Stawarz M. - Jak zmienić życie przez podpis.doc

(170 KB) Pobierz
P



Małgorzata Stawarz   -   Jak zmienić życie przez podpis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JAK ZMIENIĆ ŻYCIE

PRZEZ PODPIS

 


Podpis jest bardzo osobistym śladem naszego myślenia, a nie tylko istnienia. Posiada konkretny kształt, a ten jest związany z naszą wewnętrzną energią myśli. Energia ta jest wyrażona w drganiu ręki, a to drganie jest skutkiem nagromadzonych i utrwalonych w umyśle wibracji.

Cechy, które w nim odnajdujemy, są śladami fizycznymi i duchowymi. Dla człowieka fizyczny ślad ma jakby mniejsze znaczenie niż ślad duchowy. Nie interesuje nas sam fakt złożenia podpisu, ale przyczyna. To ona, wynikając z poziomu funkcjonowania naszego ducha, daje w ostatecznym rozrachunku także istniejący kształt w ściśle określonym miejscu i ściśle określonej sprawie.

Kiedy składamy swój podpis, mózg uruchamia fizyczne czynności w oparciu o przeanalizowane dane płynące z umysłu. Tak więc podpis wyraża także naszą umysłowość, a jako ślad ma moc uruchamiania wielu mechanizmów działania będących skutkami.

Każda z liter, zawarta w naszych danych personalnych, powoduje uruchomienie specjalnego kanału, który wiąże nasz mózg z umysłem, czyli naszą fizyczną i duchową formą istnienia. Przez podpis uruchamiamy działanie kanałów, które nam odpowiadają. Nasz sposób myślenia, jest więc zależny od naszej samoidentyfikacji. Tak więc, dzięki podpisowi możemy dokonywać w sobie dość poważnych zmian. Może on umacniać nasze cechy lub je niszczyć, czy tłumić.

Kształt, który z pozoru wydaje się przypadkowym, nigdy takim nie jest. Jest taki, na jaki nas stać energetycznie, czyli i fizycznie i duchowo.

W podpisie odnajdujemy informacje o celach działania, sposobie prezentacji, celach duchowych, problemach z łączeniem pewnych cech, o tym, co już jest mocno dopasowane i nad czym dopiero pracujemy.

Konfrontowanie treści z cechami zakładanego autora tekstu, jest bardzo skutecznym systemem ochrony interesów, a bywa, że jedynie dostępnym w pewnych warunkach. Wiele firm dokonuje takim sposobem porównania i rozpoznawania ofert oraz partnerów. Zmiany wielkości i kształtu liter, ujawniają przecież tak preferencje i aspiracje jak również lęki i słabości.

 

Każda litera odpowiada za inną naszą cechę.

 

Powiązanie kilku cech energetycznych daje w efekcie predyspozycje umysłu do konkretnych zadań czy kontaktów z właściwymi osobami. Eliminując lub wprowadzając litery do podpisu sami kształtujemy układ cech, a w ten sposób kreujemy własny los. Źle dobrany zestaw energii liter w podpisie, niszczy układy partnerskie, zdrowie, karierę albo wpędza w biedę.

Podpis sam w sobie ujawnia cele, do jakich zmierza jego właściciel, bez względu na to, czy jest on świadomy tego czy nie. Jest energią popychającą nas w określonym kierunku.

Wszelkie zmiany w podpisie powinny mieć świadomie obrany cel, bowiem za powstające skutki i tak sami ponosimy konsekwencje.

Do osiągnięcia powodzenia potrzebne jest zharmonizowanie cech, a nie ich wybiórczość. Nowa kreacja musi stać się prawdą o nas i w nas. Inaczej będziemy zmagać się z własną kreacją, rozczarowaniami i dalszymi wymaganiami jakie postawi wizerunek.

Trzeba pamiętać, że wraz z ćwiczeniami nowego podpisu, następuje stopniowe przyzwyczajenie, dlatego zasadnicza zmiana jego kształtu nie może być chwilowym kaprysem. Wraz ze zmianą podpisu należy dokonywać sukcesywnie zmiany całego wizerunku. On również musi pomóc nam w harmonijnym budowaniu życia.

Siedząc nad kartką papieru i ćwicząc nowy podpis rozsądnie jest pamiętać o wprowadzeniu kompleksowych, a nie cząstkowych zmian. Pamiętać po to, by nasze marzenia o tym, kim chcemy być, były realne. Zmian w podpisie można dokonywać także dla poprawy oraz ochrony zdrowia.

 

Działanie podpisu zaczyna się dopiero z chwilą, gdy przestaje on sprawdzać trudność, a ten problem zawsze powstaje w początkowym okresie po zmianie podpisu.

 

Podpis pełnym imieniem i nazwiskiem

  1. Jeśli dana osoba pisze swoje imię i nazwisko „pismem wyrobionym”, świadczy to o tym, że w ten właśnie sposób podpisuje się dość często lub nawet stale. „Wyrobiony podpis” można poznać po charakterystycznym przekłamaniu pisowni liter. Nie zawsze jest tak czytelny, jak sądzi jego właściciel. Doskonale nadaje się do analizy pod kątem cech przekłamanych liter i skutków jakie niesie. Spełnia warunki „Królewskiego podpisu” i świadczy o szerokim polu zainteresowań i kontynuacji rozwoju osoby. Jest to najlepsza forma podpisu, bo dająca możliwość użycia liter zawartych w danych personalnych oraz dokonywania niezbędnych modyfikacji, bez burzenia wewnętrznej harmonii myśli.

2.      Jeśli podpis wygląda na niedopracowany, wręcz niepewny i sprawiający wyraźną trudność w trakcie pisania, oznacza to, że dana osoba użyła go raczej z przymusu (jakiegoś formalnego nakazu). Niedopracowany podpis ujawnia cechy niewypracowane i zdarza się ludziom zajmującym wysokie stanowiska oraz ludziom, którzy rzadko się podpisują. Jest najczęściej spotykany u ludzi, którzy bardzo ograniczają pole swojego działania i zainteresowań, będąc przy tym gorzej wykształconymi lub nie umiejącymi korzystać ze swej wiedzy. Można go również interpretować jako wyraz braku rozwoju osobistego.

 

Parafka

To rodzaj podpisu o bardzo dużym skrócie. Przyczyną stawiania parafki jest zwykle brak miejsca np. dokumenty.

Parafka zwykle zawiera jedną lub dwie litery. Mogą one być właściwie nieczytelne. W chwili podpisu następuje dokonanie wyboru tego, co najistotniejsze i stanowi znak rozpoznawczy w najtrudniejszych okolicznościach. Dostarcza więc także sporo informacji o najsilniejszych cechach, a szczególnie o tej, która zdecydowanie przewyższa inne, silne cechy.

Jeśli szukamy np. do pracy kogoś, o szczególnie wyróżniających się cechach, to do analizy najlepiej używać właśnie parafki. Z pewnością bez trudu odszukamy osobę, mającą cechę jakiej potrzebujemy.

Postawienie parafki bez uzasadnienia np. brakiem miejsca, świadczy niekorzystnie o danej osobie. Zachodzi obawa o to, że jej właściciel nie tylko nie zapoznał się z treścią, którą podpisał, ale też ujawnia ignorancję wobec dokumentu, sprawy lub osoby i chce jak najszybciej pozbyć się sprawy. Nieuzasadnione użycie parafki jest także wyrazem braku kultury i lekceważenia, szczególnie w prywatnej korespondencji.

Jeśli stałym podpisem danej osoby jest tak krótki podpis, że można go uznać właściwie jako parafkę, należy wówczas przypuszczać, ze mamy do czynienia z osobą niezwykle skupioną na konkretnie wybranym celu działania i wszystko inne nie ma znaczenia. Życie osobiste tej osoby jest bardzo ubogie, jakby „wyjałowione” z innych wartości. Może to być osoba nie dostrzegająca niczego, co się wokół niej dzieje, co czują inne osoby, nastawiona egoistycznie, myśląca wyłącznie o swoich sprawach i celu do jakiego w danym okresie podąża.

Uzasadnione użycie parafki świadczy o dużej elastyczności badanej osoby i szacunku do siebie oraz wobec innych.

Ocena tego, czy użycie parafki jest lub nie jest uzasadnione leży w zasadach współżycia między ludźmi oraz okoliczności podpisu.

 

Podpis nieczytelny

Taki rodzaj podpisu jest najczęściej wykreowany i nie ma wiele wspólnego z literami imienia lub nazwiska danej osoby. Trudno stwierdzić, że dotyczy konkretnej osoby bez wcześniejszej informacji kogo reprezentuje. Eksponuje zwykle takie cechy i pragnienia, które są skrzętnie ukrywane, by nikt nie zakłócał spokoju danej osoby w dążeniu do celu, jaki sobie wytycza.

Ten rodzaj podpisów zdarza się u osób pragnących iść w życiu „własną ścieżką”, nawet wbrew swej przeszłości oraz obecnych w jej życiu ludzi. Takie osoby mają tendencję do mówienia o przeszłości w sposób skrajnie pozytywny lub negatywny, o ile w ogóle to robią. Pewien rozdział swojego życia z pewnością chcą na zawsze odciąć, zamknąć.

Nieczytelność podpisu jest w zasadzie próbą ukrycia czegoś na temat życia, środowiska lub marzeń. Dowodzi to także ulegania silniejszym frustracjom, jakie dana osoba przeżywa, nawet jeśli nauczy się je skutecznie maskować. Jest to też dowodem tendencji do „zamykania się” przed innymi ludźmi. Może być także sygnałem dla najbliższych ludzi, że nie będzie łatwo poznać prawdziwe zamiary, potrzeby, a zwłaszcza lęki autora takiego podpisu. Stosują go ludzie z wyższymi aspiracjami niż ich środowisko, zwłaszcza rodzina w jakiej żyją. Najczęściej też nie mają zbyt dogodnych warunków do radykalnego wyrwania się z pewnych ram życia, czy poziomu.

Jeśli odszyfrujemy taki podpis odkryjemy główne marzenia, ale też lęki oraz motywacje działania.

Analiza nieczytelnego podpisu jest najcenniejsza w ochronie interesów, tak dla posiadacza takiego podpisu jak też innych osób. Za nieczytelnym podpisem ukryte jest bardzo dużo i nawet sam jego autor nie ma dostępu do samego siebie i często nie umie siebie zrozumieć. Bywa osamotniony i źle rozumiany przez innych. Nawet jeśli osiąga co zamierza, to jego sukcesy są w efekcie samotnością. Nikt z nim nie przeżywa radości. Musi więc udawać szczęście i „stwarzać” je sobie dla pokazania innym tego, czego w rzeczywistości pragnie nadal.

 

Podpis skrócony

Osoby podpisujące się czytelnie, ale skrótem żyją w znacznie bardziej realnym świecie i mocniej stąpają po ziemi niż właściciele podpisu nieczytelnego. Nie odcinają się także od swojej przeszłości, lecz wybierają z niej to, co dla nich jest ważne w danym czasie. Wizerunek podpisu nie ma charakteru wydumanego i jest najczęściej to podpis intuicyjny. Sugeruje też, że dana osoba żyje w zgodzie z naturą, potrafi wsłuchiwać się w swoją intuicję, działa spontanicznie, niewiele ukrywa i umie wykorzystać majątek doświadczeń swoich przodków.

Ten rodzaj podpisu jest spotykany u ludzi, którzy są w życiu zawodowym bardzo dynamiczni, odważni, pewni siebie i przy tym elastyczni na tyle, by wznosić na wyższy poziom mentalny, duchowy i materialny siebie oraz bliskich.

Skrócony lecz czytelny podpis zawiera zwykle litery z imienia i nazwiska, wybrane według preferencji danej osoby. Nie zamierza ona pozostawać nieodgadnioną, ani popisywać się swoją wyższością nad innymi. Częściej również jest gotowa do szczerych rozmów, ustępstw i negocjacji. Dokonuje co prawda wyboru cech, ale ten wybór jest koniecznością życiową, nie zaś manierą czy oszustwem. Osoby te najczęściej też używają pełnego podpisu i wiedzą kiedy powinny użyć parafki.

Jeżeli tego rodzaju podpis zawiera samo nazwisko, to dana osoba umie korzystać z przeszłości oraz doświadczeń wielu wcześniejszych pokoleń. Natomiast podpis samym imieniem wskazuje wyeksponowanie teraźniejszości i aktualnej chwili.

Połączenie imienia i nazwiska jest zarazem połączeniem przeszłości z teraźniejszością z myślą o przyszłości. Daje więcej możliwości osiągnięcia zamierzonego celu.

 

Podpis niewyrobiony i skrócony świadczy o początkach dokonywania wyborów życiowych. Może on ulec najszybszym i największym zmianom. Należy zakładać, że nastąpią
one niebawem. Wiek autora nie ma tu większego znaczenia, choć jest wskazówką w ocenie możliwości czasowych w realizacji planów. Gdy dotyczy dziecka, jest raczej pewne, że pójdzie ono własną drogą życiową i już rozpoczęło ono proces poszukiwania sposobów pokonania stojących przed nim trudności. W przypadku osoby dorosłej przeszkodą w realizacji marzeń będzie umykający czas, ograniczający szansę osiągnięcia życiowego celu. Przeszkodą jest również środowisko – miało ono przecież wpływ na opóźnienie w realizacji planów i z pewnością wciąż jest hamujące w wielu zakresach.

 

Wygląd podpisu

Pierwsze litery nazwiska i imienia pisane z dużej litery – podświadoma duma z dokonań mentalnych rodu.

Pierwsze litery nazwiska i imienia pisane z małej litery – dowodzi fałszywej i nieuzasadnionej skromności. Jest to rodzaj gry w prezentacji samego siebie.

 

Pierwsza litera imienia i nazwiska wskazuje cechę, której nie należy i nie ma powodu ukrywać. Są to cechy pozytywne. Powinny być ujęte jako duże nawet przy stawianiu parafki! Daje to właścicielowi taki rodzaj siły, na którym może śmiało polegać i nie dozna rozczarowania. Wielkość tej litery świadczy o poziomie dumy z posiadanych więzi.

 

Litery nieproporcjonalnie małe lub duże w podpisie poza pierwszą literą należy poddać szczegółowej analizie. Mówią one o tym, że wibracja związana z daną literą napisana w powiększonej wielkości jest silniej działającą, natomiast litery zbyt małe, jakby zanikające na tle całości – dowodzą niepewności cechy, nawet jeśli dana osoba dysponuje potencjałem energii, ukrytym w danych personalnych. Po prostu nie potrafi z tej energii korzystać, i z pewnością wiele jej osobistych problemów wynika właśnie z tej przyczyny.

 

                                                 mal                                                                               mal             

powiększenie litery                                                        pomniejszenie litery

             

Wyrównanie wielkości liter w podpisie należy do trudnych zadań w zmianie podpisu. Jednak właśnie tego należy dokonać, aby uruchomić siły w nas drzemiące i niewykorzystywane.

 

 

KSZTAŁT LITER

 

Ostre kształty wyrażają surowość, zdyscyplinowanie, upór, uodpornienie, zawziętość, waleczność i odwagę. Tak pisząca osoba może nie tylko skutecznie się bronić, ale także atakować bez pardonu, nauczona pokonywania trudności, ale i nieustającej walki o wszystko.

Osoba pisząca w ten sposób jest także narażona na szybsze wyniszczenie chorobami, wynikającymi z wiecznej czujności przed mogącymi powstać wobec niej atakami, a czasem nawet wrogością lub podejrzliwością wobec spraw i ludzi. Wynika to zapewne z przykrych doświadczeń życiowych. Woli więc zdecydowanie liczyć na siebie, a ostry kształt przedstawia twarde cechy charakteru, jakie musiała w sobie rozwinąć, czasem wbrew sobie.

 

Łagodne kształty wyrażają łagodność cech charakteru, ale również brak zbyt ciężkich doświadczeń, zmuszających daną osobę do nieustannej walki, obrony czy ataku. Jest ona ustawiona pokojowo, potrafi wyrazić to, co czuje, nie obawia się ośmieszenia ani przegranej. Jej zdrowie jest znacznie mniej narażone na pułapki związane z systemem odbioru i reakcji na świat. Umie sobie radzić z chorobami i nie tylko szuka lecz i znajduje dla siebie pomoc.

Zarówno zdrowie jak i wewnętrzny spokój osoba ta zawdzięcza głównie natychmiastowemu odreagowaniu napięć i wyrzuceniu z siebie nagromadzonych emocji. Chętnie korzysta z pomocy innych, a nawet potrafi ją w pewien sposób wymusić. Uważa, że wzajemna pomoc jest obowiązkiem drugiego człowieka lecz sama rzadziej angażuje się w cudze problemy. Z zasady unika walki, a jeśli już do niej przystępuje to w takiej formie, aby jak najmniej narazić samą siebie, a w razie komplikacji łatwo się wycofać na dalszy plan.

Falowanie linii podpisu nie jest stałe, więc na tej podstawie można określić rodzaj bieżących problemów danej osoby. Kolejne litery są pisane raz wyżej, raz niżej. Jest to zależne od aktualnego samopoczucia, okoliczności i stabilności cech ukrytych za literami czy cyframi zastosowanymi w podpisie.

 

Duże falowanie linii liter podpisu świadczy o dużej wrażliwości oraz nieprzystosowaniu do zmiennych warunków czy okoliczności działania. Posiadacz takiego podpisu ma tak naprawdę więcej możliwości niż wykorzystuje. Na podstawie liter można precyzyjnie określić rodzaj i przyczynę problemu.

Wyrównanie linii podpisu przynosi w efekcie zdolność zapanowania nad problemami i własną chwiejnością w myśleniu oraz reagowaniu.

 

Litery wznoszące się sugerują ostatnio zaistniałe sukcesy badanej osoby oraz nadzieje jakimi aktualnie kieruje się i na jakich skupia swoją uwagę.

a

a

m   l                                                                                                      m   l                                         

      podniesienie litery                                                               opadanie litery    

 

Litery opadające mówią o rozczarowaniach w danym zakresie oraz przyczynach negatywnych myśli, niepewności lub degradacji we własnym odczuciu autora podpisu.

 

Rozdzielanie kolejnych liter w podpisie – można się domyślać, że każda przerwa w zapisie imienia czy nazwiska jest sygnałem jakiegoś problemu. W miejscu, gdzie taka przerwa występuje mamy po obu stronach dwie litery o określonej wibracji i znaczeniu.

 

m / al

rozdzielony zapis liter

 

Bardzo często życiowe kłopoty wynikają z obaw przed łącznym wykorzystaniem kilku cech jednocześnie. Oznacza to kłopoty z podejmowaniem decyzji w określonej sprawie. W tym przypadku nie jest problemem brak określonej cechy, ale trudność łączenia kilku jednocześnie.

 

Podpis, w którym każda litera jest oderwana od sąsiadującej, jest wskazówką niepokojącą. Oznacza tendencję do rozpadu osobowości czego przyczyną jest chęć bycia doskonałym w zbyt wielu dziedzinach i zakresach życia. Stawianie sobie zbyt wysokich wymagań i niedopuszczanie do siebie myśli o braku perfekcji, jest bardzo uciążliwe dla otoczenia.

 

Przyjrzyj się podpisowi uważniej i zapisz z boku litery, jakie są w nim naprawdę, a nie te które powinny być. Litery te mogą tworzyć najróżniejsze kombinacje, zamieniając się nawet w cyfry. W jednej literze może znajdować się kilka liter jednocześnie. To normalne.

Podkreśl litery, które uległy zmianie w stosunku do danych personalnych. Dzięki temu wyszuka się litery lub cyfry, które przybyły lub ubyły. Ukazuje to, co się w życiu modyfikuje, czyli na co zwraca się więcej uwagi.

W przypadku, gdy te same litery są różnie pisane, należy brać pod uwagę ile razy więcej są napisane w konkretny sposób.

 

 

 

 

 

 

Wibracja 1 dotycząca liter A J S

 

Powiększenie liter                            wzrost wiary w siebie, siły, aspiracji, odwagi, bojowości, pomy-
                            słowości, dążenie do zmian

 

Pomniejszenie liter                                          spadek sił, odporności, wycofanie, uczucie przegranej, brak
                            pomysłów, brak odwagi

 

Podniesienie litery                                          nadzieje na sukces, chęć wywyższenia, gotowość do ataku na
                            problemy i walki o siebie

 

Opadanie litery                                          chwilowa utrata sił, rezygnacja z planów, ustępstwa wobec
                            innych, konieczność podporządkowania warunkom życia lub
                            pewnym ludziom.

 

Eliminacja litery                                              wyrzeczenie samego siebie, własnego honoru, ambicji, planów.

 

Wprowadzenie litery                 rozpoczęcie planowania, wzrost poczucia pewności wybranej
                                                                                    drogi lub pomysłu, odwaga w decyzjach, odzyskanie sił.

 

Ostrość litery                                                        brak elastyczności, nieustępliwość, egoizm, pewność siebie,
                                          nieliczenie się z innymi.

 

Łagodność litery              ...

Zgłoś jeśli naruszono regulamin