch zgodnie z treścią piosenki

Metody:

- czynne: ćwiczeń,

- słowne: rozmowy, opowiadania,

- percepcyjne: obserwacji i pokazu,

Środki dydaktyczne:

Pluszowe misie przyniesione przez dzieci, sylweta ,,niekompletnego misia Uszatka”, brakujące elementy misia Uszatka, emblematy buzi misia, płyta CD z piosenką „Jadą, jadą Misie”.

Formy:

- indywidualna,

- zbiorowa,

 

Przebieg:

1. Odnajdywanie emblematów misiów ukrytych na sali. Dziecko zawieszając emblemat na szyi wypowiada swoje imię.

 

2. Gimnastyka poranna z misiem.
Marsz na palcach z misiem uniesionym wysoko nad głową;
Bieg wokół misia z wysokim unoszeniem kolan;
Siad prosty – unoszenie misia siedzącego na nogach;
Ćwiczenie równowagi – przekładanie misia pod uniesionym kolanem;
„Miś na koniku” – czworakowanie w różnych kierunkach;
Ćwiczenia oddechowe – dziecko kładzie misia na brzuszku i wykonuje głęboki wdech(miś się podnosi) i wydech(miś opada).

 

3. Czynności samoobsługowe.

 

4. Śniadanie

 

5. Przedstaw swojego misia.
Dzieci prezentują kolegom swojego ulubionego misia przyniesionego do przedszkola i opowiadają o nim (pytania pomocnicze nauczycielki).

 

6. Wesoły miś – zabawa dydaktyczna.
    To jest miś Uszatek ( nauczycielka prezentuje dużą sylwetę misia). Nasz miś jest
    niekompletny. Czego mu brakuje? Dzieci wymieniają: brakuje mu oczu, klapniętego uszka, łapki.

 

7. Opowiadanie ruchowe ,,Misie i miód":
To będzie opowiadanie o misiach, które lubią miód. Ja jestem dużym misiem, wy małymi misiami. Małe misie robią to, co duży miś.
- Misie wstają, przeciągają się... w brzuszkach mamy pusto (głaszczą się po brzuchach) i mruczą (mrrr... mrrr...)
- tam na drzewie (gest w górę) jest miód
- wchodzimy na drzewo (stojąc w miejscu naśladują wdrapywanie się na drzewo)
- sięgamy łapą po miód (wyciągają rękę, nabierają na niby miód i wkładają do buzi)
- dobry miód (mruczą, mlaskają, oblizują usta)
- a tu przyleciała pszczoła i bzyczy (bzzzzzz...)
- może użądlić (misie machają łapami)
- trach, spadają z drzewa (siadają na podłodze)
- w brzuszku pełno (klepią sie po brzuchu)
- idziemy spać (ziewają, przeciągają się, kładą na ziemi i udają że śpią).

8. Zabawa przy piosence „Jadą jadą Misie” Dzieci dobierają się w pary i wykonują ruchy zgodnie z treścią piosenki.

9. Zabawa swobodna dzieci.

10. Spacer w okolicy przedszkola.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin