Jesienny spacer- konspekt zajec zintegrowanych kl. III.doc

(33 KB) Pobierz
KONSPEKT ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH DLA KLASY III

KONSPEKT ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH DLA KLASY III OPRACOWANY PRZEZ JOANNĘ OWSIEJKO

 

Temat: Wypowiedzi uczniów na temat treści tekstu „Jesienny spacer”.

             Odwoływanie się do własnych obserwacji i przeżyć dzieci.

             Redagowanie wypowiedzi ustnej na temat piękna jesieni.

 

Cele zajęć:

Uczeń potrafi:

- czytać tekst ze zrozumieniem

- odpowiadać na pytania związane z tekstem

- wypowiadać się na dany temat

- uzupełniać tekst wyrazami

- układać wyrazy w kolejności alfabetycznej

- dodawać i odejmować w zakresie 200

- śpiewać piosenkę

- współpracować w zespole

Uczeń zna:

- zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią

Uczeń wie:

- że prawidłowe zachowanie sprzyja dobrej atmosferze w czasie zajęć i 

  umożliwia mu lepsze zdobycie wiedzy

 

Metody pracy:

- pogadanka, dyskusja, praktycznego działania

 

Formy pracy:

- zbiorowa, zespołowa, indywidualna

 

Środki dydaktyczne:

- tekst „Jesienny spacer”, działania matematyczne, kaseta z nagraniem

  piosenki „Jesień chodzi po lesie”, dary jesieni, zdjęcia i ilustracje jesiennego

  krajobrazu, tekst do uzupełnienia, materiały do pracy w grupach, arkusze  

  szarego papieru

 

 

 

 

 

PRZEBIEG ZAJĘĆ

 

1. Przywitanie gości.

2. Rozwiązanie matematycznych działań i ułożenie wyników rosnąco.

    Odczytanie hasła „Jesień wokół nas”.

 

  58 – 32 = 26 – J

   96 – 45 = 51 – E

   84 – 22 = 62 – S

   55 + 28 = 83 I

   131 – 45 = 86 – E

   25 + 63 = 88 – Ń

   124 – 34 = 90 – W

   66 + 33 = 99 – O

   76 + 24 = 100 – K

   134 – 27 = 107 – Ó

   159 – 47 = 112 – Ł

   85 + 32 = 117 – N

   100 + 37 = 137 – A

   94 + 47 = 141 – S

 

3. Ciche czytanie tekstu „Jesienny spacer”.

4. Wypowiedzi uczniów na temat przeczytanego tekstu.

   - Gdzie wybrały się dzieci?

   - Kto wybrał się do parku?

   - Jakie jesienne dary zbierały dzieci?

   - Co dzieci będą robiły z tych darów?

   - Kto to jest Tomek?

5. Wybór tekstu mówiący o tym, dlaczego Krzyś zbierał w parku kasztany i  

    żołędzie.

6. Ćwiczenia śródlekcyjne

    Zabawy ruchowe przy piosence „Jesień chodzi po lesie”.

7. Wypowiedzi uczniów na temat piękna jesieni.

8. Praca w grupach

    Każda grupa otrzymuje instrukcję do wykonania oraz arkusz szarego papieru.

I grupa

Napiszcie list do pani Jesieni, w którym podziękujecie jej za jesienne dary. W

swojej pracy możecie wykorzystać przygotowane materiały. Wykorzystajcie

całą kartkę szarego papieru. Możecie ozdobić kartkę rysunkiem. Podzielcie się    

zadaniami. Pracujcie zgodnie. Mówcie do kolegów szeptem.

II grupa

Ze zgromadzonych materiałów wykonajcie na szarym papierze panią Jesień.

W swojej pracy wykorzystajcie farby, papier kolorowy, bibułę, kredki.

Możecie napisać kilka zdań opisujących panią Jesień.

Podzielcie się zadaniami. Pracujcie zgodnie. Mówcie do kolegów szeptem.

III grupa

Spróbujcie napisać jesienny wiersz. Możecie wykorzystać przygotowane 

materiały oraz ozdobić kartkę rysunkiem. Dopiszcie własne zdania. 

Wykorzystajcie całą kartkę szarego papieru. Podzielcie się zadaniami. Pracujcie 

zgodnie. Mówcie do kolegów szeptem.

IV grupa

Napiszcie list pani Jesieni do dzieci, w którym jesień zaapeluje do nich o

poszanowanie przyrody. Możecie wykorzystać przygotowane materiały oraz 

ozdobić kartkę szarego papieru rysunkiem. Podzielcie się zadaniami. Pracujcie

zgodnie. Mówcie do kolegów szeptem.

9. Prezentacja prac wykonanych przez grupy.

10. Uzupełnianie zdań dotyczących piękna jesieni.

11. Rozpoznawanie darów jesieni po dotyku.

12. Układanie wyrazów w kolejności alfabetycznej.

      Burak, kasztan, żołędzie, wrzosy, jarzębina, marchew, ziemniak

13. Drama: „Rozmowa drzew”.

14. Podsumowanie zajęć.

     Ocena pracy uczniów – otrzymanie znaczka „Miłośnik Zielonej Ziemi”.  

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin