(2645 KB) Pobierz

Trening nr: 60; Objętość: 95 min.;Tydzień.: 18

Cel: Poprawa gry zespołowej, gry z kontry i strzałów na bramkę.

Przybory: 20 piłek, 4 pachołki.

Rozgrzewka (25 min.): piłka ręczna 4x4 na połówce boiska. Bramki zdobywa się głową po dorzucie partnera. Na końcu rozciąganie.

Strzały do bramki (25 min.): strzały po grze 1x1.

Ćwiczenie 1 – strzały po grze 1x1 – rys. 170.

Przed polem karnym stoją dwie otwarte bramki (szer. 5m) obsadzone przez obrońców. 2 grupy atakujących startują na przemian z P i L strony starając się minąć obrońców, przeprowadzić piłkę przez otwartą bramkę i oddać strzał na bramkę. Obrońcy mogą działać tylko przed bramkami!. Zmiana obrońców co 5 ataków.

Ćwiczenie 2 – strzały po sytuacji 2x2 – rys. 171.

Jak w ćw. 1 lecz teraz na 2 obrońców atakuje 2 napastników. Cel ten sam. Zmiana obrońców co 4 ataki.

Taktyka 25 min.) poprawa gry zespołowej i gry z kontry w grze 8x8 z bramkarzami w polu gry „miedzy szesnastkami”. – rys. 172.

W grze punkty zdobywa się poprzez podanie piłki do poruszającego się po linii pola karnego bramkarza bezpośrednio. Piłka nie może dotknąć ziemi. Bramkarz oddaje piłkę atakującym, którzy natychmiast atakują na druga stronę. Akcent – szybkie przestawienie przez zmiany kierunku ataku.

Obciążenie: 2 serie po 12 min, 1 min przerwy.

Zakończenie: (20 min) gra 8x8 na całe boisko

W każdej drużynie wyznaczono 5 napastników i 3 obrońców. Napastnikom nie wolno grac na własnej połowie, a obrońcom przechodzić na połowę przeciwnika. W ten sposób jest ciągła gra 5x3 na obu połówkach boiska. Obrońcy grają dowolnie, a atakujący na 2 kontakty. Akcent – szybka gra bez przyjęcia i bez piłki.