porady zdrowotne w dolegliwościach.doc

(28 KB) Pobierz

PORADY ZDROWOTNE W DOLEGLIWOŚCIACH

 

ZAPALENIE PĘCHERZA

 

Aby zmniejszyć ryzyko zapalenia pęcherze należy unikać miejsc, w których łatwo złapać infekcję, tj.: sauna, basen, długie kąpiele w wannie. Nie wolno wstrzymywać moczu. Aby infekcja nie wróciła należy pić soki i herbatki z żurawiny lub łykać kapsułki, które ją zawierają (np. Urinal, ProUro, Vita-butin). Dobrze działają też zioła, takie jak mącznica, ziele nawłoci czy pokrzywa. Można je znaleźć m.in.  w preparacie Urofort lub Uronat.

 

 

 

ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY (TWARZY)

 

AZS powstaje przy nadmiernym wysuszeniu naskórka, spowodowanym przez nieprawidłową pracę gruczołów łojowych. Skóra szybko złuszcza się poddając odkryte komórki działaniu środowiska zewnętrznego. Dochodzi wówczas do stanu zapalnego skóry. Skóra czerwieni się, łuszczy, swędzi. Czasem powstają na niej pęcherzyki, które mogą sączyć się i pękać, pozostawiając drobne ranki. Za pogorszenie stanu skóry atopowej odpowiada stres.

OCZYSZCZANIE – najważniejsze jest zapobieganie przesuszeniu. Do oczyszczania skóry trzeba stosować preparaty natłuszczające, zawierające olej z ogórecznika, masło shea, kwasy Omega-3, olej makadamia, glicerydy i ceramidy. Twarz można delikatnie przemywać wacikiem mocno nasączonym żelem, przeznaczonym do skóry atopowej, i spłukiwać przegotowaną chłodną wodą. Do oczyszczania można zastosować np. kremowy żel do mycia Emolium.

PIELĘGNACJA – skuteczny kosmetyk powinien zawierać wyciąg z owsa, a także natłuszczające masło shea, ceramidy i glicerynę. Można zastosować np. krem intensywnie nawilżający Dermatopica AA Therapy Oceanic albo krem do skóry suchej oraz nadwrażliwej i skłonnej do alergii Linoderm Omega Ziołolek”.

1

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin