Dieta Niełączenia.rtf

(3 KB) Pobierz

ęęłęóDieta Niełączenia

Dieta niełączenia jest efektem prób, według których powodem nadmiernego zbierania się tkanki tłuszczowej w ciele nie są zbyt duże ilości kalorii, tylko zła ich kompozycja. Według autorów, nie możemy łączyć ze sobą tylko produkty węglowodanowe z neutralnymi lub białkowe z neutralnymi.

Główną zasadą jest jedzenie trzech posiłków dziennie, ewentualnie dodatkowo dwie przekąski, jednak dziennie nie więcej niż 1000 kcali. Poza tym, staramy się nie łączyć białek, czyli produktów z grupy pierwszej, z węglowodanami - grupą drugą, oraz z roślinami strączkowymi - grupą trzecią. Warzywa można łączyć z wszystkim. Poza tym, aby dostarczyć organizmowi sił od samego początku dnia, na śniadanie poleca się produkty bogate w węglowodany, jedna bez białka, a obiad powinien składać się z dań zawierających białko. Na kolację dieta niełączenia poleca lekką przekąskę z węglowodanami.

Dieta niełączenia zaleca trzygodzinne przerwy pomiędzy posiłkami. Pijemy kawę, wodę, soki warzywne, jednak nie bezpośrednio przed lub w ich trakcie! Produkty, które z powodzeniem możemy jeść: bakłażany, orzeszki ziemne, seler, soja, czekolada, fasola, groch, jogurt beztłuszczowy, kasza, soczewica, mleko 0,5%, brzoskwinie z puszki, gruszki, ryby, sok pomidorowy, chleb gryczany, biała czekolada, makaron, płatki zbożowe, pomarańcze, sery chude, winogrona. Zakazane: ananas, dżemy, kukurydza, lody, rodzynki, spaghetti, ziemniaki w mundurkach, arbuz, coca-cola, cukier, naleśniki, ryż, bagietki, ziemniaki pieczone.

Kwalifikacja pokarmów do poszczególnych grupy produktów:

Białkowe: mięso, mleko, jaja, ryby

Węglowodanowe: ryż, marchew, pieczywo ciemne, kasze,

Rośliny strączkowe: soja, bób, groch, fasola,

Warzywa: kalafior, papryka, kabaczki, groszek

Dieta niełączenia opiera się na niepotwierdzonym naukowo założeniu, że to cukry, a nie tłuszcze powodują zwiększanie się ilości tkanki tłuszczowej.. Jest to dość pochopne założenie, a niełączenie tych produktów niewiele zmienia, gdyż i tak w ciągu dnia spożywamy i tak obydwa typy produktów. Trawienie zróżnicowanego pokarmu nie stanowi problemu dla naszego dobrze przygotowanego na takie ‘okazje’ żołądka, więc założenie „niełączenia” wydaje się być nieracjonalne.

Dodatkowo, zakazane zostały ważne źródła chociażby węglowodanów, takie jak ryż czy owoce, które pozytywnie wpływają na nasz organizm, dodając mu energii.

Zalety:

- wyrabia nawyk regularnego odżywiania się

 

 

 

 

 

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin