Jak zlikwidować nieprzyjemny zapach z ust.doc

(43 KB) Pobierz
Jak zlikwidować nieprzyjemny zapach z ust

Jak zlikwidować nieprzyjemny zapach z ust?

 

nieprzyjemny zapach z ustnieprzyjemny zapach z ust

Każdy chce aby jego oddech był świeży i przyjemny. Nieprzyjemny zapach z ust może być przyczyną z wielu powodów jednak istnieje również wiele sposobów, aby go uniknąć. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek i porad dotyczących

stopień trudności: umiarkowane

·         szczoteczka do zębów

·         pasta do zębów

·         płyn do płukania jamy ustnej

·         nić dentystyczna

·         miętowa guma do żucia

·         dentysta

krok 1

Myj zęby przynajmniej dwa razy w ciągu dnia - rano i wieczorem. Jest to podstawa aby móc cieszyć się świeżym oddechem. Wskazane jest mycie zębów po każdym posiłku jednak jeśli nie jest to możliwe, po jedzeniu

żuj miętową gumę do żucia. Niemycie zębów powoduje gromadzenie się jedzenia pomiędzy nimi a tym samym bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach (i psucie się zębów).

krok 2

Nieświeży oddech - bakterie na językuNieświeży oddech - bakterie na języku

Myj język. Podczas mycia zębów nie zapominaj również o dokładnym umyciu języka i dziąseł. Na języku - zwłaszcza w jego dalszych partiach zbiera się niezwykle dużo bakterii z jedzenia. Im bardziej język jest pokryty białym nalotem - tym więcej bakterii się na nim znajduje. Zawsze zwracaj na to uwagę. Twój język powinien być różowy. Zgromadzone na języku bakterie wydzielają lotne związki siarkowe o ostrym i nieprzyjemnym zapachu

.

krok 3

Odwiedź dentystę. Nieprzyjemny oddech może być spowodowany psuciem się jakiegoś zęba. Mogą to być ubytki próchnicowe, zgorzel miazgi, psujące się pozostawione korzenie zębów, bakteryjne zapalenie dziąseł i przyzębia, grzybica jamy ustnej (po kuracji antybiotykowej lub przy szczególnie osłabionym organizmie), zatoki, owrzodzenia.

krok 4

Używaj nici dentystycznej przynajmniej raz dziennie aby usunąć resztki jedzenia których nie da się usunąć za pomocą szczoteczki.

krok 5

Sucha jama ustna może być kolejną przyczyną nieprzyjemnego oddechu. Jeśli masz suchość w ustach musisz pobudzić wydzielanie śliny. Ślina jest bakteriobójcza - jeśli z jakiegoś powodu wydziela się w mniejszych ilościach, zbierają się bakterie, które powodują nieprzyjemny zapach z ust.

Jeśli czujesz w ustach suchość sięgnij po miętową gumę do żucia lub cukierki miętowe (np. Halls). Staraj się pić więcej wody. To pomoże ci w utrzymaniu świeżego oddechu.

Mniejszy dopływ śliny i wysychanie śluzówek może być spowodowane np. piciem alkoholu, katar i oddychanie przez usta, przyjmowanie leków wysuszających gardło i usta oraz hamujących wydzielanie śliny.

krok 6

Jedzenie takie jak czosnek, cebula oraz niektóre ostre potrawy

są znane z tego, że powodują nieświeży oddech.

krok 7

Zwykle przyczyna nieświeżego zapachu z ust znajduje się w jamie ustnej jednak może być on również spowodowany chorobą przewodu pokarmowego, wrzodami, ostrym nieżytom żołądka, zespołowi złego wchłaniania, przejadaniem się (do przełyku uwalniane są kwaśne soki trawienne powodujące nieprzyjemny zapach z ust), niedrożnością jelit, zapaleniem błony śluzowej nosa, zatok, zapaleniem gardła lub migdałków, a także niektóre choroby

płuc. Inne choroby mające wpływ na nieprzyjemny zapach z jamy ustnej to cukrzyca, choroby wątroby oraz mocznica.

Codzienna higiena jamy ustnej jest decydującym czynnikiem zdrowia twoich zębów. Mycie zębów, którego nauczyłaś się w dzieciństwie nie jest wystarczającą czynnością pielęgnacyjną, jeśli chcesz, by zęby posłużyły ci przez długie lata. Na rynku dostępny jest bogaty asortyment do czyszczenia zębów, służący do usuwania kamienia nazębnego, resztek jedzenia i bakterii, czyli przyczyn popsutych zębów. Jak uzyskać i utrzymać efekt zdrowych zębów i cieszyć się hollywoodzkim uśmiechem? Jak dbać o zęby? Kilka wskazówek poniżej.

·         Kup szczoteczkę z miękkiego włosia. Szczoteczki o twardym włosiu mogą uszkodzić płytkę zęba.

·         Szczotkuj zęby minimum dwa razy dziennie, bezpośrednio po śniadaniu i przed położeniem się spać.

·         Czyść zęby nicią dentystyczną przynajmniej raz dziennie przed szczotkowaniem. Nić pomoże usunąć resztki spomiędzy zębów, które są trudno dostępne dla standardowej szczoteczki.

·         Używaj płynu do płukania ust przed szczotkowaniem zębów. Dzięki płukaniu usuniesz więcej zanieczyszczeń z zębów niż stosując jedynie pastę do zębów. Przepłucz również zęby od strony policzków. Płukanie powinno trwać minimum 30 sekund.

·         Szczotkuj zęby minimum 2 minuty. Pamiętaj, by dobrze wyszczotkować wewnętrzną stronę zębów.

·         Zanim skończysz mycie zębów wyszczotkuj też język. Resztki pokarmu i bakterie zagnieżdżają się również na nim.

·         Użyj płynu antybakteryjnego po umyciu zębów. Usunie on ewentualne niedociągnięcia szczotkowania czy wcześniejszego płukania. Płucz zęby około 30 sekund.

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin