GRAFOLOGIA(1).doc

(29 KB) Pobierz
GRAFOLOGIA

GRAFOLOGIA



Choć grafologia już dawno zyskała sobie status odrębnego działu wiedzy kryminalistycznej niemniej nadal stanowi jedynie dawny okruch wiedzy zgromadzonej przez okultystów. Niegdyś była jednym z elementów wiedzy astrologicznej a jej mistrzowie musieli również posiąść sztukę jasnowidzenia.
Choć obecni tropiciele ludzkiego charakteru zapisanego w literach nie przyznają się do tego jednak, podobnie jak niegdyś, jedynie najlepsi, którzy prócz wiedzy fachowej mają jeszcze dar jasnowidzenia stają się prawdziwymi mistrzami tej ezoterycznej sztuki.

PISMO PROSTE

Takie pismo wskazuje, w którym poszczególne litery nie gubią pionu wskazuje na człowieka patrzącego z dystansem na swoje otoczenie, trzeźwo myślącego, starającego się żyć w zgodzie z obowiązującym prawem i przepisami. Taka osoba ćwiczy samodyscypliną i wszystkie wiadomości przyjmuje ze stoickim spokojem. Nie chce się z nikim wiązać i często uchodzi za osobnika niestałego w uczuciach. Często pod maską kryje chłodną naturę i swoistą sztywność.

PISMO POCHYŁE

Wszyscy piszemy litery nieco pochylone w prawą stronę. Takie ich ułożenie ukazuje osobę gotową do uczestniczenia w życiu grupowym i przystosowania się do otaczającej rzeczywistości.
Człowiek piszący z lekkim nachylenie w prawo jest bardzo komunikatywny i zazwyczaj ma dobry charakter. Często wstawia się za innymi, jest uczuciowy i ma bogate życie wewnętrzne. Niekiedy jednak natura skłania go do postępowania w sposób nierozważny, ponieważ zazwyczaj brakuje mu odrobiny opanowania. Ktoś taki ma beztroskie podejście do życia i często zmienia swe zdanie.

PISMO BARDZIEJ POCHYLONE

Oznacza ono kogoś namiętnego. Taki ktoś zawsze chciałby być pierwszy i najważniejszy w grupie, podejmując się każdego stawianego przed nim wyzwania. Jednak trzeba zaznaczyć, że taki osobnik nie ma zbyt silnego charakteru.

PISMO NACHYLONE W LEWO

Takiego pisma trudno się nauczyć. Jeżeli mamy do czynienia z osobą leworęczną to w tym przypadku możemy wobec niej zastosować tłumaczenie pkt. 2. Jeśli zaś osoba taka jest praworęczną a mimo to stawia litery odchylone w lewo oznacza, iż mamy do czynienia z kimś kto ciągle staje w opozycji i chętnie odcina się od swego otoczenia. Kto posługuje się takim pismem, chętnie okazuje swoje uczucia a zarazem stale czymś się trapi. Poirytowany staje się kimś przemądrzałym i nie do zniesienia.

PISMA MIESZANE

Bywają takie pisma, które część liter mają ułożone w różne strony. Tacy ludzie na ogół mają charakter chwiejny. Często sami ze sobą nie potrafią dojść do ładu - niekiedy wynika to z ich zbyt młodego wieku. Przyjdzie czas i się ustatkują. Jeśli zaś pismo takie występuje u ludzi dorosłych to mamy do czynienia z kimś kapryśnym, którego emocje stale wahają się między plusem a minusem. Często nie mają oni własnego zdania i co raz to przyznają rację jednej, to znów drugiej stronie.

ROZCIĄGNIĘTE LITERY W GÓRĘ I DÓŁ

Jeżeli litery będą bardziej "ciążyć" ku górze ( w tą stronę ulegając rozciągnięciu) oznacza to, że mamy do czynienia z kimś o zainteresowaniach intelektualnych, silnym charakterze lub idealistycznym podejściem do życia. Taką osobę najłatwiej zarazić entuzjazmem do realizacji rzuconego pomysłu.

Litery rozciągnięte przesadnie w górę oznaczają kogoś niestałego, gadułę, który mimo wielu zalet niewiele w życiu osiąga.

Litery zbytnio rozciągnięte w dół wskazują osobę bardzo wrażliwą lecz niezbyt życiowo zaradną.

WIELKOŚĆ I SZEROKOŚC PISMA

Pismo uważamy za duże, gdy stawiane litery (bez ogonków) małe mają więcej niż 3 milimetry, duże zaś od 9 do 12 milimetrów wysokości.

Małe to pismo jest takim gdy małe litery mają nie więcej niż 2 milimetry a duże od 6 do 9 milimetrów.

Pismo duże wskazuje nam kogoś kim stale powoduje jakaś rządza działania i radość tworzenia. Wiarę w takiej osoby w sukces trudno jest zachwiać. Jednak czasami tacy osobnicy działają zbyt impulsywnie, co niekiedy prowadzi ich do zguby.

Małe pismo wskazuje na samo opanowanie i umiejętność koncentracji oraz poczucie obowiązku. Z negatywów można jednak wskazać, iż tak piszący nigdy nie jest pewien jak ma postąpić w określonej sytuacji.

Pismo szerokie (chciałoby się rzec zamaszyste) mówi o usposobieniu otwartym, podatnym na wpływ otoczenia.

Wąskie mówi o kimś pozornie opanowanym, choć w rzeczywistości jest to tylko przejaw jego daleko posuniętej ostrożności.

ODSTĘP MIĘDZY WIERSZAMI

DUŻY wskazuje, że ów ktoś bardziej poważa cudze zamierzenia, nie dbając przy tym o własne interesy. Nierzadko jednak ludzie tacy bywają samotnikami, sporadycznie nawiązującymi kontakty z innymi.

MAŁY ukazuje na przyjazne kontakty z ludźmi, chętne angażowanie się w niesienie bliźnim pomocy, co niekiedy prowadzi do zbyt częstego mieszania się w ich sprawy osobiste.

KRÓJ I FORMA PISMA

Każdy z nas ma jedynie sobie przynależny sposób kreślenia liter: prosty, okrągły, z mnóstwem zakrętasów, itp.

Jeśli pismo jest OKRĄGŁE I PEŁNE może to oznaczać wielką fantazję u tak kreślącego znaki. Taki ktoś zawsze w życiu znajduje wyjście z krytycznej sytuacji. Jednak w niektórych sytuacjach gubi orientację.

Jeśli pismo jest WĄSKIE to taki ktoś ma wybujałą wyobraźnię. Przy korzystnym znaczeni innych składników nie można mu odmówić bystrości i rzeczowości.

Jeśli pismo jest PRZESADNIE ZWARTE to wskazuje, że piszący wszystko traktuje powierzchownie. Pismo prawie nie połączone mówi zaś o kimś wewnętrznie pełnym niepokoju i niepewności.

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin