Umowa o zakazie konkurencji w czasie trwania pracy.doc

(30 KB) Pobierz
Umowa o zakazie konkurencji

 

Umowa o zakazie konkurencji

w czasie trwania stosunku pracy

 

zawarta w dniu ………………. r. w …………………pomiędzy:

1. …………………………… z siedzibą przy ul. …………………. w …………………  zwanym dalej Pracodawcą, reprezentowanym przez …………………………….. 

a

2. …………………………, zamieszkałym przy ul. ……………………… w …………………, zwanym dalej Pracownikiem.

o następującej treści:

 

§ 1

  1. Pracownik zobowiązuje się w okresie zatrudnienia u Pracodawcy nie prowadzić działalności konkurencyjnej w stosunku do działalności prowadzonej przez Pracodawcę, dotyczącej wykonywania usług finansowych i rachunkowych. Za działalność konkurencyjną uważane będą następujące czynności:

-          prowadzenie przedsiębiorstwa we własnym imieniu lub za pośrednictwem osoby trzeciej,

-          pozostawanie w stosunku spółki prowadzącej zbliżoną działalność wobec Pracodawcy,

-          występowanie w charakterze agenta, pełnomocnika, czy prokurenta podmiotów konkurencyjnych)

  1. Pracownik zobowiązuje się ponadto, przez okres określony w ust. 1, nie świadczyć pracy na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenia, umowy o dzieło lub na jakiejkolwiek innej podstawie, na rzecz jakiegokolwiek podmiotu prowadzącego działalność konkurencyjną wobec Pracodawcy.

 

§ 2

  1. Pracownik zobowiązuje się do zachowania w tajemnicy wszelkich okoliczności i informacji, o których dowiedział się w związku z wykonywaniem powierzonych mu obowiązków, a w stosunku do których Pracodawca podjął niezbędne działania w celu zachowania ich poufności i których ujawnienie mogłoby narazić Pracodawcę na szkodę.
  2. W szczególności Pracownik zobowiązuje się do zachowania w tajemnicy informacji dotyczących stosowanej przez Pracodawcę organizacji pracy oraz sposobu prowadzenia działalności usługowej, a także wszelkich poufnych danych dotyczących jego klientów.

 

§ 3

  1. W razie niewykonania przez Pracownika obowiązków określonych w niniejszej umowie, Pracodawca może dochodzić od niego naprawienia poniesionej szkody na zasadach określonych w art. 114-122 kodeksu pracy.
  2. Niezależnie od odpowiedzialności materialnej, określonej w ust. 1, Pracodawca może zastosować wobec Pracownika naruszającego postanowienia umowy odpowiedzialność porządkową, a w uzasadnionych przypadkach wypowiedzieć umowę o pracę lub rozwiązać ją bez wypowiedzenia z winy Pracownika (art. 52 § 1 pkt 1 k.p.).

 

§ 4

Wszelkie spory mogące wyniknąć z niniejszej umowy rozstrzygać będzie Sąd Rejonowy Wydział ………………Sądu Pracy w …………………..

 

§ 5

  1. Wszelkie zmiany umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
  2. Umowa została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.

 

 

 

 

.....................................................                                    ......................................................

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin