Wiadomości podstawowe o zabiegu manicure.docx

(12 KB) Pobierz

Wiadomości podstawowe o zabiegu manicure.

 

Przed rozpoczęciem manicure należy dokładnie obejrzeć paznokcie.

Poprzez właściwy dobór lakieru i jego staranne położenie można korygować i zatuszować zmiany paznokcia oraz optycznie skorygować jego kształt.

Kształtując paznokieć nie wolno zapomnieć o jego ochronnej roli.

 

Przeciwwskazanie do wykonywania manicure:

- grzybica

- drożdżyca

- brodawki wirusowe

- stany alergiczne i zapalne

- infekcje.

 

Kolejność czynności w zabiegu manicure:

- usunięcie lakieru

- skrócenie paznokcia i nadanie mu kształtu

- kąpiel paznokcia

- usuwanie skórek

- peeling i masaż rąk

- polerowanie paznokcia

- lakierowanie paznokcia

 

Polerowanie paznokci.

Zabieg polerowania paznokci pozwala na uzyskanie bardziej gładkiej, błyszczącej i odpornej powierzchni płytki. Zabieg ten pozwala zlikwidować bruzdowanie podłużne i drobniejsze mankamenty płytki. Dzięki delikatnemu uciskowi na płytkę w czasie polerowania uzyskuje się efekt podobny do masażu, co lekko przyspiesza wzrost paznokcia. Paznokcie polerowane polepszają przyczepność lakieru do płytki paznokciowej.

 

Lakierowanie paznokci.

Przed malowaniem paznokieć powinien zostać odtłuszczony, co zwiększa przyczepność lakieru i jego trwałość. Powinno się stosować zmywacze bezacetonowe, ponieważ bardziej oszczędzają płytkę i nie powodują jej przesuszenia. Pierwsza warstwa lakieru to baza. Można w tym celu używać utwardzaczy. Potem dwukrotnie nakłada się kolorowy lakier płynnym ruchem od dołu ku górze. Wierzchnią warstwę powinien stanowić utwardzacz.

 

Skracanie i opiłowanie paznokci.

W czasie zabiegu należy zwracać uwagę na naturalny kształt paznokcia. Opiłowuje się zawsze od boków do wierzchołka. Regulacji kształtu paznokcia dokonujemy pilnikiem drobnoziarnistym lub pilnikiem szklanym.

 

Korygowanie kształtu paznokcia.

Opiłowując paznokcie można równocześnie dokonywać, częściowej korekty kształtu, polepszając w ten sposób cały wizerunek dłoni.

Paznokcie kwadratowe zwykle występujące na krótkich i grubych palcach kształtuje się w prostokąt o zaokrąglonym czubku wystającym za opuszek palca. Lakierując paznokieć zostawiamy małe marginesy po bokach.

Paznokcie owalne najlepiej wyglądają w kształcie migdałowym, a lakier nakłada się na całą płytkę.

Paznokcie okrągłe są trudne do korekty. Lakieruje się pas środkowy. Nie należy używać lakierów perłowych i opalizujących.

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin