Rozwinięcie GBAPr, GCBA - ZBIORNIK BREZENTOWY.doc

(53 KB) Pobierz
XII Plan zajęć:

 

Zatwierdził:

 

 

…………….

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONSPEKT ZAJĘĆ

 

I. Przedmiot: Taktyka działań ratowniczych                                                                                                   

II. Temat: Założenie – pożar kontenera na śmieci (GBAPr 2/24/750; GCBA 8/50 – zbiornik brezentowy)

III. Czas trwania zajęć:                                                                                                                                                                                                                                                                                                          1 x 90 minut zajęcia praktyczne.

IV. Metoda nauczania: 1. nauczanie teoretyczne:

                                                                                                  - wykład

                                                                                                  - pogadanka

                                                                                                  - dyskusja

                                                                                                  - opis

                                                                                                  - opowiadanie

                                                                                                  - wyjaśnienie

                                               2. nauczanie praktyczne:

                                                                                                  - rozwijanie umiejętności

                                                                                                  - pokaz

                                                                                                  - ćwiczenie

                                                                                                  - instruktaż

                                                                                                  - inscenizacja

                                                                                                                                                                                                                 

 

V. Typ lekcji

     1. obejmująca kilka momentów procesu dydaktycznego

     2. poświęcona podaniu nowego materiału

     3. problemowa

     4. poświęcona powtórzeniu wiadomości

     5. obejmująca ćwiczenia praktyczne

     6. poświęcona sprawdzeniu wiadomości i umiejętności

 

VI. Format zajęć

 

1.     system klasowo – lekcyjny

2.     praca grupowa

3.     zapoznanie z obiektami, urządzeniami i instalacjami

4.     zajęcia praktyczne – ćwiczenia praktyczne ze sprzętem

 

VII. Miejsce zajęć

 

1.     sala wykładowa

2.     plac ćwiczeń

3.     stanowisko ćwiczebne

4.     zakład produkcyjny lub inne obiekty

 

VIII. Cel ogólny:

     POZNAWCZY         -

                                 KSZTAŁCĄCY           -

                                 WYCHOWAWCZY   -

 

IX. Pomoce dydaktyczne (wykaz sprzętu)

 

- foliogramy

- rzutnik

- filmy

- monitory + magnetowid

- tablica lekcyjna

- makiety

- przekroje

- programy multimedialne

- komputer

- PN

- zdjęcia

- inne

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

 

X. Zagadnienia do zajęć:

 

1.     Omówienie i wykonanie ćwiczenia praktycznego.

 

 

 

 

 

 

 

 

XI. Literatura do zajęć:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

XII Plan zajęć:

 

Lp.

Treść zajęć

Czas

Uwagi

1.

1. Część wstępna:

2. Czynności organizacyjno – porządkowe.

   - przyjęcie meldunku

   - sprawdzenie obecności

   - podanie tematu i przygotowanie odpowiednich pomocy  

     dydaktycznych.

 

 

2

 

2.

3. Część zasadnicza:

 

Zgłoszenie zdarzeniapożar kontenera na śmieci w pobliżu naturalnego zbiornika wodnego (zbiornik brezentowy)

 

Zadysponowane siły i środki

GBAPr 2/24/750 – 6 osób

GCBA 8/50 – 3 osoby

 

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia KAR udaje się na rozpoznanie sytuacji, po rozpoznaniu rozkazuje:

- rota I z GBAPr 2/24/750 – sprawienie linii gaśniczej do kontenera na śmieci

- rota II z GBAPr 2/24/750 – sprawienie linii głównej, sprawienie zasilania do GBAPr z GCBA

- rota I z GCBA 8/50 – sprawienie zasilania do GCBA (ze zbiornika brezentowego)

 

Opis ćwiczenia:

Założenie ma na celu przećwiczenie sprawiania zbiornika brezentowego znajdującego się na wyposażeniu GCBA 8/50.

 

 

 

 

 











 

 



 



 

 

zbiornik brezentowy o poj. 2500 l

             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

80

 

3.

4. Synteza materiału:

    - podsumowanie wykonanego ćwiczenia

    - omówienie popełnionych błędów

 

 

5

 

4.

5. Zakończenie zajęć:

   - podsumowanie zajęć

   - podanie literatury do zajęć

 

 

3

 

 

 

 

XIII. Uwagi i wskazówki prowadzącego zajęcia.

 

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Zgłoś jeśli naruszono regulamin