Dieta biblijna.doc

(38 KB) Pobierz
Dieta biblijna

Dieta biblijna

Niecodzienna kuracja pozwoli ci zrzucić aż 10 kilogramów. Wystarczy, że przez 40 dni będziesz się stosować do wskazówek Jordana Rubina, amerykańskiego znawcy medycyny naturalnej.

 

Zasady diety

Trwa: 40 dni.
Odchudza: ok. 10 kg.

Można ją stosować: dowolnie długo (za wyjątkiem fazy pierwszej), nawet przez całe życie.
Polecana: osobom, które chcą zgubić nadmiar kilogramów i zadbać o zdrowie.
szczególnie bogata: magnez, potas, antyoksydanty, białko, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, błonnik pokarmowy.

Na czym polega
Dieta biblijna trwa 40 dni i składa się z trzech dwutygodniowych faz. Pierwsza oczyszcza ciało i stabilizuje poziom cukru we krwi, kolejne rozprawiają się z chorobami i niepotrzebnymi kilogramami. Wszystko według wskazówek z Biblii, zawartych w polskiej wersji książki "Dieta Stwórcy". W pierwszej fazie możesz jeść zielone warzywa, mięso i ryby, ale unikasz ziaren zbóż, roślin strączkowych i słodkich owoców. W kolejnych dwóch tygodniach włączasz ziarna zbóż. W ostatniej jesz wszystko, łącznie ze słodkimi owocami, ale raz w tygodniu pościsz, pijąc tylko wodę i świeże soki z warzyw. Posiłki starasz się jeść bez pośpiechu, regularnie co 4 godziny, nie licząc kalorii. Jako naturalny sposób wspomagający walkę z nadwagą autor poleca modlitwę, praktyki medytacyjne i aromatoterapię.

 

Przykład jadłospisu 3. fazy

·         Śniadanie: Orzechy z serkiem i miodem (6 porcji): 2 szklanki świeżego twarogu, np. ricotty, szczypta mielonego cynamonu, 2 łyżki miodu, szczypta gałki muszkatołowej, łyżka pokruszonych orzechów włoskich, posiekana gałązka mięty.

Wymieszaj składniki na pastę do chleba lub do napełnienia liści cykorii.

·         II śniadanie: Sałatka z oliwek i mandarynki (12 porcji): 4 drobno posiekane ząbki czosnku, 1/3 filiżanki oliwy z oliwek, liście endywii, cykorii lub kapusty włoskiej, 1/2 szklanki bulionu z kurczaka, 1/2 łyżki pokrojonych oliwek, 2 łyżki kaparów, połówki migdałów, 10 klementynek, 100 g rozdrobnionego sera koziego

Na oliwie zrumień czosnek i dodaj kawałki sałat lub kapusty. Podduś i wlej bulion. Dodaj kapary i oliwki. Gotuj na małym ogniu ok. 15 minut, mieszając. Obierz mandarynki i podziel je na cząstki. Ułóż je na brzegu półmiska, na środek wyłóż duszone sałaty posypane migdałami. Całość posyp pokruszonym serem.

·         Obiad: Pstrąg po śródziemnomorsku (4 porcje): 4 filety z pstrąga, 1/2 szklanki masła roztopionego, pieprz cytrynowy, duży pomidor, szklanka świeżych liści bazylii, 4 gałązki świeżego oregano, 1/2 szklanki sera feta rozdrobnionego, szklanka orzeszków piniowych, dymki pokrojone w talarki.

Rozgrzej piekarnik do 180°C. W brytfance ułóż filety, natarte pieprzem cytrynowym i masłem. W każdym umieść plastry pomidora, kilka liści bazylii i oregano oraz fetę. Zepnij wykałaczką. Posyp orzechami i cebulką. Piecz do godziny.

·         Podwieczorek: Asbusa – egipskie ciasteczka (16 porcji): 2 i 1/2 szklanki cukru, 2 szklanki kaszy manny, kostka masła, 1/2 l jogurtu naturalnego, woda, połówki migdałów

Rozgrzej piekarnik do 250°C. Wymieszaj w misce kaszkę i cukier, dodaj masło. Zlep składniki ręką. Wlej jogurt i ugniataj ciasto, aż będzie gładkie (możesz dodać wody). Włóż do brytfanki, ułóż na wierzchu migdały i upiecz na złoty kolor.

Kolacja: Zupa z soczewicy i szpinaku (6 porcji): 2 szklanki brązowej soczewicy, 2 liście laurowe, 4 szklanki wody, 1/2 szklanki oliwy z oliwek, duża cebula, 2 ząbki czosnku, 1/2 kg świeżego szpinaku, łyżeczka kminku, po 2 łyżki świeżej kolendry i soku z cytryny, sól i pieprz do smaku, 2 łyżeczki octu jabłkowego. Ugotuj soczewicę z liściem laurowym do miękkości. Na patelni zrumień posiekane cebulę i czosnek, przełóż do zupy. Dodaj posiekany szpinak, przyprawy, sok. Gotuj, mieszając ok. 20 minut. Przypraw octem.

Zalecane

·         Ziarna nieprzetworzone: jęczmień, kukurydza, proso, owies, ryż, żyto, pszenica.

·         Nasiona: słonecznik, sezam, len, dynia.

·         Rośliny strączkowe: soja, soczewica, groch, orzeszki ziemne, fasola.

·         Warzywa: papryka, ogórki, bakłażan, fasola szparagowa, dynia, pomidory.

·         Owoce: cytrusy, wszystkie słodkie, figi, daktyle.

·         Orzechy: brazylijskie, nerkowca, pekan, włoskie, migdały.

·         Pozostałe warzywa: buraki, brukselka, kapusta, karczochy, brokuł, kalafior, marchew, buraki, ziemniaki, rzepa.

·         Wołowina i drób – gotowane lub pieczone. Są źródłem najbardziej wartościowego białka.

·         Ryby dziko żyjące – np. łosoś, śledź, dorsz, halibut, makrela, pstrąg.

·         Tłuszcze: oliwa z oliwek extra vergin, tłoczony na zimno olej lniany lub rzepakowy.

·         Nabiał i jajka: kefir, jogurt, maślanka.

·         Uwaga: wybieraj produkty bez konserwantów, barwników i dodatku cukru.

Zakazane

·         Mięso wieprzowe i zrobione z niego wędliny.

·         Ryby hodowlane oraz owoce morza (np. krewetki, małże).

·         Margaryny, olej sojowy, słonecznikowy i kukurydziany.

·         Smażone potrawy (ryby, drób).

·         Białe pieczywo, ryż i makaron, wypieki z białej mąki.

·         Słodycze, także dosładzane aspartamem.

·         Nabiał o bardzo długim terminie ważności oraz lody.

·         Owoce w syropie (z puszki).

·         Orzechy prażone w oleju lub z miodem.

·         Tłuste, słodkie "pogryzki".

·         Woda z kranu do przygotowania posiłków.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin