Domowe maseczki do Twojej skóry.doc

(62 KB) Pobierz

Domowe maseczki do Twojej skóry

 

Maseczka ściągająca pory skóry
Ubite na sztywno białko łączymy z niewielką ilością soku cytrynowego. Nakładamy na twarz i szyję na 15 minut.

Naturalny peeling
Przekrojoną połówką cytryny pocieramy, nawet codziennie, łokcie, kolana, a także pięty i dłonie. Szary zrogowaciały naskórek odzyska gładkość i ładny koloryt. Natomiast do odświeżania skóry twarzy używamy miąższu pomarańczy.

Ładniejsze dłonie
Sok z cytryny połączony z gliceryną i oliwą z oliwek zregeneruje i wygładzi naskórek, wybieli lub rozjaśni przebarwienia i ślady po nikotynie.

Cytrynowo-żółtkowa maseczka
Nadaje się dla każdej skóry. Żółtko ucieramy z sokiem cytrynowym, dodajemy parę kropli wit. A i E, a następnie nakładamy na twarz, szyję i dekolt.

Maseczka cytrynowo-twarożkowa
Idealna dla cery zmęczonej. Dwie, trzy łyżki twarożku, naturalnego jogurtu lub śmietany mieszamy z łyżką naturalnej oliwy i łyżeczką soku cytrynowego. Nakładamy na skórę na 20-25 minut.

Ekspresowa maseczka cytrynowa
Świetnie wpływa na cerę tłustą i normalną. Twarz smarujemy kremem nawilżającym i układamy na niej cienko pokrojone plasterki cytryny bez skórki.

Pomarańczowa maseczka
Doskonale oddziałuje na skórę normalną. Mieszamy dokładnie sok z połowy pomarańczy z łyżką stołową mąki owsianej i niewielką ilością mleka. Maseczkę trzymamy ok. 30 minut.

Maseczka na rozszerzone naczynka
Obraną i zmiksowaną pomarańczę łączymy z jogurtem naturalnym lub śmietaną. Papkę trzymamy na twarzy 25 minut.

Maseczka i peeling z pomarańczy
Łagodnie wybieli również przebarwienia. Jeżeli jesteśmy zmęczone i zdenerwowane, weźmy ciepłą kąpiel z dodatkiem przecedzonego soku z dwóch, trzech dojrzałych pomarańczy i kilku skórek. Dzięki niej nie tylko uspokoimy nerwy, ale nawilżymy i odświeżymy skórę.

Zniszczone farbowaniem i trwałą włosy wzmocni maseczka żółtkowo-cytrynowa z dodatkiem olejku rycynowego, zaś przetłuszczające się włosy będą zdrowsze, jeżeli do szamponu i do płukania dodamy sok z cytryny, grejpfruta lub pomarańczy.

 

Maseczka dla cery tłustej, z rozszerzonymi porami, skłonnej do wyprysków:
Wymieszaj z przegotowaną wodą łyżeczkę świeżych drożdży, łyżkę zmielonych bratków polnych i łyżkę sproszkowanego skrzypu. Nałóż ją na twarz, przykryj gazą zmoczoną w ciepłej, przegotowanej wodzie. Maseczkę możesz zdjąć po 20 minutach, zmyć twarz tonikiem.

Maseczka ściągająca do mieszanej i tłustej cery:
Rozetrzyj na papkę z przegotowaną wodą łyżkę zmielonych płatków owsianych i łyżkę sproszkowanego skrzypu, a następnie dodaj kilka kropli soku cytrynowego. Maseczkę zmyj po 15 minutach.

 

MASECZKI Z TRUSKAWEK (wcześniej zrobić próbę uczuleniową!!!!!!!) - stosować 1-2 x w tyg.:

Maseczka oczyszczająca
Doskonale wpływa na cerę, przede wszystkim tłustą. Wszystko, czego potrzebujesz, to kilka (6-8) dużych, dojrzałych truskawek oraz odrobinę (1 łyżkę stołową) śmietany kremówki. Z truskawek usuń szypułki, dokładnie je rozgnieć, aby otrzymać papkę, a następnie wymieszaj ze śmietaną i nałóż na twarz. Odczekaj kwadrans, a potem zmyj maseczkę tonikiem odpowiednim dla Twojego rodzaju skóry.

Maseczka odświeżająca
Wybierz 3-4 dojrzałe, soczyste, ale niezbyt miękkie truskawki. Przekrój je na połówki i nacieraj owocami twarz, zwilżając ją lekko sokiem. Pozwól mu pozostać na twarzy 15-20 minut, a następnie zmyj go, używając samej wody, która powinna być raczej chłodna. Taką maseczkę możesz nałożyć również na szyję i dekolt.

Maseczka odżywiająca
Potrzebne Ci będzie sitko o bardzo małych oczkach i kilka (około 5) niezbyt dużych truskawek. Przeciśnij owoce przez sitko tak, aby pozbyć się jak największej ilości nasion. Dodaj płaską łyżkę miodu i całość dokładnie wymieszaj, aby uzyskać jednolitą masę. Taką maseczkę nałóż na twarz, szyję i dekolt. Odczekaj 15 minut i zmyj ją ciepłą wodą. Do zmywania maseczki możesz także użyć ciepłego mleka.

Maseczka rozświetlająca
Wybierz 4-5 truskawek i dobrze je zmiksuj. Następnie dodaj łyżeczkę oliwy z oliwek i nałóż całość na twarz. Po kwadrancie zmyj maseczkę przy użyciu ciepłej wody lub odpowiedniego dla Ciebie toniku. Co ważne, do tej maseczki możesz wykorzystać także mrożone owoce, co pozwala stosować ją również zimą.

Maseczki z truskawek to kopalnia witamin, soli mineralnych i składników odżywczych pozytywnie wpływających na cerę. Są pomocne przy regeneracji szorstkiej, szarej i pozbawionej blasku cery. Doskonale nawilżą i odprężą zmęczoną skórę.

 

Owocowa maseczka z winogron:
Oczyść twarz mleczkiem. Natrzyj skórę kilkoma ponacinanymi winogronami. Po 20 minutach zmyj twarz letnią wodą. Cera odzyska świeżość i stanie się jedwabiście gładka.

 

Maseczka do suchej cery: łyżkę płatków nagietka rozetrzyj z łyżką oliwy i łyżką kremu Nivea. Nałóż na twarz, po 20 minutach zmyj.

Maseczka do tłustej cery: ubij na pianę jedno białko, dodaj 2 krople olejku różanego, wymieszaj i nałóż na twarz. Zmyj po kwadransie. 

 

MASECZKI DO CERY TŁUSTEJ TRĄDZIKOWEJ

 

Maseczka oczyszczająca I

Przy rozszerzonych porach i tzw. brudnej  cerze, można zrobić raz lub dwa razy w tygodniu maseczkę z białka. Najpierw jednak trzeba poddać twarz parowej kąpieli rumiankowej (UWAGA: przy popękanych lub rozszerzonych naczynkach krwionośnych nie należy robić  parówki). Następnie spłukać zimną wodą i pokryć cienką warstwą piany ubitej z białek, pamiętając, by nie nakładać maseczki na okolice oczu. Po 15-20 minutach spłukać twarz  ciepłą wodą. Po takim zabiegu skóra wygładza się, pory ulegają ściągnięciu. Na koniec wklepać w skórę krem nawilżający.

 

 Maseczka oczyszczająca II

Raz w tygodniu można stosować następującą maseczkę oczyszczającą. Ciepłą herbatkę z rumianku mieszamy z mlekiem w proszku, tak aby powstała gęsta masa. Twarz i szyję pokrywamy grubą warstwą. Po 20 minutach, gdy maseczka przeschnie, skruszamy ją palcami. Resztę zmywamy ciepłą wodą.

 

Maseczka z drożdży I

Dwa razy w tygodniu możemy stosować tą maseczkę. Robimy dość gęstą papkę z drożdży (ok. 2 dag) oraz mleka (ok. 2 łyżki) i nakładamy ją na całą twarz omijając okolice oczu. Po jej wyschnięciu (15-20 min.) zmywamy maseczkę. Wklepujemy krem.

 

Maseczka dla cery tłustej z drożdży II

Łyżkę drożdży zmieszać z przegotowaną zimną wodą, dodać kilkanaście kropli soku cytrynowego. Papkę nałożyć na twarz i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Zwilżonymi opuszkami palców rozmasowywać maseczkę na skórze przez kilka minut. Opłukać twarz zimną wodą.

 

Maseczka z kiwi

Przetłuszczającej cerze przyda się raz lub dwa razy w tygodniu maseczka oczyszczająca, która również ściągnie pory i usunie złuszczający się naskórek. Przygotowujemy ją w następujący sposób: mieszamy 2 łyżeczki otrębów pszennych z 2 łyżeczkami twarogu oraz ćwiartką startego kiwi. Nakładamy na umytą twarz na 15 minut.

 

Maseczka z płatków owsianych I

Mieszamy 2 łyżki płatków owsianych z taką samą ilością ciepłego mleka. Masę odstawiamy na 10 minut, po czym nakładamy na twarz i pozostawiamy 20 minut. Zmywamy letnią, potem zimną wodą.

 

Maseczka z płatków owsianych II

Dwie łyżki zmielonych płatków owsianych łączymy ze świeżym surowym białkiem, które najpierw się ubija trzepaczką lub widelcem na pianę stopniowo dodając pod koniec ubijania mąkę owsianą. Ta puszysta masa powinna zostać na skórze aż do wyschnięcia.

 

Maseczka ściągająca dla cery tłustej

Łyżkę zmielonych płatków owsianych i łyżką zmielonego skrzypu polnego rozetrzeć na papkę z gorącą z gorącą wodą, dodać kilkanaście kropli soku z cytryny. Masę nałożyć na twarz na około 15 minut.

 

Maseczka wygładzająca dla każdego typu cery

Łyżkę zmielonych płatków owsianych, 2 łyżeczki rozgrzanego miodu i jedno żółtko dokładnie wymieszać. Nałożyć na twarz, szyję, dekolt. Zmyć po 20 minutach.

 

Maseczka z pomidorów

Miksujemy 2 pomidory z 1 kubeczkiem jogurtu. Dodajemy 4 łyżki płatków owsianych wcześniej gotowanych przez 20 minut. Po ostudzeniu nakładamy na oczyszczoną twarz. Po 30 minutach zmywamy maseczkę.

 

Maseczka z jabłek

Ubitą pianę z jednego jajka mieszamy z utartym na tarce jednym średnim jabłkiem. Powinno być soczyste i kwaśne. Nakładamy maseczkę na 15-20 minut.

 

Maseczka z żurawin

Jedną łyżkę soku z żurawin mieszamy z jedną łyżką mąki ziemniaczanej i pianą z jednego jajka. Nakładamy na twarz na 15-20 minut.

 

Maseczka z malin

Rozgniatamy jedną łyżkę malin na papkę, wyciskamy sok, maczamy w nim gazę i kładziemy na twarz. Do soku można dodać łyżeczkę ryżowej mąki (ryż mielimy w młynku do kawy). Nakładamy na twarz na 15-20 minut.

 

Maseczka kartoflano-białkowa

Ubijamy pianę z jednego jajka, dodajemy łyżkę mąki kartoflanej. W 2 łyżkach przegotowanej wody rozpuszczamy po 1 pastylce witaminy C i B1, łączymy z mąką i pianą. Tę maseczkę trzymamy na twarzy 30 minut. Zmywamy wywarem z rumianku.

 

Maseczka z kwaszonej kapusty

Dwie łyżki lekko osączonej z soku kapusty, którą trzeba pociąć bardzo drobno, niczym nie przyprawioną kładzie się na twarz. Po 15-20 minutach zdejmuje się ją płatkami ligniny i opłukuje twarz chłodną wodą.

 

Maseczka z marchwi

Umytą, oskrobaną marchew uciera się na tarce, dodaje łyżeczkę surowego żółtka i odrobinę mąki ziemniaczanej dla zagęszczenia. Po dokładnym wymieszaniu na papkę nakłada się ją dobrze na twarz. Po 20 minutach usuwa się i zmywa skórę.

 

Maseczka z białka

Ubija się pianę, gdy jest bardzo sztywna, stopniowo – nadal ubijając – dodaje się do niej 10 kropli wody utlenionej, nie silniejszej niż 5 %. Nałożyć na twarz, gdy białko wyschnie całkowicie na skórze, zmywa się ciepłą wodą.

 

Maseczka z białka i olejku migdałowego

Należy ubić na sztywno białko i delikatnie wymieszać je z 1-2 łyżeczkami olejku migdałowego. Dodać mieszając 10 kropel soku z cytryny. Masę należy pozostawić na 20 minut na twarzy.

 

Maseczka ziołowa

Łyżkę zmielonych bratków polnych, łyżkę skrzypu polnego i łyżeczkę drożdży dobrze wymieszać z przegotowaną wodą, nałożyć na twarz i przykryć gazą zmoczoną w gorącej wodzie. Zdjąć maseczkę po 20 minutach

 

Maseczka wybielająca i nawilżająca dla każdej cery

Świeży ogórek pokroić w cienkie plastry i pokryć nimi całą twarz, szyję i dekolt. Po 20 minutach zdjąć maseczkę nie zmywając skóry wodą.

 

Maseczka dla cery tłustej i mieszanej o działaniu wybielającym

Łyżkę soku z ogórka wymieszać z małą ilością świeżych drożdży, nałożyć na skórę twarzy i zmyć po 15 minutach zimną wodą.

 

Maseczka z siemienia lnianego

Łyżkę lnu zalać szklanką wody i ugotować na gęstą papkę. Po ostudzeniu nałożyć ją na twarz oraz szyję, przykrywając płatkami ligniny lub gazy. Zdjąć maseczkę po około 20 minutach i opłukać twarz chłodną wodą. Jest to maseczka dla każdego rodzaju skóry. Oczyszcza pory, zmiękcza naskórek, wygładza, uelastycznia, łagodzi podrażnienia skóry.

 

Maseczka ziołowa

1-2 łyżki ziela bratka trójbarwnego zalewamy letnim mlekiem lub dobrą śmietanką i mieszamy aż do uzyskania jednolitej papki, którą nanosimy na twarz na około 20 minut. Następnie przemywamy ciepłym naparem z rumianku lub krwawnika. Ta maseczka świetnie działa na cerę zaniedbaną, zanieczyszczoną wągrami, matową. Nadaje jaśniejszy odcień, świeżość, gładkość.

 

Maseczka rumiankowa

2-3 łyżki zmielonych suszonych koszyczków rumianku zalewa się wrzątkiem i miesza do uzyskania papki. Papkę nakładamy na twarz na 20 minut. Następnie twarz przemywamy naparem z krwawnika lub nagietka. Maseczka działa przeciwzapalnie, oczyszczająco, odświeżająco i lekko rozjaśniająco.

 

Maseczka nastolatków

1 łyżka kwiatów czarnego bzu, 1 łyżka lipy, 1 łyżka rumianku i 1-2 łyżki bratka trójbarwnego zalewamy wrzątkiem, a otrzymaną papkę trzymamy na twarzy około 25 minut. Potem twarz przemywamy naparem z szałwi i rozmarynu lub babki lancetowatej. Polecana jest szczególnie przy cerze wrażliwej, skłonnej do trądziku, podrażnień i wysypek.

 

Maseczka z porzeczek

Świeże czerwone porzeczki rozgniatamy na papkę i dodajemy odrobinę mąki ziemniaczanej. Nanosimy na twarz i trzymamy około 15 minut. Do przemywania stosować napar z szałwi, rozmarynu lub babki lancetowatej. Maseczka ta ściąga pory na twarzy i zapobiega uciążliwemu trądzikowi.

 

Maseczka z jogurtu

Wymieszać trochę jogurtu z twarogiem. Powstałą papkę nałożyć na twarz na 20 minut. Kwas mlekowy zawarty w jogurcie jest doskonały na tłustą cerę z rozszerzonymi porami. Twaróg działa nawilżająco.

 

Peeling do cery tłustej

Mieszamy mydło w płynie (najlepiej o neutralnej wartości pH) ze zwykłym cukrem. To „słodkie” mydło należy nałożyć na twarz i masować skórę okrężnymi ruchami od brody do czoła. Kryształki cukru oczyszczą pory i złuszczą zrogowaciały naskórek. Mydło natomiast zamknie pory, zlikwiduje zanieczyszczenia i warstewkę tłuszczu. Po kilku minutach płuczemy twarz letnią wodą.

 

Peeling do cery tłustej

Mieszamy łyżkę twarogu z jedną łyżką grysiku i jedną łyżką miodu. Maseczkę starannie nakładamy na twarz. Kiedy trochę obeschnie zdejmujemy ją razem ze zrogowaciałym naskórkiem. Resztę zmywamy wodą.

 

Płyn do przemywania na czarne zaskórniki
1/4 filiżanki gorącej wody
łyżeczka od herbaty gorzkiej soli
3 krople jodyny
Wymieszać wszystkie składniki i odczekać aż mieszanina ostygnie na tyle aby nie parzyła skóry.
Rozgrzać skórę twarzy okładem z ręcznika rozgrzanego gorącą wodą (ręcznik nie powinien parzyć jak również nie powinien nadmiernie zmoczyć skóry). Ręcznik pozostawić na twarzy na 1 - 2 minuty.
Wacikiem kosmetycznym nasączonym w przygotowanym płynie dokładnie przemywać miejsca z zaskórnikami. Przemycie skóry spowoduje, że zaskórnik dadzą się łatwo wycisnąć bez nadmiernego podrażnienia skóry.
Po usunięciu zaskórników przemyć twarz odkażającym tonikiem.

 

Tonik z aspiryny
10 tabletek aspiryny rozpuszczamy w 50 ml wody - stosować raz dziennie, dobry na zaskórniki

 

Maseczka z suszonych śliwek:
Ta maseczka ma obrzydliwy wygląd, ale ma świetny wpływ na cerę. Usuwa podskórne zanieczyszczenia i wygładza skórę. Zalej wrzątkiem 2 suszone śliwki. Zostaw je w miseczce, dopóki nie zmiękną, a następnie rozetrzyj je. Wodę, która została po śliwkach, użyj do zagotowania około połowy filiżanki płatków owsianych. Rozetrzyj śliwki i zmieszaj je z płatkami. Dodaj do tego tyle miodu, żeby papka uzyskała lepką konsystencję. Jeszcze ciepłe nałóż na twarz, zostaw na 20 minut i zmyj ciepłą wodą.

Maseczka z rzodkwi do cery tłustej:
Maseczka ta doskonale oczyszcza i zmniejsza pory, pomaga także przy łojotoku. Umyty korzeń rzodkwi, zetrzyj na tarce o drobnych oczkach i wymieszaj z serem. Nałóż otrzymaną papkę na twarz na 15 minut, a następnie zmyj przegotowaną wodą.

Maseczka oczyszczająca dla cery tłustej z zaskórnikami:
Wymieszać po łyżce stołowej utartego owocu dzikiej róży, kwiatu rumianku, kwiatu lawendy, kwiaty czarnego bzu i ziela mięty. Zalej to wszystko szklanką wody i zagotuj. Po dokładnym wymieszaniu nałóż na twarz. Przykryj kilkakrotnie złożonym kawałkiem gazy i gorącym ręcznikiem. Po 15 minutach spłucz twarz letnią, a następnie zimną wodą.

 

EFEKTY WIDOCZNE NATYCHMIAST:
do każdego RODZAJU CERY trądzikowej :
Na początku oczyścić twarz przecierając cytryną. Później sprysk twarz lakierem (najlepiej Taft Looks). Po 10 min nakład na twarz maseczkę:
Do 1 litra ciepłego mleka dodać 1 łyżkę soli kuchennej, 1 łyżeczką miodu i 2 łyżki herbaty np. Rumiankowej, może być również miętowa. Wszystko razem wymieszać!!! Zmywać po 15 min. Efekt jest nadzwyczajny. Stosować 3 razy w tygodniu. W ciągu 3 tygodniu stosowania trądzik znika.

 

Maseczka przeciw trądzikowi i zaskórnikom.
Odmierzcie trzy szklanki wody i wlejcie do garnka. 5 torebek z rumiankiem rozerwać i wsypać do gotującej się wody. Gotować jeszcze przez ok 15 min pod przykrywką. Zdjąć, odstawić, odkryć pokrywkę i parować się przez jakieś ok 10 min pod ręcznikiem. Potem zawartość garnka przelać przez sitko. Fusy nałożyć na twarz i trzymać przez ok. 15-20min, potem zdjąć z twarzy i twarz przemyć naparem! Skuteczne!

 

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin