Siły Homo.doc

(22 KB) Pobierz
Siły Homo – Hetero

 

Siły Homo – Hetero

 

Filozofia Wschodu bazuje na Prawie Yin – Yang.
Profesor Park Jae Woo rozszerzył je, tworząc prawo Homo – Hetero. Prawa te mówią o dwóch przeciwstawnych siłach, które można dostrzec przy obserwacji różnych zjawisk zachodzących w Naturze.

Dziś zatrzymam się przy jednej z właściwości tych sił.

Siła Homo dąży do utrzymania danego stanu rzeczy,
siła Hetero usiłuje wszystko zmieniać.

Dzięki działaniu siły Homo kolejne pokolenia ludzi (a także zwierząt
i roślin) są do siebie podobne, rozpoznajemy je jako jeden gatunek. Siła Hetero sprawia, że pomiędzy poszczególnymi osobnikami występują różnice.

To prawo funkcjonuje od zawsze, jednak czy na co dzień respektujesz jego istnienie?

Siła Homo sprawia, że w głębi swego jestestwa jesteśmy bardzo podobni – pragniemy żyć w spokoju, radości, miłości, ufności
i zadowoleniu.

Istnienie siły Hetro zakładające różnorodność sprawia, że różnimy się nie tylko rysami twarzy i figurą. Różnimy się sposobem reagowania, myślenia, postrzegania rzeczywistości, wyznawanymi wartościami (dobrym przykładem tego, mogą być różne partie polityczne).

W momencie gdy dostrzegając różniących się od Ciebie pod wieloma względami ludzi, masz świadomość podobieństwa z nimi na głębokim poziomie – łatwiej możesz się z nimi porozumiewać, żyć z nimi
w zgodzie, dobrze się czuć dzięki temu.

Gdy zaczniesz oczekiwać, że ludzie będą postrzegać świat zgodnie
z Twymi zasadami, wyznawać Twoje wartości, spełniać Twoje oczekiwania – wzmacniasz w sobie działanie siły Homo,
które przejawi się zwiększonym stresem, co w konsekwencji pogorszy Twoje zdrowie.

Spójrz na bogactwo Natury, które przejawia się niezliczoną ilością kształtów i form – dotyczy to także ludzi. Staraj się przebywać z tymi, których niepowtarzalne cechy harmonizują z Tobą.

Jest w świecie miejsce na klony, cyprysy i palmy. Jest w świecie miejsce dla Ciebie, Kowalskiego i Nowaka. Wybieraj to miejsce i takie towarzystwo, w którym dobrze się czujesz.

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin