(1198 KB) Pobierz

Trening nr: 57; Objętość: 95 min.; Tydzień.: 17

Cel: poprawa gry zespołowej i szybkości rozgrywania piłki.

Przybory: 10 piłek, 1 przenośna bramka.

Rozgrzewka (25 min.): trucht + rozciąganie indywidualnie (10 min.), następnie gra 5x3 na 2 kontakty w polu 25x15 m.

Taktyka (40 min.): poprawa gry zespołowej i szybkości rozgrywania piłki w grze 4x4 i 5x3 na obu połówkach boiska.

Ćwiczenie 1 (10 min.) – gra 4x4 na połówce boiska na 2 normalne bramki (2 bramka na linii środkowej). Drużyna przy piłce ma 20 sek. by zakończyć akcję strzałem inaczej traci piłkę. Akcent – szybka gra piłką najlepiej bez przyjęcia. Po 10 min zmiana - obie drużyny przechodzą na druga polówkę boiska i wykonują ćwiczenie 2.

Ćwiczenie 2 (10 min.) – gra 4x4 na połówce boiska (bez bramek). Akcent – gra bez piłki. Po 10 min zmiana - obie drużyny przechodzą na druga polówkę boiska i wykonują ćwiczenie 1.

Ćwiczenie 3 (20 min.) – gra 5x3 na połówce boiska na 1 bramkę z bramkarzem (na obu połówkach jednocześnie). Drużyna w przewadze liczebnej zaczyna atak z linii środkowej i próbuje szybko, najlepiej bez przyjęcia rozgrywać piłkę i strzelić bramkę. Jeżeli obrona przejmie piłkę to stara się utrzymać ją w swoich szeregach grając na czas. Po 10 min drużyny w przewadze zmieniają połówki boiska.

Zakończenie: (30 min) gra 8x8 na całe boisko. – rys 164.

W każdej drużynie wyznaczono 5 napastników i 3 obrońców. Napastnikom nie wolno grac na własnej połowie, a obrońcom przechodzić na połowę przeciwnika. W ten sposób jest ciągła gra 5x3 na obu połówkach boiska. Obrońcy grają dowolnie, a atakujący na 2 kontakty. Akcent – szybka gra bez przyjęcia i bez piłki.