Scenariusz zajęć - MARCOWY GARNEK rysowanie po wykropkowanym śladzie wg podanego koloru, dorysowywanie lub doczepianie gotowych elementów.doc

(34 KB) Pobierz
Scenariusz zajęć

Scenariusz zajęć

z zakresu edukacji estetycznej

 

 

Data:

Grupa wiekowa: 3-6 latki

Treści programowe:

3-4 latki:

- rysowanie po śladzie,

- nakleja elementy w ograniczonej przestrzeni,

5-6 latki:

- rysowanie według wzoru,

- rysuje elementy w ograniczonej przestrzeni,

- posługuje się kredką świecową,

Temat zajęć: „Marcowy garnek” – rysowanie po wykropkowanym śladzie garnka, zgodnie z podanym kolorem. Dorysowywanie lub doczepianie w garnku chmurek, deszczu, śniegu, słońca.

Cele edukacyjne (w formie zoperacjonalizowanej) - dziecko:

3-4 latki:

- potrafi powiedzieć jaki miesiąc mamy aktualnie,

- potrafi opisać marcową pogodę,

- potrafi  rysować po wykropkowanym śladzie zgodnie z podanym kolorem,

- potrafi dokończyć rysowanie drobnych elementów: kropli deszczu, śniegu,

- potrafi  kolorować posługując się kredką świecową,

- potrafi przyklejać elementy w odpowiednim miejscu – nad garnkiem,

5-6 latki:

- potrafi powiedzieć jaki miesiąc mamy aktualnie,

- potrafi opisać marcową pogodę,

- potrafi  rysować po wykropkowanym śladzie zgodnie z podanym kolorem,

- potrafi rysować kontur określonych przez nauczyciela elementów: chmura, deszcz, śnieg, słońce,

- potrafi kolorować posługując się kredką świecową,

- potrafi przyklejać elementy w odpowiednim miejscu – nad garnkiem,

Metody nauczania:

- czynne

- słowne

- oglądowe

Formy organizacyjne:

- zbiorowe

- indywidualne

Środki dydaktyczne:

Literatura:

http://www.eduapple.pl/pruszcz_gd/integracja/Krawiec.html,

Szczegółowy przebieg zajęć:

Tok zajęć

Czynności nauczyciela

Czynności dzieci

Wstęp

 

 

 

 

 

 

Rozwinięcie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakończenie

Powitanie dzieci, zaproszenie na dywan,

 

Przypomnienie nazwy aktualnego miesiąca,

 

 

Zapoznanie dzieci z przysłowiem „W marcu jak w garncu”.

Pytania:

Co może oznaczać przysłowie?

Jaka pogoda jest w marcu - spójrzcie za okno?

 

Wykonanie pracy plastycznej (indywidualnie) przy stolikach:

- rysowanie po wykropkowanym śladzie garnka, zgodnie z podanym kolorem,

- 3-4latki: koloruje słońce, krople deszczu, śniegu i przykleja elementy powyżej garnka,

- 5-6latki: rysuje kontury określonych elementów: chmurki, słońce, deszcz i śnieg, koloruje je,

 

Podsumowanie, ocena prac dzieci.

 

 

dzieci przypominają nazwę aktualnego miesiąca, mówią który to z kolei,

 

luźna rozmowa z dziećmi, nakierowywana przez s-tkę,

 

 

 

 

 

stosują się do instrukcji s-tki,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opowiada o swojej pracy, ogląda prace innych dzieci.

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin