str 24 i 25.doc

(28 KB) Pobierz





18. Spotkanie sławnych osobistości


Tik-tak


 




MATERIAŁY: szpilki, kartki papieru z wpisanymi imionami sławnych ludzi (mogą być prawdziwi, np. Joanna d'Arc, lub zmyśleni, np. Superman, itp.)

CEL:              poznanie się, nawiązywanie kontaktu, przełamywanie

lodów

PRZEBIEG: wchodzącym do pokoju prowadzący przypina na ple­cach kartki z imionami sławnych osób. Każdy chodzi po pokoju i próbuje zgadnąć kim jest, zadając pytania pozostałym osobom. Kiedy odgadnie kim jest, przypi­na sobie kartkę z przodu i chodzi dalej pomagając innym

WARIANTY:   można próbować zrobić to bez użycia słów


MATERIAŁY: dwa małe przedmioty, np. czerwona i niebieska kredka
CEL:              koncentracja, przełamywanie lodów

PRZEBIEG: rozpoczynający podaje jeden z przedmiotów na prawo mówiąc: to jest TIK. Gracz pierwszy pyta: co?, rozpoczynający powtarza: TIK. Gracz pierwszy podaje dalej mówiąc: to jest TIK, gracz drugi pyta pierwszego: co? i pierwszy pyta rozpoczynającego: co? Za każdym razem pytanie: co? musi powrócić do rozpoczy­nającego, a odpowiedź: TIK musi po kolei powrócić do osoby trzymającej przedmiot, zanim zostanie podany dalej. Kiedy to zostanie przećwiczone, można zacząć równocześnie posyłać w lewo drugi przedmiot mówiąc: to jest TAK. Należy pozwolić grupie próbować tak długo, aż oba przedmioty powrócą do rozpoczy­nającego bez przeszkód


 


19.


Zgadnij, o kogo chodzi




21.              Co nowego i dobrego








CEL: PRZEBIEG:

MATERIAŁY: niepotrzebne

zapoznanie się, rozgrzewka

jedna z osób staje plecami do pozostałych, a ktoś inny opisuje jednego z uczestników grupy. Ważne jest, żeby opis dawał pozytywny obraz tej osoby. W ciąg u określo­nego czasu osoba stojąca tyłem musi zgadnąć, o kogo chodzi. Kiedy zgadnie, wybiera następną osobę, która ma się odwrócić, itp.

WARIANTY:

osoba stojąca tyłem zamiast słuchać opisu, może sama zadawać pytania


MATERIAŁY: niepotrzebne

CEL:              rozgrzewka, samoświadomość, budowanie zaufania

PRZEBIEG: siedząc w kręgu, każdy z uczestników kończy zdanie: najmilszą rzeczą, jaka mi się zdarzyła w tym tygodniu, było... Należy podkreślić, że może to być duża i ekscytująca sprawa, ale równie dobrze mała i przyjem­na {np. uśmiech kogoś ważnego)


 


24


25

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin