Magnetoterapia-Samopomoc w bólach brzucha.doc

(23 KB) Pobierz
Samopomoc w bólach brzucha

Samopomoc w bólach brzucha

Przewlekłe bóle brzucha

 

Przewlekłe bóle brzucha to pojęcie obejmujące bardzo wiele jednostek chorobowych. Najczęściej osoby mające tego typu dolegliwości mają już przeprowadzoną szeroko pojętą diagnostykę (badanie krwi, stolca, gastroskopię, kolonoskopię, biopsje chorych narządów, a nawet tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny jamy brzusznej) i znają doskonale swój problem. Często jednak wdrożone leczenie jest dokuczliwe lub czasem mało skuteczne. W chorobach przewlekłych zawsze nasz organizm potrzebuje wzmocnienia - najprościej możemy to zrobić poprzez usunięcie toksyn. Dopomóc nam w tym mogą dwie rzeczy:

 

woda magnetyczna - pita regularnie 1,5-2l dziennie,

detoksamina - w kapsułkach (2-3 kapsułki 2-3 razy dziennie przez 2-3 miesiące) lub proszku (6 łyżeczek na litr wody magnetyzowanej – wypić w ciągu całego dnia przez około 2-3 miesiące.

 

Organizm osłabiony przewlekłymi dolegliwościami (bólami, biegunką, zaparciami itp.) możemy wzmocnić też noszeniem dużej ilości “gausów” - systematycznie po obu stronach ciała. Poprawi to pracę i wydolność naszych czerwonych krwinek - zwiększy to dotlenienie narządów (w tym też chorych ).

 

Jeżeli chodzi o stosowanie serc lub dysków magnetycznych to używamy je w zależności od nasilenia bólu (1 lub więcej ) i umiejscowienia bólu:

·        W chorobach żołądka - trochę na lewo od linii środkowej ciała w nadbrzuszu,

·        W chorobach dwunastnicy - trochę na prawo od linii środkowej ciała w nadbrzuszu,

·        W chorobach wątroby i pęcherzyka żółciowego –w prawym podżebrzu,

·        W chorobach jelit - na ich przebiegu :

o       jelito cienkie - centrum brzucha wokół pępka,

o       jelito grube - (“jelito drażliwe”, choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego ) – tam gdzie odczuwamy bóle

·        problemy z pęcherzem moczowym- podbrzusze w linii środkowej ciała,

·        bolesne miesiączki - podbrzusze na środku poniżej pępka i w okolicy jajników- podbrzusze po lewej lub prawej stronie,

·        bóle brzucha niewiadomego pochodzenia nasilające się w silnym stresie - przyłożyć tam gdzie boli,

·        problemy z trzustką : cukrzyca - 10cm poniżej lewej pachy,                                          inne choroby trzustki (bóle po błędach dietetycznych lub poalkoholowe przewlekłe stany zapalne) - tak jak w dolegliwościach żołądkowych – w linii środkowej ciała w nadbrzuszu.

 

Generalnie trzeba pamiętać o jednej głównej zasadzie - należy słuchać własnego organizmu. On nam “powie” w którym miejscu jest problem i co jest mu potrzebne.

 

Lek. med. H. Szostakowska - anestezjolog

Zgłoś jeśli naruszono regulamin