CIASTO ORZECHOWE
CIASTO : 1/2 kg mąki, 1 kostka margaryny, 2 łyżki miodu, 1 szklanka cukru, 2 jajka , 1 1/2 łyżeczki sody.Wyrobione ciasto podzielić na 2 części, upiec pierwszy placek(ok.15-20 min w temp.180-200 °C)Na drugi placek przygotować masę: 30 dkg orzechów włoskich, 2 łyżki miodu, 3 łyżki cukru, 10 dag masła Masło, miód i cukier rozgrzać, wsypać zmielone orzechy, chwilę zagotować i wylać na "surowy" placek (upiec w temp. jak wyżej).MASA BUDYNIOWA: 15 dkg cukru, 1/2 l mleka, 2 łyżki mąki ziemniaczanej, 2 łyżki mąki pszennej, 15 dkg margaryny, 1 cukier waniliowy (2 czubate łyżeczki)Z cukru, mleka i mąki ugotować budyń. Ostudzić, dodać margarynę i utrzeć na puszystą masę.Placek bez orzechów smarujemy masą budyniową i przykładamy plackiem z orzechami. Placek musi trochę poleżeć, bo na początku jest bardzo twardy, ale tym nie można się zrażać. Jest bardzo smaczny!
econom