L.doc

(29 KB) Pobierz
Lech - człowiek bardzo dobry, troskliwy i przede wszystkim kulturalny

 

Lech - człowiek bardzo dobry, troskliwy i przede wszystkim kulturalny. Potrafi wykorzystywać swoje zalety - staje się najczęściej publicznym działaczem i to nie tylko w aspekcie politycznym. Ma jednak trudności w zachowaniu odpowiedniej dyplomacji - potrafi więc zaskoczyć towarzystwo nieodpowiednim żartem. Ma skłonności do zaniedbywania najbliższych i często uwielbia przebywać poza domem.

Leon - Leon, czyli po łacinie "Leo", znaczy po prostu "lew". A lew, jak wiadomo, jest królem zwierząt. Na niebie mamy z kolei gwiazdozbiór Lwa, stąd Lew - znak zodiaku. Ludzie urodzeni wtedy, kiedy Słońce znajduje się w znaku Lwa, mają wspólną z lwami królewską dumę i skłonność do zadzierania nosa.

Czy cechy te idą w parze z imieniem Leon? Zapewne tak, ale równie wielki wpływ ma na Leonów liczba ich imienia, czyli dwa. Ludzie dwójki muszą koniecznie mieć kogoś drugiego przy sobie, a najlepiej - jeszcze liczniejsze towarzystwo. Życie w pojedynkę jest dla nich nieznośne... Dlatego Leonowie to tacy królowie, którzy bez swoich dworzan marnie by zginęli. Albo tacy artyści, którzy muszą stale słyszeć oklaski na swoją cześć. A specjalnie lubią Leonowie, kiedy im się prawi komplementy.  Imię Leon wyczula na piękno, sztukę, poezję i często obdarowuje wymową godną krasomówców. Z tym melodyjnym imieniem tym łatwo jest się znaleźć w towarzystwie i poprowadzić pary do tańca.

 

Leonard - imię Leonard znaczy "silny jak lew". Podobnie Bernard znaczyło "silny jak niedźwiedź", zaś Eberhard - "silny jak dzika świnia". Tak dawni Germanowie nazywali swoich synów.

Św. Leonard jest patronem rodzących kobiet, więźniów, chorych umysłowo - a na dodatek bydła i koni. Leonardowie mają w swoim gronie nie lada sławę - Leonarda da Vinci, genialnego artystę i wynalazcę. Mają się więc na kim wzorować.
Ale istnieje również czarna legenda tego imienia. Otóż mianem "Mistrza Leonarda" nazywano jednego z najgłówniejszych demonów. Tak pisze o nim "Słownik Wiedzy Tajemnej": "(...)Demon pierwszego rzędu, (...) przewodniczy sabatom pod postacią wielkiego capa; na głowie ma trzy rogi, zjeżone włosy i dodatkową twarz na pośladkach". Zapewne dlatego Zygmunt Krasiński w dramacie "Nieboska komedia" nadał to imię demonicznemu przywódcy światowej rewolucji.

 

Leonid - dwóch Leonidów utrwaliło się w naszej pamięci. Pierwszym był sławny polski żeglarz Leonid Teliga, który samotnie opłynął świat. Drugim - niesławny moskiewski dyktator Leonid Breżniew. Imię "Leonidas" znaczy po grecku "syn lwa". Tak się nazywał wódz Spartan, który broniąc ojczyzny przed Persami poległ heroiczną śmiercią w bitwie pod Termopilami. Czyżby imię Leonid czyniło z ludzi zarówno bohaterów, jak i tyranów?

Zawsze mają własne pomysły na życie i nie lękają się ani samotności (dlatego mogą żeglować w pojedynkę), ani braku poparcia ze strony otoczenia, ani tej próżni, jaka otacza rządzących. Leonidowie rzeczywiście potrafią iść własną ścieżką, choćby wszyscy wokół nich mieli inne zdanie.

 

Leopold - imię pochodzenia germańskiego liut - lud, bald - odważny, zatem Leopold wyróżnia się odwagą ze swego ludu. Cechą charakterystyczną noszących to imię jest stałość i wierność, można na nim polegać. Jest bardzo dobrym szefem. W życiu prywatnym jest raczej samotnikiem.

Leszek - Osoba o tym imieniu jest człowiekiem dobrym, statecznym, kulturalnym, inteligentnym i wykształconym. Wszystkie swoje zalety umie prawidłowo wykorzystywać w życiu. Jest dużej miary działaczem, politykiem, potrafi wejść na wyższy szczebel hierarchii państwowej.Dlatego, że jest prostolinijny, mnie dyplomatycznie postępuje, spotyka go sporo trudności i niepowodzeń. Po uporaniu się z nimi, spotykaja go zaszczyty i awanse. Osoby te zaniedbują swój dom i rodzinę. Mimo to są wierni partnerowi życiowemu i nie uznają wolnej miłości. Noszą się modnie, są dobrymi mówcami.

Lucjan - Lucjan jest odmianą łacińskiego imienia Lucjusz (*Lucius*). Lucjanowie już od dziecka są wysoce samodzielni. Nie przejmują się opiniami otoczenia i swoje życie układają ściśle według własnych pomysłów. A ponieważ ich imię znaczy "urodzeni w świetle", Lucjanowie lubią stać w kręgu światła, najlepiej na estradzie, lub znajdować na świeczniku. Lekceważą przy tym całe roje plotek, jakie o nich krążą. Tak jak światło rozświetla ciemności, Lucjana ciągnie ku rzeczom ciemnym, nieznanym i otoczonym tajemnicą. Może stać się badaczem (lub detektywem), który niestrudzenie tropi wszelkie sprawy pozostające dotąd w ukryciu. Lucjan, chociaż towarzyski, jest z natury nieufny. Nie wierzy cudzym słowom, zanim sam czegoś nie sprawdzi. W trudnych sytuacjach zachowuje zimną krew i szybki refleks. Dobrze mieć go za przyjaciela, zaś jego wrogom wypada tylko współczuć, że mu się narazili.

 

Ludwik - imię Ludwik warto wtedy nadać synowi, jeżeli chcemy, by wyrósł na chlubę rodziny i nie sprawiał kłopotów wychowawczych. Rzeczywiście, Ludwikowie nie są samowolni ani nie mają skłonności do buntu; za młodu słuchają starszych, a w późniejszym wieku przekazują młodszym swoje doświadczenia i wartości. Ponieważ imię to kojarzy się z życiem na dworach i z królewskimi dynastiami, Ludwikowie łatwo uczą się dobrych manier, zachowania się przy stole i poprawnej wymowy. Chętnie też pomagają przyjaciołom w potrzebie. Wszystkie te zalety charakteru ofiarowuje Wenus, planeta, która opiekuje się tym imieniem. Stąd się też biorą zamiłowania artystyczne Ludwików, ich dobry gust i poczucie porządku i harmonii. Ich najmocniejszą stroną jest staranność i realizm w sprawach codziennych. Ludwikowie potrafią łączyć przeciwieństwa w jedną całość i nawet w kuchni, przy rondlach, tworzyć dzieła sztuki.

 

 

 



 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin