ZABAWY ANDRZEJKOWE.doc

(31 KB) Pobierz
SCENARIUSZ SPOTKANIA INTEGRACYJNEGO Z RODZICAMI

SCENARIUSZ SPOTKANIA INTEGRACYJNEGO Z RODZICAMI

„ ZABAWY ANDRZEJKOWE”

 

Cele:

- kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych z dniem św. 

  Andrzeja

- wzbogacenie pozytywnych doświadczeń dzieci w kontaktach

z dorosłymi i rówieśnikami

- propagowanie metod pedagogiki zabawy

 

Środki wspomagające: nagrania muzyczne, rekwizyty do wróżb: kapcie, serduszka, szpilki, obrazki przedstawiające różne zawody, małe karteczki do obliczenia magicznej liczby swojego dziecka, konfetti.

 

Przebieg spotkania:

 

1. Pląs integracyjny „Chodźcie do koła” (Klanza)

    Chodźcie wszyscy tu do koła

    zabawimy się wesoło.

    Witamy was wszyscy wraz

    na zabawę nadszedł czas – wszyscy idą po kole

 

    Prawa ręka, lewa ręka – zgodnie ze słowami akcentujemy

    prawa noga, lewa noga   poprzez wysunięcie przed siebie

    cały tułów oraz głowa  - kiwanie głową

    witamy was – ukłon, rozkładamy ręce w geście powitania

 

 

2. Wprowadzenie w nastrój świętowania i zabawy – słuchanie wiersza

    (na koniec wiersza n-lka sypie konfetti)

 

                          Komu bliski czarów świat

                          kto u Andrzeja szuka rad

                          ten zostanie zaproszony

                          na zabawę wymarzoną.

                          Unieś głowę, spójrz do góry

                          czarodziejski proszek z chmury

                          spada, tańczy i wiruje

                          wszystkie dzieci zaczaruje.

                          Radość jest, a smutek znika

                          wnet rozbawi nas muzyka!

 

 

3.   Wspólny taniec dzieci i rodziców „ Zróbmy kółka dwa”

 

Zróbmy kółka dwa, niech zabawa trwa

Zabawimy się wesoło on i ty i ja.

Chodźże ze mną całusa ci dam tarara

Chodźże ze mną całusa ci dam raz, dwa, trzy.

 

4.   Czarowanie – wprowadzenie nastroju

     

      Mam laseczkę czarodziejską

      siądźcie w kole na dywanie

      Nic nie mówcie, tylko patrzcie

      zobaczycie, co się stanie ...

 

Wróżba „Marsz butów”

      Dziewczynki  (potem chłopcy)zdejmują z lewej nogi kapcie i 

      ustawiają jeden za drugim, czyj kapeć znajdzie się przed

      drzwiami, ten jutro będzie stał w pierwszej parze.

 

Wróżba „Rzucanie butem”

      Wszyscy rzucają butem w stronę drzwi, czyj but odwróci się

     noskiem w stronę drzwi, tego jutro spotka coś miłego.

 

Wróżba „Kim będę – jaki będę miał zawód”

        Dzieci siedzą w kole, na środku rozłożone są obrazki 

        przedstawiające różne zawody. Kolejno każde z dzieci

        podchodzi i losuje dla siebie obrazek i nazywa zawód, który jest 

        na nim przedstawiony.

 

Wróżba „Serce z imionami”

        Kłujemy szpilką w papierowe serce z imionami chłopców lub  

        dziewczynek by dowiedzieć się jakie będzie imię męża, żony.

 

Wróżba „Magiczne liczby”

Każdy uczestnik może losować los z daną liczbą lub obliczyć, jaka liczba jest dla niego szczęśliwa, dodając do siebie kolejne cyfry ze swojej daty urodzenia.

N: Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią Andrzeja zamiary!

 

5. Taniec integracyjny „Magiczna liczba siedem” (Klanza)

Czy znasz, czy znasz magiczna liczbę siedem? / 2x                                                             Tak jest jeden –tupnięcie prawą nogą                                                       Czy znasz, czy znasz magiczna liczbę siedem? / 2x                                                             Tak jest dwa – tupnięcie lewą nogą                                                                                                                                                                          Czy znasz, czy znasz magiczna liczbę siedem? / 2x                                                             Tak jest trzy – prawym kolanem dotykamy podłogi                                     Czy znasz, czy znasz magiczna liczbę siedem? / 2x                                                             Tak jest cztery – lewym kolanem dotykamy podłogi                                   Czy znasz, czy znasz magiczna liczbę siedem? / 2x                                                             Tak jest pięć –klękamy na kolana i stukamy prawym łokciem                                                             Czy znasz, czy znasz magiczna liczbę siedem? / 2x                                                             Tak jest sześć – klękamy na kolana i stukamy lewym łokciem                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Czy znasz, czy znasz magiczna liczbę siedem? / 2x                                                             Tak jest siedem  - upadamy do środka koła.

   

 

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin