!opis książki.txt

(2 KB) Pobierz
Tytuł: Twierdza szyfrów
Autor: Bogusław Wołoszański
Język oryginalny: polski
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: literatura faktu
Forma: powieć
Rok pierwszego wydania: 2004
Cykl: Jan Tarnowski ps. Martin Jorg (tom: 1)

Rodzaj: audioksišżka
Wersja językowa: polska
Treć: pełna
Nagranie: Wydawnictwo Sensacje XX Wieku
Rok nagrania: 2007
Czyta: Bogusław Wołoszański, Piotr Krukowski i Milena Lisiecka
Czas trwania: ~10 godz. 20 min.
Rozmiar: ~568 MB (30 plików)
Format: MP3 (KBPS:128, KHZ:44, stereo)

Opis ksišżki:
Akcja ksišżki rozgrywa się pod koniec II wojny wiatowej - Jest styczeń 1945 roku. Z orodka kryptologicznego, jaki Niemcy założyli w Jeleniej Górze, przenoszšc tam tajny oddział Pers "Z" z bombardowanego Berlina, młody naukowiec Hugo Jörg zostaje oddelegowany do zamku Czocha, miejsca osłoniętego największš tajemnicš. Jak mówi profesor Schauffler, szef orodka : "Pers"Z" ma jšdro tak tajne, że nawet on wszystkiego nie wie". W zamku Niemcy umiecili zespół naukowców i urzšdzenie, które potrafi odczytywać radzieckie szyfry tzw. jednorazowe. Stało się to możliwe w wyniku nagminnego nie przestrzegania przez radzieckich szyfrantów w okresie wielkich klęsk przełomu lat 1941/42 podstawowej zasady jednorazowego użycia tych szyfrów. Niemcy uzyskujš dostęp do największych tajemnic. Radziecki wywiad podejmuje próby zdobycia tego urzšdzenia. Do wycigu włšcza się wywiad aliancki, którego zespół, Target Intelligence Committee (TICOM), dowodzony przez komandora Howarda Compaigne'a dociera do zamku, dzięki pomocy ?Jörga. Jednakże nad sytuacjš panuje szef ochrony tej najtajniejszej placówki SS-Obersturmbannführer Globcke. Czy on, wykorzystujšc uczucia i słaboci swoich przeciwników, wygra? 
Akcja powieci, oparta na faktach, rozgrywa się: 
- w Nowym Jorku, gdzie działajš radzieccy szpiedzy wkradajšcy atomowe tajemnice, korzystajšc z naiwnoci naukowców zatrudnionych w Las Alamos, 
- w Paryżu, skšd wyrusza misja TICOM, 
- w zamku Czocha, 
- w tajemniczym podziemnym kompleksie "Riese" w Górach Sowich", którego częciš sš lochy zamku Ksišż. Tam też pozostaje ukryta największa tajemnica drugiej wojny wiatowej.
Zgłoś jeśli naruszono regulamin