!opis książki.txt

(2 KB) Pobierz
Tytuł: Komórka
Autor: Stephen King
Tytuł oryginalny: Cell
Język oryginalny: angielski
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: horror
Forma: powieć
Rok pierwszego wydania: 2006
Rok pierwszego wydania polskiego: 2007
Wydanie ksišżki nagrywanej: Wydawnictwo Albatros
Miejsce i rok wydania: Warszawa, 2008
Tłumacz: Zbigniew Królicki

Rodzaj: audioksišżka
Wersja językowa: polska
Treć: pełna
Nagranie: Albatros audiobook
Rok nagrania: 2008
Czyta: Zbigniew Zapasiewicz
Czas trwania: ~14 godz. 34 min.
Rozmiar: ~400 MB (88 plików)
Format: MP3 (KBPS:64, KHZ:44, mono)
ródło: CD-MP3 (Compact Disc)

Opis ksišżki:
Zjawisko nazwane póniej Pulsem rozpoczęło się pierwszego padziernika o godzinie 15:03 czasu wschodnioamerykańskiego. Tego dnia telefony komórkowe zaczęły przesyłać dziwny sygnał, który zamieniał ludzi w rozwcieczone bestie. Cywilizację ogarnšł całkowity chaos... 

Młody rysownik Clay Riddell ma powody do zadowolenia. Przed chwilš podpisał lukratywny kontrakt wydawniczy. Uczcił ten radosny fakt zakupem prezentu dla żony. Wracajšc ze spotkania, jest wiadkiem budzšcych grozę wydarzeń. Elegancko ubrana kobieta i dwie nastolatki wpadajš w krwiożerczy szał. Nie tylko one. Ulice zapełniajš się bełkoczšcymi ludmi, przechodnie bez powodu rzucajš się na siebie, z nieba spadajš samoloty. Szaleństwo ogarnia każdego, kto odebrał telefon komórkowy. Tajemniczy sygnał, póniej nazwany Pulsem, nie niszczy aparatów, ale wyzwala agresywne, destrukcyjne skłonnoci. wiat ogarnia chaos; zaczyna się bezlitosna walka o przeżycie. 

Syn Riddella i jego żona sš w domu, z dala od Bostonu. Clay musi do nich dotrzeć, nim Johnny użyje komórki, którš otrzymał na dwunaste urodziny. Pieszo, bo komunikacja już nie istnieje. Na będšcych w podobnej sytuacji wędrowców czyhajš zombi, ofiary Pulsu, zabijajšc nielicznych, którzy pozostali normalni. Jedynym bezpiecznym miejscem jest centrum stanu Maine, obszar znajdujšcy się poza zasięgiem telefonii komórkowej. Ostatnia enklawa ludzkoci, czy przemylnie skonstruowana pułapka?
Zgłoś jeśli naruszono regulamin