Ciacha.doc

(6049 KB) Pobierz

 

Ciasteczka orzechowe z czekoladą

 

Na ok. 35 ciasteczek:

150 g Kasi

200 g mąki

50g cukru

cukier waniliowy

2 łyżki śmietany

po 70 g orzechów laskowych i migdałów

1 mlecza polewa czekoladowa 200g

Czas

pieczenia:

 

 

wydrukuj listę

zakupów

  

Historia przepisu

Szukałam kiedyś pomysłu jakie ciastka upiec na szkolny bal moich dzieci. Ten przepis podsunęła mi koleżanka mówiąc że zawsze gdy piekła je do szkoły dla swoich dzieci, one wracały szczęśliwe mówiąc że były to najsmaczniejsze ciastka na balu.

 

 

Mąkę wymieszaj z cukrem i cukrem waniliowym. Dodaj posiekaną Kasię i śmietanę. Wszystko razem szybko zagnieć i wstaw na 60 min do lodówki. Następnie ciasto rozwałkuj na grubość 0,5 cm i pokrój na prostokąty o wielkości 3x4 cm. Ciasteczka układaj na posmarowanej Kasią i obsypanej mąką blaszce i piecz w 180*C około 15 min. Na wystudzonych ciasteczkach układaj po kilka orzeszków lub migdałów i polewaj rozpuszczoną w kąpieli wodnej polewą czekoladową.

 

WuZetka z truskawkami

 

 

Ciasto:

1 szk maki

2 lyzki maki zeimniaczanej

20 dag Kasi

1 szk cukru

4 jajka

3-4 lyzki kakao

2 lyzeczki proszku do pieczenia

1 lyzeczka sody

 

Masa:

3 zoltka

1 szk cukru pudru

50 dag mielonego sera

1 Kasia

lyzka zelatyny

 

Galaretka truskawkowa i truskawki na wierzch

 

Czas

pieczenia: 40 min

 

 

Utrzec margaryne z cukrem i zoltkami , dodac kakao, make, sode i proszek do pieczenia. Na koniec dodac ubite bialka i delikatnie wymieszac. Piec na prostokatnej blaszce w temp 180 st okolo 40 min.

Po upieczneiu wystudzic i przekroic na pol.

 

Masa: utrzec Kasie z cukrem dodawac po 1 zoltku. Do gladkiej masy dodac ser a na koniec rozpuszczona zelatyne.

Masa przelozyc ciasto, zostawic tez troche na posmarowanie wierzchu. Na tym ulozyc swieze truskawki i zalac tezejaca galaretka. Wstawic na noc do lodowki!

Smacznego!

Karmelek

 

Ciasto:

1/2 kg maki

4 lyzki miodu

1/2 szk cukru

1/2 Kasi

2 jajka

1 cukier waniliowy

1 lyzeczka sody

 

Masa:

1/2 l smietany kremowki

3 lyzki cukru pudru

2 smietanfixy

 

Puszka skondensowanego mleka slodzonego

Posiekane orzechy wloskie ok. 15 dag

Czas

pieczenia: 45 min

 

 

Puszke z mlekiem skondensowanym wlozyc do garnka z woda i gotowac ok 2.5 godz. Wystudzic i otworzyc.

 

Skaldniki ciasta zagniesc , podzielic na 2 czesci i upiec osobno placki w prostokatnej blaszce. Wystudzic

Kremowke ubic dodac cukier i smietanfixy i taka masa przelozyc ciasto.

 

Mase krowkowa wylozyc na wierzch ciasta i posypac orzechami. Odstawic do lodowki na noc!

Smacznego!

 

Leon

 

Biszkopt:

3 jajka

9dag cukru

9dag maki

lyzeczka proszku do pieczenia

 

Placki miodowe:

30 dag mąki

15 dag Kasi

2 łyżki miodu sztucznego

1 łyżeczka sody

2 łyżki kwaśnej śmietany

10 dag cukru

1 jajko

 

Krem:

1/2l kremowki

smietan-fix

 

Masa jablkowa:

1 kg jabłek

1/2szklanki cukru

1 galaretka czerwona

3 lyzeczki zelatyny

Czas

pieczenia: wszystko razem okolo 2 godz!

 

 

Biszkopt:

Białka ubić na sztywno, dodać cukier i żółtka. Dodać mąkę zmieszaną z proszkiem i lekko wymieszać. Wylać na formę i piec około 20-25 minut w temperaturze 170st

Palcki miodowe:

Wszystkie składniki placka miodowego wymieszać i zarobić ciasto. Podzielić na 2 części i upiec w temperaturze 170 st przez okolo 20 minut.

 

Jablka:

Obrane jabłka starkowaci ugotować do miękkości. Dodac cukier , galaretke i zelatyne namoczona wczesniej w 1/3 szk wody. Dobrze wymieszac i odstawic do wystygniecia a nawet lekkiego stezenia w lodowce.

 

W tym czasie ubic kremowke i dodac smietan-fix.

 

Na pierwszy placek miodowy rozsmarowujemy polowe masy jablkowej i na to polowe kremu. Przykryc biszkoptem i na to znowu wykladamy reszte masy jablkowej i krem. Przykrywamy drugim plackiem miodowym i polewamy polewa czekoladowa.

 

Ciasto najlepiej smakuje po 24 godzinach.

 

Kruche ciasto z jabłkami

5 żółtek

50 dag krupczatki

30 dag Kasi

1 łyżka śmietany kwaśnej

18 dag cukru pudru

skórka z cytryny

cynamon

cukier do smaku

1 kg jabłek

Czas

pieczenia: ok. 30 min.

  

Historia przepisu

To łatwy przepis na dobry jabłecznik. Ja zawsze zaprawiam juz przesmazone jabłka z cukrem do słoików i potem jest jak znalazł do ciasta w zimie albo do naleśników.

 

 

Posiekac mąkę z margaryną. Dodac żółtka i 15 dag cukru pudru, skórkę cytrynową i śmietanę. Zagnieśc ciasto i odstawic na godzinę do lodówki.

Pokroic jabłka na kawałki , przyprawic cukrem i cynamonem i podsmażyc.

Ciasto podzielic na dwie części. Jedną rozwałkowac i podpiec aż się wierzch podrumieni , na to wyłorzyc podsmażone jabłka. Rozwałkowac drugą częśc ciasta i przykryc nią jabłka. Piec do złotego koloru w 180 st. Opruszyc cukrem pudrem lub polac lukrem.

Lukier gotowany- szklankę cukru pudru wymieszac z białkiem, 2 łyżkami rumu i łyżką soku z cytryny. Ucierając podgrzewac na parze aż utworzy się lśniąca masa.

 

Przekładaniec

 

Ciasto:

1/2 kg mąki pszennej

1 szklanka cukru pudru

25 dag Kasi

3 łyżki śmietany 18%

3 łyżki miodu sztucznego

2 jaja

1 łyżeczka sody oczyszczonej

Masa jabłkowa:

1 1/2 kg jabłek

1 galaretka cytrynowa

2 łyżki cukru

Masa kremowa:

3 szklanki mleka

7 łyżek cukru

2 żółtka

1 budyń waniliowy

1 łyżka mąki ziemniaczanej

1 łyżka mąki pszennej

20 dag Kasi

Polewa:

15 dag gorzkiej czekolady

5 łyżek mleka

Do dekoracji:

ok. 10 dag orzechów laskowych

2 łyżki tłuszczu

Czas

pieczenia: 20 minut 180-190C

 

 

Do mąki pszennej dodać cukier puder, miękką Kasię, śmietanę, miód sztuczny, jajka, i sodę oczyszczoną. Wszytko wymieszać, zagnieść ciasto i podzielić je na trzy części. Każdą część ciasta rozłożyć na wysmarowanej tłuszczem prostokątnej formie o wymiarach 25 na 36 cm. Formę z ciastem włożyć do nagrzanego piekarnika i piec około 20 minut w temperaturze 180 – 190 °C. W ten sam sposób upiec pozostałe dwa placki. Placki ostudzić.

 

Jabłka obrać ze skórki i zetrzeć na tarce o dużych oczkach. Przełożyć je do dużego garnka i smażyć. Następnie wsypać galaretkę cytrynową w proszku i cukier, mieszając smażyć na małym ogniu jeszcze około 10 minut. Na jeden placek ciasta wyłożyć ciepłą masę jabłkową i przykryć drugim plackiem. Lekko docisnąć.

 

2 szklanki mleka zagotować. Do pozostałego mleka dodać cukier, żółtka, budyń waniliowy w proszku, mąkę ziemniaczaną i mąkę pszenną. Dokładnie wymieszać i wlać do gotującego się mleka. Chwilkę pogotować i ostudzić. Miękką Kasię utrzeć na puszystą masę, dalej ucierając dodawać ostudzony budyń. Na drugi placek ciasta wyłożyć masę kremową i przykryć trzecim plackiem. Lekko docisnąć.

 

Gorzką czekoladę połamać, dodać mleko i podgrzewać na małym ogniu, cały czas mieszając, aż wszystko się połączy. Ciepłą polewą polać ciasto.

 

Orzechy laskowe pokroić i zrumienić na tłuszczu. Posypać nimi ciasto (gdy polewa będzie jeszcze płynna). Ciasto jest najlepsze na drugi dzień.

 

Placek orzechowo-śliwkowy

 

CIASTO:

250 g Kasi

340 g mąki

100 g cukru pudru

4 jajka

100 g posiekanych orzechów włoskich

1 łyżeczka proszku do pieczenia

1 słoik powideł śliwkowych ok. 300 g

KREM:

125 g Kasi

1 opakowanie budyniu śmietankowego

Czas

pieczenia: ok. 35 min.

 

 

Mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia posiekaj z KASIĄ. Dodaj cukier puder, żółtka i zagnieć ciasto. Ciasto podziel na dwie części, rozwałkuj i przenieś do dwóch prostokątnych foremek posmarowanych KASIĄ. Na cieście rozsmaruj powidła. Z białek ubij na sztywno pianę, którą nałóż na powidła. Posyp posiekanymi orzechami. Piecz około 35 min w piekarniku nagrzanym do 200 st. C. Przygotuj budyń według przepisu podanego na opakowaniu. Ostudź. KASIĘ utrzyj na puszysty krem. Nie przerywając ucierania, dodawaj po łyżce zimnego budyniu. Na jeden płat ciasta nałóż krem i przykryć drugim (spodem do kremu).

 

Bananowa W-Z-ka

Czekoladowy biszkopt upieczony w podłużnej blaszce (taki by dał się przekroić)

2 Bite śmietany (3/4 szkl. mleka)

2 łyżki żelatyny

1/2 szkl. mleka

3 banany

Dżem wiśniowy

Sok z cytryny

Czas

pieczenia: 30 min

 

 

Żelatynę namoczyć w 2-3 łyżkach zimnej wody aby napęczniała i łatwiej się rozpuściła) a następnie zalać ją gorącym mlekiem i dokładnie rozpuścić. Odstawić do ostygnięcia i lekkiego stężenia (powinna być lejąca-gęsta). Bite śmietany przygotować wg przepisu na opakowaniu zmniejszając ilość mleka o 1/2 szklanki. Ubijając dolewać tężejącą żelatynę. Przekrojony biszkopt posmarować dżemem wiśniowym, na dżem kłaść przekrojone wzdłuż banany skropione sokiem z cytryny. Zalać bitą śmietaną i przykryć drugą połową biszkopta. Wierzch polać polewą czekoladową mleczną i białą -zrobić wzorki dla lepszego efektu :). Schłodzić.

 

Mój tiramisiak

 

6 jajek

pół szklanki mąki ziemniaczanej

pół szklanki mąki pszennej

3/4 szklanki cukru

2 łyżeczki proszku do pieczenia

1 torebka cukru waniliowego

 

Gellwe Krem Tiramisu 150g

pól tabliczki mlecznej czekolady

2 łyżki kakao

2 łyżki rumu

2 łyżki wódki

szklanka mocnej kawy rozpuszczalnej

Czas

pieczenia: 30 min

 

 

Z pierwszej grupy produktów pieczemy ciasto biszkoptowe, następnie placek po wystudzeniu kroimy wzdłuż. Ubijamy gotowy krem tiramisu (można też zrobić własny z serka mascarpone). Do szklanki kawy dodajemy alkohol i otrzymanym ponczem nasączamy oba placki biszkoptowe i posypujemy je kakao. Następnie układamy warstwami nasączony biszkopt z kakao, krem, biszkopt, krem i na wierzchu posypujemy utartą czekoladą. Ciasto powinno stać w lodówce kilka godzin wtedy jest smaczniejsze.

 

orzechowa kraina

 

BISZKOPT:

6 jaj

1 szkl cukru

3/4 szkl mąki tortowej

1 cukier waniliowy

aromat migdałowy

1 łyżeczka proszku do pieczenia

3 łyżki mąki ziemniaczanej

CIASTO ORZECHOWE:

4 jaja

80 ml cukru pudru (troche mniej niż pół szkl)

30 dag siekanych orzechów włoskich

3 łyżki mąki pszennej

0.5 łyżeczki proszku do pieczenia

MASA BUDYNIOWA:

duży budyń śmietankowy

mleko do ugotowania budyniu wg przepisu na opakowaniu

Kasia

nutella lub inny orzechowy krem

WIERZCH:

roztopiona czekolada

Czas

pieczenia: 1,5 h razem z pieczeniem i układaniem warstw

 

 

wydrukuj listę

zakupów

  

Historia przepisu

Polecam zwłaszcza jesienią kiedy jest dużo orzechów i na Boze Narodzenie

 

 

1. ucieramy biszkopt:

białka ubijamy do białości z cukrem pudrem i waniliowym, dodajemy zółtka, olejek migdałowy, a na końcu przesiane mąki i proszek do pieczenia mieszając wszystko łyzką drewnianą tym samym spulchniając ciasto

Pieczemy w 170*C 30min

 

2. Ucieramy ciasto orzechowe:

białka ubijamy z cukrem, dodajemy zółtka, następnie dodajemy mąkę z prozkiem do pieczneia i orzechy mieszając łyżką

Pieczemy ok 40 min w 170*C

 

3. Robimy budyń. Ostudzony ucieramy z margaryną Kasią i ew. cukrem pudrem (1/4 szkl) jesli budyń jest bez cukru

Ja zawsze budyń robię jako pierwszy a potem biorę się za robienie biszkoptu i ciasta orzechowego, w tym czasie budyń już stygnie.

 

4. Przekładamy warstwy:

- połowa biszkoptu

- warstwa nutelli

- połowa masy

- ciasto orzechowe całe

- nutella

- masa

- druga połowa biszkoptu

- wierch polewam roztopioną czekoladą (można użyć polewy czekoladowej własnej roboty)

 

Ciasto wstawić do chłodnego miejsca i następnego dnia mozna już kroić. Palce lizać.

 

Sernik Isaura

 

CIASTO:

1 i 1/2 szkl.cukru

1 i 1/2 szkl mąki

3 łyżki kakao

kostka Kasi

3 łyżeczki proszku do pieczenia

cukier waniliowy

4 jajka

MASA:

50-70 dag sera białego

4 jajka

1 szkl.cukru

1/2 kostki Kasi

wiórki kokosowe

Czas

pieczenia: 60 minut w temp.200C

 

 

wydrukuj listę

zakupów

  

Historia przepisu

;-)

 

 

Margarynę, cukier, kakao, cukier waniliowy i 5 łyżek wody gotować ok. 5 min. Po ostudzeniu dodać 4 żółtka-wymieszać.Odlać 1/2 szkl. masy. Do reszty dodać mąke, proszek do pieczenia i pianę z białek. Wlać do formy. Zemleć ser w maszynce,połączyć z pozostałymi składnikami, utrzeć wyłożyć na ciasto. Po upieczeniu polać odłożoną masą i posypać wiórkami kokosowymi

 

Ciasto cynamonowe

250 g Kasi

250 g mąki

250 g cukru

250 g rodzynek

4 jajka

125 g orzechów włoskich drobno pokrojonych

1,5 łyżki cynamonu mielonego

3 łyżeczki proszku do pieczenia

1 opakowanie cukru waniliowego

olejek cytrynowy

DO DEKORACJI:

polewa z białej czekolady

kilka orzechów

Czas

pieczenia: 70 - 80 min.

 

  

Historia przepisu

Zapach cynamonu kojarzy mi się z magią dziecięcych lat, a dokładnie z cudownymi świętami bożego narodzenia, kiedy cały dom pachniał choinką. Zawsze gdy z bratem chcemy wrócić do tamtych lat wspólnie pieczemy ciasto cynamonowe.

 

 

Mąkę wymieszaj z proszkiem do pieczenia i cynamonem i przesiej przez sito. Kasię utrzyj z połową cukru. Jajka ubij z resztą cukru na puszystą masę. Stopniowo dodawaj do Kasi, nie przerywając ucierania. Po łyżce dodawaj mąkę. Dokładnie wymieszaj. Na końcu dodaj bakalie i kilka kropli olejku cytrynowego. Przełóż do tortownicy (28 cm średnicy) posmarowanej Kasię i posypanej tartą bułką. Piec 70-80 min w piekarniku nagrzanym do 180st C. Po ostudzeniu oblej ciasto białą polewą i udekoruj orzechami.

 

 

jabłkowy przekładaniec

 

1 Kasia

35 dag mąki

5 jajek

1,5 łyżeczki proszku do pieczenia

25 dag cukru

1 kg jabłek

3 łyżeczki cynamonu

Czas

pieczenia: 1 godz i 15 min

 

&#x...

Zgłoś jeśli naruszono regulamin