LINIA ALGI MORSKIE.doc

(60 KB) Pobierz
Seria do pielęgnacji ALGI MORSKIE to linia kosmetyków nowej generacji przygotowana przez laboratorium firmy MARIZA , z myślą o

  LINIA ALGI MORSKIE

 

ALGI MORSKIE to linia kosmetyków przygotowana przez laboratorium firmy MARIZA z myślą o prawidłowej pielęgnacji cery mało elastycznej. W miarę jak przybywa nam lat skóra staje się coraz mniej elastyczna i jędrna. Już po 25 roku życia rozpoczyna się powolny proces niszczenia włókien kolagenowych w tkance łącznej  i zmniejsza się jej elastyczność. Skóra zaczyna tracić swój blask i jędrność. Staje się szara, zmęczona.

Seria oparta jest na ALGACH MORSKICH  z grupy Chondrus crispus to prawdziwa skarbnica różnych substancji czynnych. Algi (glony) pochłaniają ogromna ilość energii słonecznej i przerabiają ją w połączeniu z  substancjami pobieranymi z wody morskiej na energię biologiczną w formie związków metaloorganicznych i poliweglowodanów. Zawartość mikroelementów a także witamin jest w algach około dziesięć razy wyższa niż w roślinach lądowych. Kremy, które w swoim składzie posiadają algi morskie działają wybitnie nawilżająco, ujędrniająco, niwelują pierwsze objawy pojawiających się zmarszczek.

 

Mleczko Algi morskie oczyszczająco-kojące do demakijażu 3 w 1  200ml

to  aksamitna emulsja przeznaczona do demakijażu cery mało elastycznej, pozbawionej blasku. Delikatnie                           i skutecznie oczyszcza skórę, usuwając makijaż i inne zanieczyszczenia. Zawiera naturalne aktywne składniki:

- Algi morskie Chondrus crispus bogate w witaminy A, C i E dzięki którym działają przeciwutleniajaco                            i antyrodnikowo, opóźniając proces starzenia skóry. Intensywnie nawilżają, stymulują wytwarzanie kolagenu              i elastyny wyraźnie poprawiając jędrność i elastyczność.

- Olejek z owoców awokado doskonale wnika w skórę, zapewnia odpowiednie odżywienie i nawilżenie. Posiada doskonałe właściwości regenerujące i wygładzające.

- Sok z aloesu to bogate źródło witamin i mikroelementów, dzięki którym nawilża i regeneruje.

- D-pantenol i alantoina działają regenerująco stymulując wzrost i odnowę komórek naskórka i skóry właściwej, koją i łagodzą podrażnienia.

Preparat oczyszcza, odświeża i tonizuje skórę, zapewniając młodzieńczy i zdrowy wygląd. Regularnie stosowany sprawia, że skóra staje się niepowtarzalnie gładka, odzyskuje promienny blask.

 

Krem Algi morskie ujędrniający intensywnie rewitalizujący   50ml

Jedwabisty krem przeznaczony do codziennej pielęgnacji cery mało elastycznej i pozbawionej blasku. Zawiera naturalne, aktywne składniki: algi morskie, olejek avocado, masło Shea oraz d-pantenol, dzięki którym w wyraźny sposób wpływa na poprawę kondycji i wyglądu skóry. Zapewnia optymalne i długotrwałe nawilżanie nie tylko górnych warstw skóry, ale przechowuje dodatkowe zapasy wilgoci w głębszych warstwach, zapobiegając jej przesuszaniu i wiotczeniu. Pobudza procesy regeneracyjne naskórka i skóry właściwej przywracając jej elastyczność i sprężystość. Wygładza istniejące zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych. Krem wzbogacono w filtry UV chroniące przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Regularnie stosowany, sprawia że skora staje się jedwabista w dotyku, odzyskuje promienny blask i zdrowy wygląd.

 

 

 

JAK WAŻNE JEST OCZYSZCZANIE I UJĘDRNIANIE?

 

Pierwszą podstawowa rzeczą i jest dokładne oczyszczanie naszej twarzy – co najmniej dwa razy dziennie: rano i wieczorem. Bardzo ważne aby preparat był delikatny – nie powodował podrażnień i nadmiernego wysuszenia skóry, ale równocześnie dokładnie spełniał swoja role oczyszczającą. Rano oczyszczanie jest konieczne w celu usunięcia potu i ewentualnie niewielkiej ilości sebum, które powstały w ciągu nocy. Dużo ważniejsze jest jednak oczyszczanie wieczorem – przed snem – trzeba dokładnie usunąć makijaż oraz wszelkie zanieczyszczenia nagromadzone w ciągu dnia. Trzeba pamiętać, że skóra po zabiegu oczyszczania, a przed nałożeniem kremu powinna posiadać odpowiednie pH.

Wybierając krem pielęgnacyjny dla cery mało elastycznej należy pamiętać, że powinien on spełniać przede wszystkim dwie podstawowe funkcje:

1.Nawilżać - przede wszystkim należy sobie uświadomić, że to nie woda zawarta w kosmetykach czy pochodząca z zewnątrz jest głównym składnikiem nawilżającym skórę. Skóra jest barierą nieprzepuszczalną dla wody pochodzącej ze środowiska zewnętrznego. Nie ma możliwości by woda wnikała w głębokie warstwy skóry. Gdyby tak było, to obrazowo prawdopodobnie po dłuższej kąpieli w wannie lub basenie bylibyśmy obrzęknięci i nabrzmiali od wchłoniętej przez skórę wody, ale na szczęście nie jest to możliwe. Podobnie błędem jest traktowanie specjalnej wody termalnej w sprayu lub wody źródlanej w aerozolu jako skutecznego środka nawilżającego. Wiele kobiet spędzając parę godzin w klimatyzowanym biurze czy innym pomieszczeniu, zrasza skórę wodą termalną w sprayu. Rezultatem takiego postępowania, zwłaszcza w przypadku skóry bardzo cienkiej i delikatnej, jest jeszcze szybsza utrata wody, zwłaszcza jeśli pozwolimy wodzie samej wyschnąć na twarzy. Po spryskaniu twarzy wodą, należy koniecznie po kilku sekundach osuszyć skórę choćby przy pomocy chusteczki higienicznej, którą delikatnie, bez pocierania przykładamy do twarzy.

Ilość wody w naskórku i w skórze właściwej zwiększa się wraz z głębokością – im dalej od powierzchni skóry, tym wyższa zawartość wody w tkankach. Różnice w zawartości wody wymuszają jej przepływ od bogatej w wodę głębiej położonej skóry właściwej do ubogiej w nią – warstwy rogowej naskórka. Skóra właściwa zawiera aż 80% wody, natomiast w naskórku wartość ta spada drastycznie do 10-13%. Ponieważ wierzchnie warstwy naskórka kontaktują się bezpośrednio ze środowiskiem zewnętrznym, dlatego łatwo są narażone na utratę prawidłowej wilgotności. Jedną z przyczyn przesuszania naskórka jest przebywanie w bardzo suchych, ogrzewanych lub klimatyzowanych pomieszczeniach. Takie środowisko charakteryzuje się niskim poziomem wilgotności powietrza, dużo poniżej 40% i na zasadzie różnicy ciśnień osmotycznych „wyciąga” wodę ze skóry. Pod względem odpowiedniego poziomu nawilżania skóry, względna wilgotność otaczającego nas powietrza powinna wynosić nie mniej niż 40-50%.

 

 

Istnieją cztery grupy substancji, które występują w kosmetykach i umownie można nazwać je nawilżającymi. Ich głównym zadaniem jest wytworzenie na skórze bariery ochronnej wspomagającej naturalne zatrzymywanie wody przez skórę. Kosmetyki takie najczęściej zawierają w swoim składzie kilka tych składników na raz.

 

1.                           Hydrofobowe substancje filmogenne działające okluzyjnie – to substancje tłuszczowe, które tworzą na powierzchni skóry wyczuwalny tłustawy film. Ich zadaniem jest głównie utrudnianie wodzie przemieszczania się na zewnątrz skóry. Nadają się głównie dla suche skóry. Należ tu oleje roślinne m.in. olejek z kiełków pszenicy, oliwka z oliwek, ciekłe woski, lanolina.

2.                           Hydrofilowe substancje filmogenne wiążące wodę powierzchniowo – są to substancje hydrofilowe czyli rozpuszczalne w wodzie. Tworzą na skórze wodny film o podobnym działaniu jak tłuszczowy, jednak jest on prawie nie wyczuwalny na skórze. Składniki te na krótko tworzą z wodą wiazania chemiczne i nie pozwalają jej „uciekać”. Film lepiej przylega do skóry i jest trwalszy. Składniki świetne dla skóry tłustej i mieszanej. Należą tutaj m.in. ceramicy, fosfolipidy, kwasy tłuszczowe itp.

3.                           Substancje wnikające w głąb lipidów naskórkowych – są to składniki tłuszczowe, które wbudowują się w warstwę lipidowa skóry i uzupełniają brakujące części cementu międzykomórkowego. Przydadzą się każdej skórze. Film jest prawie nie wyczuwalny na skórze. Do tej grupy zaliczamy proteiny, cukry, wszystkie rodzaje alg morskich itp.

4.                           Substancje higroskopije wiążące wodę w głębi naskórka – są to tzw. związki hydrofilowe o małych cząsteczkach, które maja właściwości wiązanie wody ( na kilka godzin). Są podobne do składników NMF ( występujący w warstwie rogowej naskórka kompleks naturalnych składników , które wychwytuja i zatrzymuja wodę). Te cząsteczki wnikają do naskórka i tam wyłapują cząsteczki wody, wiążą je i nie pozwalają im uciec. Na skórze tworzą ledwo wyczuwalny film. Dobre dla każdej cery. Zaliczamy tutaj gliceryna, amonokwasy, pantenol, sole kwasu glikolowego.

 

Dlatego codzienne nawilżanie skóry to podstawa pielęgnacji niezależnie od pory roku, tego, ile masz lat i jaki rodzaj skóry.  Nawilżanie to termin umowny, bo nie chodzi o to, by wprowadzić wodę do skóry, ale o to, by ją tam zatrzymać. Polega to na częściowym uszczelnieniu naskórka tak, by utrudnione zostało parowanie wody ze skóry.

Skóra ludzka zawiera około 70% wody. Każdego dnia ucieka jej przez nią około 300 cm sześc. To tzw. Przez naskórkowa utrata wody. Siłą wymuszającą i napędzającą ten proces jest tzw. gradient stężeń, czyli różnice stopnia nawodnienia poszczególnych warstw skóry. Woda zawsze przenika tam, gdzie jest jej mniej, czyli ze skóry właściwej do wierzchniej warstwy naskórka, a stamtąd na zewnątrz.

 

2. Ujędrniać a tym samym zapobiegać powstawaniu zmarszczek.

Proces starzenia  i utraty jędrności i elastyczności skóry jest ściśle związany z starzeniem się całego organizmu. Chociaż nie mamy wpływu na czynniki genetyczne, decydujące o tempie starzenia się skóry, to jednak możemy w pewnym stopniu wpływać na czynniki zewnętrzne. Te, które powodują pojawienie się zmarszczek to m.in. promieniowanie słoneczne, opalanie w solarium, palenie papierosów, gwałtowne odchudzanie, nieprawidłowa pielęgnacja skóry, niewłaściwy sposób odżywiania się.

Wraz z wiekiem skóra traci swoją sprężystość i  elastyczność. Osłabieniu ulegają włókna kolagenu i elastyny. Zmniejsza się aktywność gruczołów potowych i łojowych, zmniejsza się możliwość zatrzymywania wody przez skórę, łatwiej ulega ona odwodnieniu. Również osłabieniu ulegają mięsnie podtrzymujące owal twarzy  czego efektem są zwisające policzki i opadające powieki. Maleje również produkcja nowych komórek skóry – całkowity czas odnowy komórek zwiększa się do 8 tygodni, a w przypadku młodej, zdrowej skóry wynosi około 27dni.

Pierwsze zmarszczki pojawiają się miedzy 25 a 30 rokiem życia. Najczęściej są to tzw. zmarszczki mimiczne – czyli linie między nosem a ustami, dookoła oczu i na czole. Wraz z wiekiem stają się one coraz głębsze i jest ich coraz więcej. Jest to skutek osłabienia włókien elastyny i kolagenu, które stanowią podstawowe składniki tkanki łącznej odpowiedzialne za prawidłowe napięcie skory. Wolne rodniki, toksyny niszczą włókna białkowe, a w organizmie spada poziom mikroelementów i witamin stymulujących naturalną produkcję kolagenu

Dlatego codzienne używanie preparatów pielęgnacyjnych, które nawilżają skórę oraz wpływają stymulująco na produkcje kolagenu i elastyny jest bardzo ważne w terapii ujędrniającej.

 

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin