CHRYSTUS PROWADZI NAS DO PRAWDZIWEGO SZCZĘŚCIA
Adoracja dla młodzieży
Panie Jezu Chryste, Synu Boga Żywego, przychodzimy dzisiaj do Ciebie, aby zatrzymać się przed Twoim obliczem i zapytać się na początku o to, kim jesteś Ty, który powołałeś każdego z nas do życia; kim jesteś Ty, który dałeś nam rozum, byśmy Cię mogli lepiej poznawać, oraz wolną wolę, byśmy nie byli niewolnikami, ale mogli odkrywać Twoją odwieczną miłość. Jakże nam, Panie, zaufałeś, nie czyniąc z nas marionetek, zaprogramowanych tylko na określony cel, lecz dając nam możliwość wyboru między dobrem a złem. Jakże nas ukochałeś, przychodząc na świat i stając się jednym z nas, podnosząc tym samym nas do godności nadprzyrodzonej.
Pieśń
Panie Jezu, pragniemy sobie ciągle przypominać o Twojej miłości do nas: o tym, że chcesz przywrócić nam prawdziwe serce, zranione grzechem pierworodnym; o tym, że nie odrzucasz nas, chociaż niekiedy zapominamy o wzbudzaniu miłości do drugiego człowieka oraz o przezwyciężaniu własnych słabości i podążaniu Twoimi ścieżkami.
W ciszy zadumy adoracyjnej pragniemy teraz szukać Ciebie, poznawać Cię jako osobę, która żyje i działa pośród nas przez ludzi, wydarzenia oraz znaki codziennego życia. Panie Jezu, otwórz nasze oczy, byśmy mogli Cię znaleźć i pokochać z całego serca.
Panie Jezu Chryste, pragniemy, aby serca nasze były Twoimi domami, w których zawsze będziesz obecny. Dlatego za Psalmistą każdy z nas powtarza:
„Boże, Ciebie szukam;
Ciebie pragnie moja dusza, za Tobą tęskni moje ciało,
Jak ziemia zeschła, spragniona, bez wody.
W świątyni wpatruję się w Ciebie, bym ujrzał Twą potęgę i chwałę.
Skoro łaska Twoja lepsza jest od życia, moje wargi będą Cię sławić.
Do Ciebie lgnie moja dusza, prawica Twoja mnie wspiera” (Ps 63,2-4.9).
Panie, pragniemy „poznawać Ciebie, słuchać Twojego słowa, rozważać Twoje czynności, aby upodobnić się do Ciebie. Każde Twe słowo, Panie, każdy Twój przykład jest jakby promieniem światła padającym z nieba, by oświecać każdego z nas i udzielać nam życia” (Chevier A). Dodawaj nam, Panie, sił abyśmy idąc za Tobą, szli z odwagą pokonując trudności, bóle i cierpienia. Ucz nas, Panie, Twej drogi, prowadź każdego z nas drogą prostą.
Chryste, przed Twoim obliczem pragniemy powierzyć Ci problemy rozeznania naszego życiowego powołania, szukamy sensu naszego życia. Tobie chcemy oddać naszą młodość: czas buntu i zachwytu, czas poszukiwania i odnajdywania, czas upadku autorytetów i czas wzrostu ich znaczenia, czas błądzenia i czas odnajdywania dróg prowadzących do Ciebie, do siebie i do innych ludzi.
Panie Jezu, do swoich uczniów powiedziałeś: „Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie” (Łk 10,23). I my, Panie, jesteśmy szczęśliwi, gdy spotykamy się z Tobą, obecnym w Najświętszym Sakramencie i adorujemy Cię. Wiemy, że prawdziwe szczęście jest tylko wtedy, gdy jesteśmy blisko Ciebie. Dlatego dziękujemy Ci, Panie, za Twą obecność wśród nas i za wszelkie dobro, jakie dzięki Tobie staje się naszym udziałem.
Będziemy powtarzać: DZIĘKI CI, PANIE
Þ Za dar Eucharystii, którym nas umacniasz na ścieżkach naszego życia...
Þ Za Twoje słowa, które kierujesz do nas na kartach Ewangelii...
Þ Za dar życia, zdrowia i wszelkie dobro, którego doświadczamy od Ciebie...
Þ Za przyjaciół, znajomych z którymi spotykamy się na ulicy oraz w życiu osobistym...
Þ Za pomoc w przezwyciężaniu trudności, z którymi borykamy się w naszym życiu...
Panie Jezu, z miłością patrzymy na Ciebie, obecnego w Najświętszym Sakramencie - i rzeczywiście szczęśliwe są nasze oczy, które widzą to, co widzą. „W tej Najświętszej Eucharystii jesteś cały prawdziwie żywy. Tak prawdziwie, jak byłeś nim w domu Świętej Rodziny w Nazarecie, w domu Magdaleny w Betanii, jak byłeś wśród swoich Apostołów. Spraw, abyśmy nigdy nie zapominali o Twojej obecności w świętej Eucharystii, ani na chwilę, w tym czasie, który pozwalasz nam spędzić z Tobą” (Foucauld Ch. de).
Panie, uwielbiamy Cię za Twą obecność i nieskończoną miłość do nas, młodych ludzi, których powołujesz do kroczenia za Tobą i odpowiadania na Twoją miłość.
Będziemy powtarzać UWIELBIAMY CIĘ, JEZU CHRYSTE
Þ Za to, że uobecniasz się podczas każdej Mszy świętej...
Þ Za to, że przyjąłeś naszą człowieczą naturę, wystawiając się na naszą ludzką nędzę...
Þ Za Twą nie skończoną miłość do nas, posuniętą aż do śmierci krzyżowej...
Þ Za to, że każdemu z nas wyznaczasz osobisty plan zbawienia...
Þ Za to, że każdemu z nas dałeś życiowe powołanie, przez którego wierne wypełnienie możemy odpowiadać na Twoją miłość...
Panie, wraz z Psalmistą wyrażamy naszą wdzięczność Tobie, wołając:
„O Panie, nasz Boże, jak przedziwne Twe imię po wszystkiej ziemi!
Tyś swój majestat wyniósł nad niebiosa.
Sprawiłeś, że nawet usta dzieci i niemowląt oddają Ci chwałę.
Gdy patrzę na Twe niebo, dzieło Twych palców,
Księżyc i gwiazdy, któreś Ty utwierdził: czym jest człowiek, że o nim pamiętasz,
I czym – syn człowieczy, że się nim zajmujesz?
Uczyniłeś go niewiele mniejszym od istot niebieskich,
Chwałą i czcią go uwieńczyłeś.
Obdarzyłeś go władzą nad dziełami rąk Twoich;
Złożyłeś wszystko pod jego stopy:
Owce i bydło wszelkie, a nadto i polne stada,
Ptactwo powietrzne oraz ryby morskie, wszystko, co szlaki mórz przemierza.
O Panie, nasz Panie, jak przedziwne Twe imię po wszystkiej ziemi!” (Ps 8,2-10).
Panie Jezu, kończy się czas przebywania z Tobą, ale nie kończy się czas Twojej obecności w naszym codziennym życiu. Prosimy Cię, byś nim kierował, byś pokazywał nam, że tylko Ty jesteś „drogą i prawdą i życiem” (J 14,6). Pomóż nam przejść bezpiecznie przez naszą młodość.
Panie! Napełniaj nasze serca radością i pokojem. Prowadź nas Twoimi ścieżkami, pomagaj odkrywać Twoją wolę. Spraw, abyśmy zawsze mogli cieszyć się Twoim prawdziwym szczęściem.
2
ludwika77