Jack Campbell
ZAGINIONA FLOTA
WALECZNY
PRZEŁOŻYŁ
ROBERT J. SZMIDT
fabryka słów
LUBLIN 2009
Moim rodzicom:
Jackowi CM. Hemry’emu
(emerytowanemu komandorowi porucznikowi Marynarki Wojennej USA) i Iris F. Hemry – jedno słowo, którego nigdy za wiele: dziękuje.
Dla S–, jak zawsze.
Nieustające wyrazy wdzięczności
mojemu agentowi Joshui Bilmesowi
za jego zawsze inspirujące sugestie i wielką pomoc,
mojej redaktorce Anne Sowards za okazane wsparcie i pracę nad tekstem
oraz Cameron Dufty z Wydawnictwa „Ace” za zaangażowanie w pracę.
Podziękowania należą się także: Catherine Asaro,
Robertowi Chase’owi, F. C.„Huckowi” Huckenpohlerowi,
Simchy Kuritzky, Michaelowi LaViolette,
Aly Tarsons, Badowi Sparhawkowi i Constance A.
Warner za porady, komentarze i rekomendacje.
Wielkie dzięki Charlesowi Petitowi za niezwykle cenne
uwagi na temat walk w przestrzeni.
Pamięci USS SPRUANCE (DD–963):
zwodowanemu 10 listopada 1973;
wprowadzonemu do służby 20 września 1975;
wycofanemu 23 marca 2005;
zatopionemu jako cel przy Virginia Capes 8 grudnia 2006.
Był pierwszy i najlepszy – na nim dowiedziałem się,
czym są prawdziwe okręty wojenne.
FLOTA SOJUSZU
Aktualny dowódca: kapitan John Geary.
Stan floty spisany po odniesieniu ogromnych strat w Systemie Centralnym Syndykatu tuż przed objęciem dowództwa przez kapitana Geary’ego.
Pogrubione nazwy okrętów oznaczają jednostki utracone podczas kolejnych bitew, w nawiasach dodano nazwy systemów, w których jednostki zostały zniszczone.
DRUGI DYWIZJON PANCERNIKÓW:
Rycerski
Nieposkromiony
Chwalebny
Imponujący
TRZECI DYWIZJON PANCERNIKÓW:
Paladyn (Lakota)
Orion
Dumny
Zdobywca
CZWARY DYWIZJON PANCERNIKÓW:
Wojownik
Tryumf (Vidha)
Zemsta
Rewanż
PIĄTY DYWIZJON PANCERNIKÓW:
Nieustraszony
Determinacja
Groźny
Warspite
SIÓDMY DYWIZJON PANCERNIKÓW:
Niestrudzony (Lakota)
Śmiały (Lakota)
Nieposłuszny (Lakota)
ÓSMY DYWIZJON PANCERNIKÓW:
Bezlitosny
Odwet
Wyborowy
Doskonały
DZIESIĄTY DYWIZJON PANCERNIKÓW:
Kolos
Amazonka
Spartiata
Strażnik
PIERWSZY DYWIZJON PANCERNIKÓW KIESZONKOWYCH:
Hardy (Kaliban)
Wzorowy
Waleczny
PIERWSZY DYWIZJON OKRĘTÓW LINIOWYCH:
Odważny
Wspaniały
Sława (Lakota)
DRUGI DYWIZJON OKRĘTÓW LINIOWYCH:
Lewiatan
Smok
Nieugięty
CZWARTY DYWIZJON OKRĘTÓW LINIOWYCH:
Nieulękły – okręt flagowy Śmiały
Straszny (Ilion)
Zwycięski
PIĄTY DYWIZJON OKRĘTÓW LINIOWYCH:
Niezwyciężony (Ilion)
Obrońca (System Centralny Syndykatu)
Gniewny
Zajadły
SZÓSTY DYWIZJON OKRĘTÓW LINIOWYCH:
Polaris (Vidha)
Garda (Vidha)
Znamienity
Niesamowity
SIÓDMY DYWIZJON OKRĘTÓW LINIOWYCH:
Dokładny
Znakomity
Inspiracja
TRZECI DYWIZJON JEDNOSTEK POMOCNICZYCH FLOTY:
Tytan
Wiedźma
Dżinn
Goblin
TRZYDZIEŚCI SIEDEM OCALONYCH CIĘŻKICH KRĄŻOWNIKÓW W SIEDMIU DYWIZJONACH:
Pierwszy dywizjon ciężkich krążowników
Trzeci dywizjon ciężkich krążowników
Czwarty dywizjon ciężkich krążowników
Piąty dywizjon ciężkich krążowników
Siódmy dywizjon ciężkich krążowników
Ósmy dywizjon ciężkich krążowników
Dziesiąty dywizjon ciężkich krążowników
minus:
Nienawistny (Kaliban)
Zbroja (Sutrah)
Herb (Vidha)
Szata (Vidha)
Taran (Vidha)
Cytadela (Vidha)
Basinet (Lakota)
Sallet (Lakota)
SZESĆDZIESIĄT DWA OCALONE LEKKIE KRĄŻOWNIKI W DZIESIĘCIU ESKADRACH:
Pierwsza eskadra lekkich krążowników
Druga eskadra lekkich krążowników
Trzecia eskadra lekkich krążowników
Czwarta eskadra lekkich krążowników
...
ms500